Kalnų riedlenčių čempionas Šarūnas Rasalas: „Svajonė man tapo didžiausia gyvenimo motyvacija“

RASA0545

RASA0545

Kalnų riedlenčių čempionas Šarūnas Rasalas: „Svajonė man tapo didžiausia gyvenimo motyvacija“

Lietuvos vardas pirmą kartą profesionalaus kalnų riedlenčių sporto istorijoje buvo įrašytas prieš septynerius metus. Svajonės vedamas ekstremalas Šarūnas Rasalas, leisdamasis nuo kalno Anglijos pietuose, tuomet sau ir visai Lietuvai įrodė, jog aistros savo veiklai vedamas gali pasiekti meistriškumą net ir toje sporto šakoje, apie kurią gimtinėje mažai kas girdėjęs. Siekti svajonių jis ragino ir „Gelbėkit vaikus“ dienos centro Vilniuje vaikus, kuriems prekybos tinklas „Rimi“ suorganizavo ilgalenčių meistro vedamą treniruotę ir taip atidarė pirmą kartą inicijuotą Sveikatos mėnesį.

RASA0545

Po dešimties metų profesionalaus atleto karjeros Anglijoje tapo treneriu Lietuvoje

„Esu pralaimėjęs Jungtinės Karalystės čempiono titulą tik greičiausiam pasaulio žmogui, kurio rekordas, pasiektas leidžiantis nuo kalno ilgalente, yra 149 km/val. Kaip mano tuometinis treneris pasakė, Anglijoje man geriau būti antram, nes dabar turiu gerą istoriją, kurią galiu papasakoti. Žinoma, jis mane taip tik bandė paguosti, – juokiasi Šarūnas, buvęs profesionaliu atletu ir gyvenęs iš ekstremalaus kalnų riedlenčių sporto. – Dešimt metų praleidau Anglijoje, kur sportuodamas turėjau trenerį, rėmėjus, sudarytą sporto ir varžybų programą. Prisimenu šį laikotarpį kaip laimingiausią savo gyvenime. Važinėti po kalnuotas šalis, priklausyti aukščiausio meistriškumo bendruomenei, lėkti 100 km/val. greičiu gražiausiomis trasomis, kas gali būti geriau užkietėjusiam ekstremalui?“

Po dešimtmečio emigracijoje Šarūnas vis dažniau pagalvodavo apie trenerio kelią, tad galiausiai susikrovęs lagaminus grįžo gyventi į Vilnių, kur šiuo metu ne tik dalijasi savo žiniomis su vaikais, bet ir organizuoja jiems sporto stovyklas, edukacinius užsiėmimus.

„Man jau trisdešimt penkeri, tad po truputį iš profesionalaus sporto linkau į edukaciją. Mėgstu dalintis žiniomis su vaikais, vesti jiems užsiėmimus, organizuoti stovyklas. Dabar mano noras Lietuvoje užauginti daugiau ekstremalaus sporto atletų“, – svajonėmis dalinosi sportininkas, kartu su prekybos tinklu „Rimi“ trečius metus iš eilės prisidedantis prie organizacijos „Gelbėkit vaikus“ dienos centrus lankančių vaikų sporto edukacijos.

Graži akcija įkvėpė aktyviam laisvalaikiui

RASA0595

„Man norisi skatinti aktyvesnį ir sveikesnį vaikų laisvalaikį, o vasara Lietuvoje yra puikus metas mokytis naujų dalykų. Ta proga su dienos centro vaikais, kantriai išklausiusiais teorinį kursą, išsiruošėme į stadioną treniruotis praktiškai. Reikėjo matyti su kokiu užsidegimu jie puolė bandyti ilgąsias riedlentes, matuotis apsaugas. Deja, pirmą treniruotę nutraukė prapliupęs vasaros lietus, bet jau kitą savaitę susitiksime vėl ir treniruosimės“, – sakė Š. Rasalas.

Jis ne tik vedė treniruotę, bet ir padėjo išrinkti saugias ir kokybiškas ilgąsias riedlentes bei apsaugas, kurias „Rimi“ padovanojo „Gelbėkit vaikus“ dienos centrui Vilniuje. „Rimi Lietuva“ viešųjų ryšių vadovė Renata Keršienė tikisi, kad ši iniciatyva įkvėps vaikus rinktis prasmingą laisvalaikį, aktyviai leidžiant laiką lauke: „Prie organizacijos siekio mažinti vaikų socialinę atskirtį, skurdą, smurtą ir patyčias prisidedame jau nebe vienerius metus ir ši draugystė tik stiprėja. Prie to prisideda ir mūsų pirkėjai, kurie gali paaukoti organizacijai savo lojalumo kortelėse sukauptas lėšas arba grynuosius prie kasų stovinčiose paramos dėžutėse.“

Aktyvų laisvalaikį skatinantis renginys dienos centro vaikams šiemet atidarė „Rimi“ inicijuotą Sveikatos mėnesį, kurio metu „Mano Rimi“ kortelių savininkai iki pat liepos pabaigos kviečiami „Benu“ vaistinėse nemokamai atlikti kūno kompozicijos vertinimą, leidžiantį stebėti, kokį poveikį fizinis aktyvumas ir mitybos pokyčiai turi bendram sveikatos lygiui.

Svajonės neturi ribų

Devynerius metus profesionaliai užsiėmęs plaukimu, o vėliau, paskatintas draugo iš Brazilijos, atsistojęs ant riedlentės, renginio metu sportininkas prisiminė, jog pradžioje net jo tėvai juokėsi iš gimusios svajonės tapti profesionaliu ilgalenčių atletu. „Džiaugiuosi nepasidavęs spaudimui ir atsukęs laiką nieko nekeisčiau, nes labai gera daryti tai, ką pats susikuri. Ta viena svajonė jums gali tapti didžiausia motyvacija gyvenime, tad labai linkiu, jeigu jau turite mėgstamą veiklą, jos nepaleisti ir nepasiduoti užgriuvus pirmiesiems išbandymams“, – vaikams linkėjo Š. Rasalas.

Motyvuodamas atsikratyti baimių, kurios lindi žmonių galvose, ekstremalas patarė treniruotis saugiai ir sumaniai, neskubant: „Baimės labai greit dingsta tuomet, kai viską darome teisingai ir lėtai, žingsnelis po žingsnelio. Svarbu neriboti savęs ir nepabandžius negalvoti, kad jūs to negalite padaryti. Iš tiesų žmogus turi begalinį potencialą padaryti tai, ką net neįsivaizduoja galįs. Bet kokia svajonė, kad ir kokia aplinkiniams ji atrodytų beprotiška, verta jūsų pastangų. Neleiskite kitiems abejoti jūsų svajonėmis, nes svajonės neturi ribų“.

„Gelbėkit vaikus“ – tai jau 29 metus Lietuvoje veikianti nepolitinė, nevyriausybinė ir nereliginė už vaiko teises kovojanti organizacija, šiuo metu kuruojanti 49 vaikų dienos centrus visoje Lietuvoje. Dienos centruose vaikai kasdien gauna šilto maisto, turi saugią, jaukią ir šiltą erdvę, kurioje gali paruošti pamokas, užsiimti kita lavinančia veikla. Socialinės, o pagal poreikį – ir psichologinės paslaugos teikiamos dienos centrus lankantiems vaikams ir jų šeimoms. Dienos centrai stiprina ne tik jas, bet ir buria miestų bei miestelių bendruomenes.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: ŽIVILĖ KAREVAITĖ, INTEGRITY PR
Facebook komentarai
});}(jQuery));