Vyriausybėje sėdinčių debilų tikslas – bet kokia kaina atimti protą iš vaikų

Vyriausybėje sėdinčių debilų tikslas – bet kokia kaina atimti protą iš vaikų

 

Zigmantas Šegžda

 

Kišeninė žiniasklaida itin skausmingai ištransliavo žinią apie tai, kad Plungės rajono jaunimo delegacija esą pateko į Rusijos Federacijos gerai suplanuotus „smegenų plovimo“ gniaužtus. 2017-07-19 Plungės rajono meras A.Klišonis išplatino tokio pobūdžio pareiškimą: „Atsiprašau dėl to, kad Plungės vaikai ir jų vasaros atostogos buvo įveltos į aiškius propagandinius požymius turintį renginį. Su mūsų vaikais pagal mainų programą į Krasnogorską vyko savivaldybės atstovai, kurie turėjo prižiūrėti, kad vaikų atostogos nebūtų politizuojamos. Deja, taip nebuvo. Įvyko klaida, dėl kurios nevalia ieškoti pasiteisinimų. Tai bus įvertinta nedelsiant.“ 

          Šiandien LRT radijas pranešė, kad Vilniaus rajono gyventojai 2017-07-28 dieną piketuoja prie Vilniaus rajono savivaldybės, siekdami atkreipti dėmesį į darželių ir lopšelių rajone trūkumą. Gyventojų teigimu, rajone nėra lopšelio, o valstybiniame darželyje lietuvių kalba jų atžaloms nepakanka vietų.

          Šie du įvykiai iš pirmo žvilgsnio atrodo lyg ir nesusiję. Teksto autorius mano, kad postkomunistams tarnaujanti žiniasklaida nesigilina, ką „mūsų“ valdžia iš tikrųjų išdarinėja su mažamečiais vaikais čia pat šalia sostinės. Ir tai nėra Vilniaus rajono savivaldybės problema.

          Mokslininkai nustatė, kad vaikų psichikos ir intelekto vystymuisi palankiausi yra pirmieji šešeri metai. Galima teigti,  kad vaikas kaip asmenybė susiformuoja per pirmuosius šešerius gyvenimo metus. Jei per šį laikotarpį į vaiką nebus tinkamai „investuojama“, vargu bau, ar vėliau bus galima tikėtis, kad toks vaikas savo intelektu gebės konkuruoti pasaulinėse rinkose, kurdamas aukščiausią pridėtinę vertę.

Tragiškiausias variantas, kai vaikas dėl ikimokyklinio ugdymo įstaigų stygiaus atiduodamas ugdyti bobutei ar bobutės intelekto auklei. Vaikas tiesiog dūsta nuo beprasmiškai leidžiamo laiko su pensijinio amžiaus žmogumi ar kita nekvalifikuota „babuška“. Nes tik vaikų darželyje, t.y. šiuolaikinėje ikimokyklinio ugdymo įstaigoje, vaikas gali gauti jo ateities gyvenime reikalingas startines žinias ir bendravimo, savarankiškumo, saviraiškos bei kitus socialinius įgūdžius.

Dėl šios problemos Vilniaus rajono savivaldybė barstytis ant galvos pelenų neskuba ir tvirtina, kad atsižvelgiant į rajone įsikūrusių jaunų šeimų poreikius, savivaldybės teritorijoje per pastaruosius dešimt metų pastatyti šeši nauji vaikų darželiai – Nemenčinėje, Lavoriškėse, Mickūnuose, Rudaminoje, Avižieniuose ir Sudervėje, o netrukus Riešės darželio priestate galės įsikurti dar daugiau vaikų grupių. 

          Jei savivaldybės biudžetas vienas „nepatraukia“, kad galėtų išspręsti kilusią demografinę problemą dėl naujakurių antplūdžio,  Lietuvos Vyriausybė turėtų užimti aktyvią poziciją, gelbėdama savo vaikus nuo jų sistemingo bukinimo ir „bobutės mentaliteto“ diegimo į vaikučių protą. Gi, Švietimo ministerija, užuot atidariusi gerą pusšimtį vaikų darželių tiesiog Vilniaus pašonėje, akivaizdžiai abejingai stebi,  kaip masiškai žalojami Lietuvos mažamečiai – mūsų ateities karta. Gyventojų registro tarnybos duomenimis 2017 m. sausio mėnesį Vilniaus rajone gyveno daugiau kaip 102 tūkstančiai žmonių. Per paskutinius šešerius metus į Vilniaus rajoną atsikraustė gyventi 3600 gyventojų. Vien tik 2016-aisiais Vilniaus rajone gyventojų populiacija augo tūkstančiu trimis šimtais naujakurių. Jų vaikams verkiant reikalinga valstybės teikiama paslauga – vaikų ikimokyklinis ugdymas. Tėvai yra priversti fiktyviai deklaruoti gyvenamąją vietą Vilniuje ir ieškoti kuriam valdžiažmogiui nunešti „bakšišą“, kad vaikučiai būtų visavertiškai ugdomi Vilniaus miesto vaikų darželiuose.

Tėvai, užuot piketavę prie savivaldybės, turėtų paduoti Lietuvos valstybę į teismą dėl sistemingo vaikų teisės į visavertišką ugdymą pažeidinėjimo. Manau, kad tikslas būtų pasiektas greičiau, jei žmonės kreiptųsi tiesiogiai į Europos Žmogaus Teisių Teismą, bet ne į vietinius teismus. Girdėjau žmones kalbant, kad vasaros periodu ant „mūsų“ teismų reikėtų spynas pakabinti, nes dauguma teisėjų išmigravo atostogauti. Pasak vieno (nesakysiu kokio) teismo atstovo, kad ir koks be galo užimtas būtų tūlas teisėjas, jis turi konstitucinę teisę atostogauti išimtinai vasaros metu.

Lietuvio širdį turėtų virpinti propagandinė „pokazucha“ apie tai, kaip skriaudžiamų vaikų numylėtinė LR Prezidentė D.Grybauskaitė periodiškai lankosi vaikų globos namuose  ir graudžiai gražiai pozuojasi kartu su šių įstaigų mažaisiais auklėtiniais.

Tačiau, kažin, ar Lietuvos valstybę valdantiems komunistų nomenklaturščikams kada nors susišvies, kad bobutės mentalitetu pasaulio rinkų neužkariausime. Postkomunistai rąsto savo akyje nemato. Jiems baisiau už viską, kad Plungės jaunimas netyčia nesusibendrautų su Rusijos  baikerių klubu „Naktiniai vilkai“.

Paskui galėsime sekti pasaką apie tai, kaip naktinis vilkas besmegenį lietuvį su visu bobutės  mentalitetu suėdė.

 

Zigmantas Šegžda

Facebook komentarai
});}(jQuery));