Arūnas Pukelis : jaučiu pareigą išsakyti savo poziciją

pukelis

pukelis

Arūnas Pukelis
Asmeninis tinklaraštis

Artėjant Lietuvos futbolo federacijos konferencijai, viešojoje erdvėje pasipylė komentarai. Tad jaučiu pareigą išsakyti savo poziciją.

Šiandien visi norėtume kalbėti apie klestintį futbolą. Deja, turime pripažinti situaciją tokią, kokia ji yra, ir toliau kartu dirbti, kad ji iš esmės pasikeistų.

Lietuvai reikia stipraus futbolo. Stipraus ne tik infrastruktūra, bet pirmiausia – stipraus savo dvasia, reputacija ir atsparumu užsakytoms juodinimo kampanijoms.

Jaučiu atsakomybę apie tai kalbėti, nes pats atsidūriau tokių kampanijų taikinyje.

Tačiau nusitaikyta ne į mane. O per mane. Į futbolą.

Niekada neslėpiau – jaunystėje esu padaręs klaidų. Už jas asmeniškai atsakiau. Tos istorijos niekaip nesusijusios su mano dabartimi, jose seniai padėtas taškas. Bet bjauru žiūrėti, kai mano praeitimi naudojamasi siekiant žūtbūt sukompromituoti visą futbolo bendruomenę.

Akivaizdu, kad tokios juodosios technologijos naudojamos neatsitiktinai: visi gerai žinome, kaip šiame sporte svarbu gera atmosfera ir psichologinis klimatas.

O ar galima siekti pergalių nuolat pilamo purvo pelkėje?

Ar galima rezultatyviai dirbti ir siekti tikslų nuolatinių provokacijų lauke?

Kaip pritraukti jaunus sportininkus ir juos auginti, kai futbolas sąmoningai juodinamas ir šmeižiamas?

Taip, gyvename demokratinėje valstybėje, kurioje užtikrinama tiek saviraiškos laisvė, tiek ir atsakomybė už peržengtas ribas. O ribas, kaip matome, linkę peržengti tie, kuriems neliko vietos save gerbiančiuose žiniasklaidos kanaluose, kitose profesinėse srityse ir net politikoje.

Aš ne prieš kritiką, tačiau ji turi būti konstruktyvi.

Konstruktyvi kritika skatina tobulėti, priimti geriausius sprendimus.

Tačiau per šiuos metus eidamas viceprezidento pareigas Lietuvos futbolo federacijoje nesulaukiau jokios kritikos dėl savo darbų – tik šmeižto ir manipuliacijų mano praeitimi.

O šmeižtas ir kritika yra labai skirtingos kategorijos.

Deja, per pastarąsias priešrinkimines savaites pamatėme visko. Ir šmeižto, ir manipuliacijų praeitimi, ir savotiškų pasisakymų socialiniuose tinkluose, ir rinkiminių kampanijų į Seimą, vykdomų naudojantis futbolu.

Na, dar vienas žiniasklaidoje ir politikoje vietos neberandantis oportunistas savo pliurpalais man prikūrė tiek kaltinamųjų aktų, kiek jų per gyvenimą nebūtų prirašę jokie pareigūnai.

Atvirai kalbant, tų, kurie savo šlovės siekia tik pilstydami pamazgas, man nuoširdžiai gaila – tokia šlovė verta tik skatiko ir melo inžinieriai puikiai tai supranta. Pulti, doroti, menkinti žmogų, o per jį ir visą šalies futbolą, reikia turėti mažai padorumo, daug kvailos drąsos.

Nebijau tokių išpuolių. Neesame akli: futbolo arimuose esu daug kam užmynęs ant uodegos, nes negaliu taikstytis su neteisybe.

Futbolas man toks pat svarbus kaip ir mano gyvenimo moteris.

Ir jūs gi žinote, kad kaip džentelmenas aš visada ginsiu savo moterį. 1f642

O kaip futbolo bendruomenės narys aš privalau ginti futbolą. Taip, kaip tai numato įstatymas – teisiniu keliu.

Tik tokiu būdu užkirsime kelią manipuliatoriams ir susikursime normalias sąlygas dirbti ir siekti rezultatų.

Ir dar.

Šeštadienį futbolo bendruomenė pasirinks.

Būtent – pasirinks. Tik kai kurie į politiką einantys veikėjai galvoja, kad rinkimai yra apie juos, t.y. tam, kad juos išrinktų.

Kviesiu visą futbolo bendruomenę ne išrinkti, o pasirinkti taip, kaip atrodo teisinga.

Sėkmės mums visiems.

Facebook komentarai
});}(jQuery));