„VSD prisipažino, kad netiria ir netirs Prezidentės Dalios Grybauskaitės veiklos. Kodėl Prezidento Rolando Pakso atveju buvo kitaip?“

2018 m. rugpjūčio 31 d. 10.30 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „VSD prisipažino, kad netiria ir netirs Prezidentės Dalios Grybauskaitės veiklos. Kodėl Prezidento Rolando Pakso atveju buvo kitaip?“

Dalyvauja:

Š.m. rugpjūčio 07 d. Z. Vaišvilos spaudos konferencijoje Seime buvo pristatyta Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjos Reginos Gudienės nutartis, kuria panaikintas Generalinės prokuratūros ONKTD vyr. prokuroro M. Jovaišos nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl VSD ir AOTD prie KAM (AOTD) vadovų neveikimo netiriant 2016-03-31 Zigmo Vaišvilos pareiškimu pateiktą informaciją apie Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės veiklą – buvimą iki šiol Rusijos Federacijos valstybės paslaptimi ir su tuo susijusiomis jos veikomis. Teismas prokuratūrai nurodė, kad BPK 168 str. 1 d. leidžia atlikti Z. Vaišvilos pareiškime nurodytus veiksmus, t.y. išreikalauti iš VSD ir AOTD informaciją apie pagal Z. Vaišvilos 2016-03-31 prašymą surinktą medžiagą bei jos pateikimą Seimui, o išreikalavus ir nustačius, kad jokia medžiaga nebuvo renkama ir tyrimas nevykdomas, pradėti ikiteisminį tyrimą pagal BK 229 str. dėl žvalgybos institucijų vadovų tarnybos pareigų neatlikimo. 

Prokuratūra šios teismo nutarties neskundė. Įsiteisėjusi teismo nutartis turi įstatymo galią ir ją vykdyti privalo visi. Spaudos konferencijoje bus pateikta informacija dėl šios teismo nutarties vykdymo.

Prokuroras M. Jovaiša, vykdydamas šį teismo įpareigojimą prokuratūrai, nutarė šios informacijos iš AOTD nereikalauti, o iš VSD pareikalavo. VSD direktorius Darius Jauniškis atsakė, kad VSD netyrė ir negali tirti Prezidentės D. Grybauskaitės veiklos. Tuo remdamasis prokuroras M. Jovaiša dar kartą atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl žvalgybos vadovų neveikimo. Šis prokuroro nutarimas apskųstas teismui, nes neįvykdyta privaloma vykdyti teismo nutartis dalyje dėl informacijos apie šį tyrimą išreikalavimo iš AOTD ir dalyje dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo dėl VSD direktoriaus D. Jauniškio, prisipažinusio, kad netiria Prezidentės D. Grybauskaitės veiklos, neveikimo. Teismo nutartį prokuratūra privalo įvykdyti.

VSD direktoriui D. Jauniškiui patvirtinus, kad netyrė ir netirs Prezidentės D. Grybauskaitės veiklos, aptartinas klausimas, kodėl Prezidento Rolando Pakso atveju tai buvo daroma, o Prezidentės Dalios Grybauskaitės atveju – ne. Įstatymas visiems vienodas. Tam bus skirta antroji spaudos konferencijos dalis.

Facebook komentarai
});}(jQuery));