VMI nenori vertinti Gretos Kildišienės knygos finansavimo

Seimo nario Bronislovo Matelio pranešimas spaudai dėl VMI atsakymo į užklausą

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos atsakė į mano paklausimą dėl buvusios Seimo narės Gretos Kildišienės knygos leidybos finansavimo šaltinių.

 

Iš atsakymo supratau, kad knygos finansavimo šaltinių tyrimas šiais metais nebus pradėtas, o mano pateikta informacija bus neapibrėžtą laiką vertinama. Atsakyme rašoma:

 

„Žiniasklaidoje paskelbti ir Jūsų paklausime pateikti duomenys šiuo metu yra vertinami kartu su kita apie Gretą Kildišienę bei UAB „Amatas“ turima informacija ir nustačius mokestines rizikas, bus priimami atitinkami sprendimai dėl kontrolės veiksmų inicijavimo, trūkstamos informacijos surinkimo, tačiau atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad Greta Kildišienė knygą išleido 2017 m , o gyventojų pajamų ir turto deklaravimo laikotarpis yra kalendoriniai metai. Todėl mokesčių administravimo tikslais minėtas kompleksiškas gyventojų pajamų bei išlaidų vertinimas su atitinkama atsakomybe dėl teisės aktų pažeidimų (jeigu tokie būtų nustatyti) tikslingas pasibaigus 2017 metams (gyventojai Metines pajamų mokesčių deklaracijas už 2017 m. turės pateikti iki 2018 m. gegužės 2 d.).“

 

VMI taip pat nurodė, kad įstatymai draudžia teikti informaciją apie mokesčių mokėtojus be jų sutikimo.

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));