Banko „Snoras” byloje bankininkus atstovauja advokatės, nemokančius įsijungti kompiuterio

atsisiųsti-1

atsisiųsti-1

Daiva Guobienė
Įdomi komanda parinkta bylos nagrinėjimui – tam tikru laiku tiek teisėjas G.Dzedulionis, tiek prokuroras D.Stankevičius dirbo Vilniaus miesto apylinkės prokuratūroje, Vilniaus rajono apylinkės prokuratūroje tuo metu prokuroru dirbo ir dabar prokuratūros pusėje šioje byloje advokataujantis Olegas Šibkovas. Vėliau O.Šibkovas ir D.Stankevičius kartu dirbo Vilniaus apygardos prokuratūroje. Visi buvę bedradarbiai – bendri baliai 🙂 Tokia „prokuroriška” teisėsauga parinkta šiai bylai. O kitoje pusėje – „rimta atsvara” – garbaus amžiaus valstybės skiriamos advokatės (viešai buvo kalbama, kad kai kurie tokių advokatų net nemoka dirbti kompiuteriu). Ir kam toks cirkas? Klounada!
https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2020/07/21/news/bankininkai-rusijoje-teismas-vilniuje-15684447/

8 metus tirtą banko „Snoras“ bylą Vilniaus apygardos teismas pirmadienį pradėjo nagrinėti tuščioje salėje. Rusijoje esantys šio banko savininkai teisiami už akių. Jie ir apie Vilniuje prasidėjusį procesą galėjo net nežinoti. Nors buvusiems nacionalizuoto banko „Snoras“ vadovams Vladimirui Antonovui ir Raimondui Baranauskui surašyti kaltinimai sudaro net tris bylos tomus, Generalinės prokuratūros prokuroras Darius Stankevičius juos perskaitė per valandą. Vilniaus apygardos teismo (VAT) salėje kaltinimų klausėsi tik teisėjas ir dvi advokatės, tad prokuroras galėjo skaityti sutrumpintą variantą. Nusprendus, kad R.Baranauskas ir V.Antonovas slapstosi, už banko „Snoras“ turto pasisavinimą ir iššvaistymą jie teisiami už akių. Rusija nebendradarbiauja Generalinė prokuratūra Rusijai buvo išsiuntusi du teisinės pagalbos raštus – buvo prašoma bankininkams įteikti kaltinamuosius aktus ir informuoti juos apie Lietuvoje vykstantį procesą. Įteikti kaltinimus Rusijos prokuratūra atsisakė, o viename jos atsakymų buvo nurodyta, kad toks veiksmas gali pakenkti Rusijos interesams. 22 nuotr.Vladimiras Antonovas. Rusijos pilietis – jau ne tik V.Antonovas. Prokuroro D.Stankevičiaus žiniomis, šios šalies pilietybę įgijo ir 62 metų R.Baranauskas, kuriam anksčiau šioje šalyje buvo suteiktas politinis prieglobstis. Kalėjime užlaikė karantinas Ar teisiamieji žinojo apie pirmadienį Vilniuje prasidėjusį jų teismo procesą, neaišku. Lietuvoje jie nesisamdė advokatų, o valstybės skirtos advokatės teigė, kad su klientais susisiekti nepavyko. Advokatės abejojo, ar buvusius „Snoro“ vadovus reikėtų teisti už akių, nes jie nesislapsto. V.Antonovas šiuo metu Rusijoje atlieka laisvės atėmimo bausmę už sukčiavimą stambiu mastu. 45 metų verslininkas 2018 metų balandį buvo sulaikytas Sankt Peterburge. Už 150 mln. rublių (apie 1,97 mln. eurų) pasisavinimą iš banko „Sovetskij“ jis buvo nuteistas kalėti pustrečių metų. Rusijos žiniasklaida skelbė, kad buvęs bankininkas savo kaltę pripažino. Į laisvę jis turėjo būti išleistas pirma laiko – šių metų gegužę, bet tam sutrukdė karantinas. V.Antonovas į laisvę turėtų išeiti spalį. „Prieglobsčio Rusijoje teisiamieji prašėsi dėl Lietuvos teisėsaugos veiksmų. Iš Didžiosios Britanijos jie išvyko į Rusiją vengdami atsakomybės Lietuvoje. Per tą laiką iš jų nėra gauta jokių prašymų, todėl jokios jų valios dalyvauti teismo procese Lietuvoje nematyti“, – teisėjas Gintaras Dzedulionis nusprendė, kad buvusius bankininkus galima teisti už akių.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2020/07/21/news/bankininkai-rusijoje-teismas-vilniuje-15684447/

Facebook komentarai
});}(jQuery));