Žiurkių kova – didysis rusofobas Vytautas Bakas kaltinamas dirbantis Maskvai

Bakas1

Bakas1

Seimo nario Žygimanto Pavilionio pranešimas: „Kreiptasi į Seimo Pirmininką prašant įvertinti Vytauto Bako veiksmus“

Reaguodamas į Lietuvos žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko Vytauto Bako bandymą užmegzti ryšius su Rusijoje veikiančiomis pareigūnų profesinėmis sąjungomis, parlamentaras Žygimantas Pavilionis ir  kreipėsi į Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį prašydamas įvertinti susidariusią padėtį.

 Bakas1

Trečiadienį pasirodžiusiose žiniasklaidos pranešimuose nurodoma, kad V. Bakas 2011-aisiais siuntė laiškus Rusijos bei kitų šalių ambasadoriams. Juose V. Bakas, kaip tuometinis Nacionalinio pareigūnų profesinio sąjungų susivienijimo vadovas, prašė padėti užmegzti ryšius su tose valstybėse veikiančiomis teisėsaugos profsąjungomis. Vieno iš Lietuvos portalų paskelbtame pokalbyje V. Bakas taip pat užsimena apie skambučius ir susitikimus siekiant užmegzti ryšius su užsienyje veikiančiomis profesinėmis sąjungomis.

 

„Įvertinus laikmečio, kuomet V. Bakas kreipėsi ir bandė užmegzti ryšius su Rusijoje veikiančiomis pareigūnų profesinėmis sąjungomis aplinkybes ir faktą, kad Rusijoje valstybės institucijų darbuotojų profsąjungos yra kontroliuojamos Vladimiro Putino valdžios, abejoju V. Bako galimybėmis toliau eiti NSGK pirmininko pareigas ir tinkamai atlikti parlamentinius tyrimus susijusius su Rusijos įtaka Lietuvos politikams. Asmeniškai, esu įsitikinės, kad Seime privalo būti sudaryta nepriklausoma parlamentinė komisija ištirti galimą Rusijos įtaką Lietuvos politinėms partijoms, profesinėms sąjungoms, nevyriausybiniam sektoriui, įskaitant „žaliųjų“ judėjimus“, – teigė Ž. Pavilionis.

 

SEimo NSGK pirmininkas V.Bakas toliau kovoja su vėjo malūnais – mokesčių mokėtojų pinigais buvo nupirktas tyrimas apie daug metų nesibaigiančią „rusų ataką prieš Lietuvą”.  Ponas Bakas nesugebėjo pateikti nė vieno tokios atakos pavyzdžio, nors kovoms prieš tokias atakas ir išgalvotas grėsmės išleidžiami mokesčių mokėtojų milijonai:

 

 

 

 Seimo NSGK pirmininkas Vytautas Bakas išgarsėjo kaip itin aršus rusofobas, kuris taško mokesčių mokėtojų pinigus studijoms apie jo košmaruose matomą neišvengiamą rusų ataką:

 

 

Seimo nario V. Bako pranešimas: Seime pristatytas mokslinis tyrimas „Subjektyvus saugumas kintančiame geopolitiniame kontekste“

 

Gegužės 8 dieną Seime įvyko mokslinio projekto „Subjektyvus saugumas kintančiame geopolitiniame kontekste: ypatumai, formuojantys veiksniai ir individų kuriamos strategijos“ duomenų pristatymas ir apskritojo stalo diskusija.

 

 

 

Pristatyme ir diskusijoje buvo aptariamas Lietuvos gyventojų požiūris į galimas grėsmes nacionaliniam saugumui. Daugiausia dėmesio skiriama grėsmės iš Rusijos suvokimui ir požiūrio į pabėgėlius analizei, asmenų pasirinkimams realiose grėsmės situacijose, žiniasklaidos įtakai grėsmių suvokimui ir kitiems klausimams.

 

 

 

Tyrimo duomenys rodo, kad beveik pusė Lietuvos gyventojų įžvelgia grėsmę iš Rusijos. Užpuolimo atveju ar kilus realiai užpuolimo grėsmei, 4 iš 10 gyventojų liktų Lietuvoje, bet pirmiausia ieškotų būdų apsisaugoti ir apsaugoti savo šeimą, penktadalis – ginklu ar kitais būdais prisidėtų prie šalies gynybos, tiek pat – išvyktų iš Lietuvos, šiek tiek mažiau – liktų Lietuvoje ir nieko nedarytų. Šalį ginti dažniau rinktųsi lietuviai, vyrai, jaunesni, labiau pasiturintys, patriotiškai nusiteikę, pritariantys demokratinėms vertybėms ir labiau patenkinti savo gyvenimu žmonės.

 

 

 

Tyrimas atskleidė, kad ketvirtadalis Lietuvos gyventojų pabėgėliams jaučia užuojautą, tačiau dominuoja neigiamas požiūris į pabėgėlius. Paklausti, kaip būtų linkę elgtis, jei Lietuvoje smarkiai padaugėtų pabėgėlių, trečdalis žmonių stengtųsi juos tiesiog ignoruoti, ketvirtadalis – jų šalintųsi, tiek pat – stengtųsi susipažinti arba padėti, o mažesnė dalis būtų pasirengusi prieš juos protestuoti arba kitaip reaguotų neigiamai.

 

 

 

Pasak tyrimo pristatymą inicijavusio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko Vytauto Bako, tokie moksliniai darbai yra reikalingi ir reikšmingi. „Į problemas ir grėsmes mes turime žvelgti kiek įmanoma plačiau, privalome žinoti šalies gyventojų pozicijas jautriomis saugumo temomis, turime būti susipažinę su gyventojų požiūriais“, – teigė V. Bakas.

 

 

 

NSGK vadovas pabrėžė, jog šiuo metu situacija regione itin įtempta, todėl į tai reikia žvelgti kiek įmanoma plačiau. „Turime tikrai ne kasdienę situaciją, o prieš Lietuvą vykdomos informacinės atakos yra tik ledkalnio viršūnė. Būtent todėl reikia ne tik kalbėti, bet ir tyrinėti vykstančius procesus, vertinti grėsmes, vyraujančias nuotaikas, kad priimami sprendimai būtų grindžiami objektyviais mokslinių tyrimų duomenimis“, – sakė politikas.

 

 

 

Projektą 2015–2017 m. vykdo Lietuvos socialinių tyrimų centro (LSTC) Sociologijos institutas. Projekto partneris – Socialinių inovacijų institutas. Projektą finansuoja Lietuvos mokslo taryba. Projekto vadovė – LSTC Sociologijos instituto vyriausioji mokslo darbuotoja dr. Diana Janušauskienė, vykdytojos: dr. Eglė Vileikienė, dr. Laima Nevinskaitė ir Ingrida Gečienė.

Facebook komentarai
});}(jQuery));