Žyminio mokesčio dydį teismo byloms valdantieji pakėlė nuo šių metų liepos 1 d. skubiu 2017 05 02 nutarimu

Žyminio mokesčio dydį teismo byloms valdantieji pakėlė nuo šių metų liepos 1 d. skubiu 2017 05 02 nutarimu

Kristina Sulikienė

Kaip gerai turėti kokių nors bylų, tai sužinai dabartinio Seimo kiaulystes.

Dar nespėjau dorai įsigilinti į nuėjusio Seimo 2016 11 08 sprendimo šunybes, kai  buvo panaikinta apeliacinė instancija, o žyminiai mokesčiai padidinti nuo 42 eurų iki 100 eurų (tarsi atlyginimai pakilo tiek),  ir šis pakeitimas turėjo įsiteisėti tik 2018 01 02 – dabartinis Seimas, kuris neriasi iš kailio, stengdamasis įrodyti, kad jis visiškai kitoks negu anas, 2017 05 02 skubos tvarka dar kartą pakeitė Civilinio proceso kodeksą – nes kažkam netiko, kad runkeliai negalės bylinėtis nuo 2018 01 02.

Nuspręsta paankstinti visišką Lietuvos „dakalimą“.

Lietuvos respublikos prezidentė, kuri neva nesupranta, ko tie bepročiai pasistatė tas palapines ir piketuoja, 2017 05 04 staigiai pasirašė Lietuvos Respublikos Civilinio proceso 1,80, 423-2, 423-3 ir 423-7 straipsnių pakeitimo įstatymą,kuris teisės aktų registre turi identifikaciją 2017-05-04, Nr. 7552

Man,kaio profesionaliai teisininkei, kliūva tai, jog 2016 11 08 Seimas priėmė CPK įstatymo pakeitimo įstatymą, o dabartinis Seimas tik „straipsnių pakeitimo įstatymą“- o ne įstatymo, todėl gali būti, 2016 11 08 pakeitimai tebegalioja, ir šiuo metu yra dvi konkuruojančios civilinio proceso kodekso redakcijos. Čia neišgėręs net nesuprasi. 

Susidaro įspūdis, jog čia yra kažkokia sąmoninga klaida.

Tačiau teisėjai uoliai ėmė taikyti šią naujovę, ir žmonėms, vasarą nespėjusiems susipažinti su nauja naujos valdžios kiaulyste ir visišku sveiko proto nebuvimu (vietoj to, kad būtų bandę atitaisyti senojo Seimo nesąmones- jie jas legalizavo ir netgi paspartino) – teisėjai jau iš viso nebepriiminėja skundų.

Taigi,jeigu anksčiau už paprastą ieškinį reikėjo mokėti 42 eurus, o elektroninių ryšių pagalba teikiant – 30,5, tai dabar elektroniškai reikia mokėti 75 eurus, o paprastai-100 eurų.

Sakykite prašau, draugas Karbauski, gelbėtojų-profesionalų komiteto pirmininke: iš kur pas žmones, gaunančius 380 eurų(duok Dieve) algos, bei 155 eurų pensijas, atsiras atliekamas 100 eurų?Net žmogui, gaunančiam 800 eurų, 100 eurų tai aštundalis algos. O dar yra vaikai, tėvai, ir mašinos, nuolatiniai bilietai. Reikia viską skaičiuoti. Paprastas žmogus gaunantis vidutiniškai elgetišką algą, irgi nesugebės surasti vieno kito šimto eurų. 

Ana valdžia pamatė, o šita- įsitikino, kad runkeliai dar pavalgę, ir dar bylinėtis sugeba.

Tai nusprendė „pagerinti teismų darbą“- uždrausti bylinėtis.

Čia jau kalba ne apie apeliacijos panaikinimą(primenu, jog LR CPK 306 str. pakeistas taip, kad paduodant apeliacinį skundą, reikalingas advokato patvirtinimas, jog suderinta su klanu – jeigu skundas netinka klanui, joks advokatas nesirašys- o daugelis ieškinių netinka,todėl Lietuvoje įvesta viena instancija). Maldeikienė nesuvokia, man pesiųstas susirašinėjimas, kad Maldeikienė teigia, jog apeliacija nėra panaikinta.

Čia kalba apie Konstitucijos 30 str. visišką nepaisymą.

Jeigu kiekvienas pilietis, kurio teisės pažeistos turi teisę kreiptis į teismą, pasakykite, kaip tai padaryti pensininkei Birutei, gaunančiai 155 eurų už 42 metus fabrike, arba pensininkei Jūratei, gaunančiai 300 eurų už 35 metų darbą universitete?

O kaip tą padaryti studentui, arba vargo pelei, gaunančiai minimalią algą?

Žyminis mokestis – 345 litai.

Juk tai optinė apgaulė. „Įvedus eurą, kainos nepasikeis“.

Anksčiau žyminiai mokesčiai indeksuodavosi pagal infliaciją.

Tai jeigu žyminis mokestis pakilo nuo 100 litų iki 100 eurų,tai ir algos bei pensijos turi taip pat pakilti.

Na o tiems, kas nesuvokia, „kam čia ta bado akcija, ir kodėl Kremlius vėl užsakė?“, tai linkiu atsidurti teisme,gal tada ir suprasite.

Čia tie loja, kurie neturi jokių bylų, ir jiems atrodo, kad neturės.

Seimūnas Skardžius lyg jau ir atsibudo, juk ir Seimo nariams pakilo visi mokesčiai, bei patys sau apribojo teisę kreiptis į teismą.

Atsibudo, kai patys suvokė, jog kerta šakas, ant kurių sėdi.

Seimūnai irgi turės tik per advokatus bylinėtis- nes patys tokią nesąmonę patvirtino. Taigi, Seimo nariai patys nubalsavo, jog pasilengvina savo kišenes vienu kitu tūkstančių eurų- jeigu reikės apeliacijas rašyti. Anksčiau galėjo į savo patarėjus Seime kreiptis, ir gauti procesinius dokumentus už tą pačią patarėjo algą. „Jonai,Petrai, na turi tu teisininko diplomą, būk geras, surašyk“ – ir patarėjai surašydavo.Dabar gi reikės ir seimūnams jau eiti pas advokatus ir žemai lenktis, na o advokatai nuo seimūnų plėš pagal maksimalius įkainius. 

Skardžius matyt turi daug planų, kaip bylinėtis su jį šmeižiančia žiniasklaida. Todėl jam yra skirtumas- mokėti po 42 eurus už ieškinį, ar po 100 eurų.Matematika akivaizdi.

Na o Monikai kokiai ar Gabrieliui iš konservatnykų partijos, ar Širinskienei iš žaliųjų koks skirtumas.

Jiems atrodo, jog runkeliai yra toli, ir jiems „da feni“ iki jų.

Nesvarbu, jog žadėjo viską pakeisti, ir žadėjo šviesų rytojų,o žmonės nubalsavo už juos tikėdamiesi ne kad pakils žyminiai mokesčiai, o algos.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));