Neringa Venckienė : Kaskart ateina mintis, kad taip būti negali. Deja, tai – tiesa.

storas

storas

Neringa Venckienė

 

Nebuvau skaičiusi Valdo Vižinio straipsnio „MG Nostros pėdsakai Klonio įvykiuose“. Aš taip pat, kaip ir Valdas, visada mąsčiau ir analizavau kokios jėgos ėmė prausti ir aukštinti Petrašiūnų „pažibą“ L. Stankūnaitę, jos vidurinio išsilavinimo draugą, Seimo pirmininko V. Muntiano padėjėją (ką jis galėjo padėti?!), turėjusį kabinetą šalia Vaiko teisių apsaugos tarnybos Kauno rajono savivaldybėje, A.Ūsą. Kas šlovino Gatajevus, po teismo pabėgusius į Suomiją, ir J. Gramauską, mirusį kalėjime, nuteisusį J. Furmanavičių? Ar visa tai galėjo būti tik atsitiktinumai? A. Ūso telefoniniuose pokalbiuose fiksuota jo siūloma pagalba dėl „LEO LT“ ir žinojimas, kad Teisėjų Taryboje yra „rimtų vyrų“. Prisiminkime, kaip Teisėjų etikos ir drausmės komisija man vieną po kitos kėlė drausmines bylas dėl viešų pasisakymų pagal L. Stankūnaitės ir A. Ūso skundus. O kaip mane auklėjo S. Stačiokas, V. Kažys ir kiti? Tiriant bylą Vilniaus apygardos prokuratūrai, kuriai tuo metu vadovavo R. Jancevičius, iš pedofilijos bylos buvo pašalinti „nereikalingi“ tomai. Prezidentės D. Grybauskaitės „tulpių pašto“ susirašinėjimas su Eligijum Masiuliu, visada šmeižusiu vaiką gynusius, iniciavusį mano apkaltą, pasiskolinusio (?!) 106000 eurus grynais iš MG Baltic. R.Jancevičiui po darbo prokuratūroje pasiūlyta šilta kėdė toje pačioje MG Baltic. Šie ir daugybė daugybė kitų įvykių, veiksmų, kuriuos visus išvardinti sunku, rodo, kad su vaiko, patyrusio seksualinį išnaudojimą, tragedija susiję ne bet kas. Susidurta su tuo, kas sunkiai paaiškinama ir suvokiama. Kaskart ateina mintis, kad taip būti negali. Deja, tai – tiesa. Taip buvo. Taip yra.

Labai rekomenduoju tiems, kas dar neskaitė.

?? ??????? ??̇?????? ?????? ?̨????????

Labai ilgai galvą laužiau galvą dėl asmenų rato Ūso istoriją gramzdinusių užmarštin. Dėl galingos valios, sustabdžiusiusios pedofilijos tyrimą pačioje svarbiausioje stadijoje – jo pradžioje, kai pareigūnai privalo skubiai reaguoti su poėmiais, pasiklausymais, ekspertų išvadomis, apklausomis. Visa tai vadinama įrodymų rinkimu. Paslaptingąja valia to neįvyko.
Tiesa, nukentėjo 12 prokurorų. Niekingai vėlai ir bylos niekaip nepaveikusio demonstratyvaus „teisingumo“ dėka teismas gavo Klonio bylą be pedofilijos žymių.
Nors šios dienos akimis žiūrint, galėjo taip akivaizdžiai „įrodymus rinkdami“ ir nesistengti.
Teismų virtinėje Neringai Venckienei gerai žinoma teismų praktika nepadėjo. Teismas nukirto viską – „pedofilijos nebuvo“ .

Italijoje mafija senai nebesiejama su neišsilavinusiais nuožmiais kaimiečiais. Šiais laikais viešo gyvenimo nebedrebina politinės žmogžudystės. Mafijos nariai kostiumuoti, gerai išsilavinę, perkantys verslus, ekspertus, politikus, patys užimantys aukštus postus. Italijos teisėsaugos efektyvumas toks, kad žudyti tiesiog nebeapsimoka. Kitaip yra mūsų šalyje. Ir tai kas vyksta čia, jau turi būti vardijami tikraisiais vardais.

MG Nostra. Toks Lietuvoje veikiančio lietuvių akcininkų valdomo koncerno pavadinimas galėtų būti. Tokiu jis būtų įvardintas VSD pažymomis Italijoje.
MG Nostros politinė jėga – Liberalų sąjūdis imasi politinio Neringos Venckienės persekiojimo Seime. MG Nostros žiniasklaida švyti neapykanta Neringai Venckienei. MG Nostros prokuroras Jancevičius kuruoja Klonio bylą prokuratūroje. Jo vadovaujami prokurorai vykdo teisminį Klonio įvykių dalyvių persekiojimą. Kaip dabar ryškėja, Generaliniai prokurorai aptariami ir su Nostros atstovais.

Sakote kliedžiu. Gal būt. Tačiau man akivaizdu, kad tokio lygio prokuroras disponavo visa informacija apie Klonio įvykius. Ir savo vadovybės žingsnius. Jis galėjo teirautis, rašyti raštus, gauti visus atsakymus ir kartu su Nostros teisininkais numatyti visus reikiamus teisinius žingsnius, o vėliau ir vykdyti juos, apkaltinant pedofilijos skandalo organizavimu pačią Neringą Venckienę.
O teismai? Sakote nepriklausomi. Ką gi, aiškinamės toliau.
MG Baltic skalikas T. Dapkus: „man pojebat ko tu nori“ .. TEISĖJUI.
Ar žinote, jog teisėjui svarbiau už reputaciją tegali būti jo šeima. Dėl „neduok die kas pagalvos ar pasakys“ jis privalo atsiriboti nuo daugelio vaikystės draugų, kai kurių giminių, susibūrimų, renginių. Tai ypač uždara bendruomenė. Ir vis dėl jos – reputacijos.

O dabar pajauskime MG Nostros įtakos mąstą – siejamas su koncernu kažkoks žurnalistas LAT Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjui (nuo 1990 m.), skyriaus pirmininkui (1995–1999), LAT teismo pirmininkui (1999–2008), nuo 2014 m. LR Konstitucinio Teismo teisėjui – „pojebat ko tu nori“ !!
Ir Vytautas Greičius „nežiūrėjęs krepšinio“ važiuoja susitikti su MG Nostros žmogumi.
Tai daro teisėjų bendruomenės aukščiausio statuso žmogus, esantis visuose įmanomuose profesijos ryšiuose su kursiokais, bendradarbiais, buvusiais studentais. Ir visi jam reiškia pagarbą. Pasitikėjimu. Pasidalinimu nuomone apie nagrinėjamą bylą, apie galimą sprendimą.
O mirtys. Kaip aiškinti jas?
2000 m. sausio 20 d. mįslingomis aplinkybėmis mirė kartu su D.Mockum dirbęs verslininkas Arūnas Grigas. Mirė tiesiog eidamas į vonią praustis. Dėl įtariamo nunuodijimo Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra iškėlė baudžiamąją bylą. Vėliau ją perėmė Vilniaus apygardos prokuratūros vadovai.
Kad sūnus mirė ne savo mirtimi, bet greičiausiai nunuodytas, neabejoja ir profesorius, habilituotas socialinių mokslų daktaras, akademikas Romualdas Grigas, rašo Respublika. „Tuo esu absoliučiai įsitikinęs. Jis nunuodytas vienu ar kitu būdu. Jei mirtis būtų savaiminė, nebūtų reikėję nei klastočių, nei mėginių vežimo į Kijevą.“
Sūnaus netekęs žinomas mokslininkas Romualdas Grigas neabejojo, kad jis nunuodytas, siekiant apsidrausti nuo Lietuvą savo čiuptuvais apraizgiusio „MG Baltic“ paslapčių atskleidimo.
2010 metais Mitnijos įvykiuose buvęs įmonės savininkas kreipiasi į Generalinę prokuratūrą ir praneša, jog „MG Baltic“ atstovai grasina susidorojimu. Kaunietis atvirai įvardija, kad siekiama užvaldyti jo turtą. Tačiau prokurorai dėl to pradėti tyrimą atsisako ir žinomas 59 metų verslininkas nusišauna savo namuose, tuo metu juose kratą atliekančių teisėsaugininkų akivaizdoje.

Abiem atvejais teisėsauga nesutrukdo, bet padeda MG Baltic vadams.

O dabar paėjėsime numanomais MG Nostros pėdsakais mūsų istorijoje.
Nesmurtinės beveik savo noru mirtys Klonio įvykiuose. Drąsiaus Kedžio. Visi matėme nuotrauką, kurią spėjo padaryti artimieji prieš laidojant. Ekspertai nepastebėjo jokių smurto požymių ant mėlynėmis, patinimais ir įpjovimais nusėto kūno. O viską galinčio išpasakoti A. Ūso? Žmogus pasistengė, atsisakė apsaugos ir praėjus keturiems mėnesiams po Drąsiaus laidotuvių pats atgulė į žemę. Beveik savo noru prigėręs baloje.
Teisėsauga nieko nesako ir apie Vaidą Milinį. Kažkaip neranda kas tai padarė.
Kaip jums braižas. Kuo teisėsaugos veikimai skiriasi MG Baltic žmonių ir Klonio mirčių atveju.

MG Nostros įtakos mąstas stulbinantis.
Tai tokia visaapimanti įtaka, kad naujai atėjusi politinė jėga, apimta siaubo nusprendė tiesiog viešinti VSD pažymas visuomenei, apeinant teisėsaugos instancijas, įstatyminius mechanizmus, politines tvarkas, taip išvengiant papirktų politikų ir teisėsaugininkų.
Tačiau man, Klonio įvykių dalyviui, piliečiui pagrindinis klausimas nekinta. Kokį reikalingą ir kokio kalibro asmenį – jų grupę stengėsi išsaugoti sau MG Nostra ?
Ir į jį bus atsakyta. Manau, kiek vėliau – po prezidento rinkimų. Dabar Klonio temą politikai ir pareigūnai stengsis apeiti dideliu ratu. Dėl akivaizdžių priežasčių į viešumą bus keliama tik MG Nostros valstybės užvaldymo tema. Nes kartu su Klonio įvykių VSD pažymomis valdantieji galėtų netyčia sugriauti aiškių vertybių stokojančią Lietuvos valstybę.

Valdas Vižinis

Facebook komentarai
});}(jQuery));