skip to Main Content
Zederstremas

Visai Šiaulių teisėsaugai iki šiol vadovauja „pelėsiai“

 

Šiaulių teismų teisėjams, FNTT vadams, prokurorui Karpalovui iki šiol vadovauja nusikalstama grupuotė „Pelėsiai“

 

Zederstremas

„2004 m. įvyko vagystės pačioje Pakruojo kredito unijoje. Vagystės nebuvo išaiškintos todėl, kad buvęs prokuroras Laisvydas Zederštremas (nuotr. viršuje) nesugebėjo paimti ekspertizei visų kredito unijos darbuotojų kompiuterių. Tikiu, kad už šiuos nuopelnus Zederštemas tapo teisėju Pakruojyje, o dabar dirba teisėju Šiaulių apygardos teismo baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininku, – LL teigia Pakruojo rajono ūkininkė Ramutė Vaitekūnienė. Ji pasakoja: 

2010 m, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagysčių Pakruojo kredito unijoje.  Net neįsivaizduoju, kokį atlygį gavo FNTT tyrėjai ir prokuroras Karpalovas, kad kredito unija apgautų daugiau nei 20 žmonių, kuriems neva išdavė 6 071375 litų, arba 1,7 mln. eurų fiktyvių paskolų, tačiau tyrimas buvo „numarintas“.

„Tokius tyrėjus laikau sielos ubagais, nes jie mano, kad jų „tyrimo medžiagos“ niekada nepamatysiu, ir niekas nesužinos apie jų aferas šiame ikiteisminiame tyrime.

2019 m. kreipiausi į Vilniaus apygardos teismą dėl šios kredito unijos padarytos žalos, ir teismas išsireikalavo visą tyrimo medžiagą – 38 tomus bylos šiame tyrime. Tik dabar paaiškėjo, kad visas tyrimas buvo padarytas už kyšius. Paaiškėjo kraupūs teisėsaugos pareigūnų nusikaltimai:

 

 
   

Ramutė Vaitekūnienė a/k  gyv. Balsių k.; Pakruojo rąį.

 

 

 

Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei

Dėl Pakruojo ūkininkų kredito unijos

PRAŠYMAS 2010 06 14d.

Dar kartą kreipiuosi į Jus , nes tik Jūsų pagalba įmanoma skubiai ir kvalifikuotai atlikti ikiteisminį tyrimą Pakruojo ūkininkų kredito unijoje.

2004 m. Pakruojo ūkininkų kredito unijoje įvyko vagystė kur buvo pavogta 116500 litų. Dėl šios vagystės nekaltai buvo uždaryta į areštinę kredito uųijos viena iš steigėjų ir įkūrėja – įkūrusi per 10 darbo vietų Asta Razulienė ir išlaikyta 12 parų. Kameroje kurioje buvo laikoma Asta Razulienė buvo šalta, moteris susirgo, gavo invalidumą. Administratoriaus ir valdybos pirmininko Aurelijaus Atkočiūno iniciatyva buvo apvaginta ir atleista iš savo susikurtos darbo vietos. Vagystę Pakruojo tyrėjas Šumskis Sidas nuslėpė aiškindamas ,kad tai trūkumas ,nepaimdamas tyrimui A. Atkočiūno ir jo pavaduotojos Laimos Garbštaitės kompiuterių. Tyrimui buvo paimti tik keturių darbuotojų kompiuteriai.

2010m. birželio 02 d. Šiaulių apygardos teisme vykusiame teismo posėdyje Astos Razulienės paklaustas tyrėjas Sidas Šumskis, kodėl tyrimui nepaėmė visų kompiuterių atsakė jog „neatsimena“. Tas pats tyrėjas S. Šumskis dėl vagystės iš kredito unijos 2004m. 04. 22d. mano namuose per dukros Ramunės gimtadienį,matant svečiams ir mano ūkio darbuotojams, darė kratą. Kodėl? Aš juk kredito unijoje nedirbau ir nebuvau valdymo organų nariu. Už „gerus darbus“ S. Šumskis dabar yra paaukštintas pareigose. Tuo metu šią vagystę kontroliavęs prokuroras Laisvydas Zederštremas šiuo metu eina teisėjo pareigas.

Aurelijui Atkočiūnui buvo iškelta baudžiamoji byla dėl Paskolų ėmimo svetimo vardu, kur specialiai dėl Pakruojo prokuratūros „darbo“ sulaukė senaties.. Šiuo metu pagal mano pateiktą medžiagą Pakruojo ūkininkų kredito unijai yra iškeltos baudžiamosios bylos; Nr. 40-1-158-10 pagal LR BK 222 str. ir Nr. 06-1-04017-10 pagal LR BK 182 Str. 2 d.. Pakruojo ūkininkų kredito unija yra apgavusį 18 žmonių ir pavogusi iš jų apie 4 milijonus litų. Aurelijus Atkočiūnas su Rimantu Pašakinsku „vadovauja“antstolėms Irmai Ežerskienei ir Vaivai Šimkienei, kurios neteisėtai areštuoja ir pardavinėja Artūro Punio , Arūno ir Antano Vaitekūnų turtą./ Dėl antstolės I.Ežerskienės ir V.Šimkienės padarytų „ klaidų“ su įrodančiais dokumentais kreipiamės į antstolių rūmus ir teisingumo ministeriją/.

 

RV

Šiaulių apygardos prokuratūra buvo „suinteresuota“, kad ikiteisminį tyrimą atliktų Pakruojo prokuratūra. Manau, kad įtaką tam turi iš šios prokuratūros atėjęs į Pakruojo prokuratūrą Jonas Valauskas, kuris dar „tiria“ neištirtą vagystę iš Pakruojo kredito unijos.

Nors šiuo metu pavesta ikiteisminį tyrimą atlikti FNTT prie LR VRM Šiaulių apskrities skyriui, tačiau niekas nevyksta ir manau ,kad A. Atkočiūnas įvairiausiais būdais sieks kad pagrobtų visą mūsų turtą ir nevyktų joks tyrimas. Mūsų šeimos ūkis nuo 1993 metų išsiplėtė iki 1200 ha. dirbamos žemės. Turėjome visą žemės dirbimo techniką, pastoviai dirbo virš 20 dirbančiųjų. Dėl A.Atkočiūno ir Rimanto Pašakinsko sukčiavimo ir apgaulės likome be nieko bet ir daug kam skolingi.

Prašau įtakoti Lietuvos Respublikos finansinių nusikaltimų tyrimo^amybą prie vidaus reikalų ministerijos atlikti ikiteisminį tyrimą Pakruojo ūkininkų kredito unijoje, sustabdyti išieškojimus iš Pakruojo ūkininkų kredito unijos Antanui, Arūnui ,Ramutei Vaitekūnams bei Artūrui Puniui, pavesti ikiteisminio tyrimo organizavimą bei vadovavimą Lietuvos generalinei prokuratūrai.

Kredito unijos apgautų žmonių, kurie tik pasirašydavo, o pinigų negaudavo žmonių sąrašas;

 1. Vytautas Navardauskas
 2. Arūnas Vaitekūnas
 3. Dalia Junevičienė
 4. Kęstutis Žalys
 5. Daiva Juodžienė
 6. Antanas Vaitekūnas
 7. Ramutė Galčiuvienė * v
 8. Daiva Šidlauskaitė
 9. Artūras Punis
 10. ŽŪK „Pakruojo linai“
 11. Romas Šomka
 12. Rima Mikalainienė
 13. Regina Jarušaitienė
 14. Adelė Staškuvienė
 15. Virginija Šimaitienė
 16. Ramunė Vaitekūnaitė
 17. Irena Tamulionienė
 18. Ramutė Vaitekūnienė.
 1. 2014 m. sausio 10 d. nutarime nurodyta, kad pagal 2010.1215 poėmio protokolą iš Pakruojo kredito unijos buvo paimtas serverio sisteminis blokas. Atliktų informacinių technologijų tyrimas buvo pateiktas 2011.11.11, tačiau specialisto išvados šioje byloje yra sunaikintos.
 2. Nebuvo išreikalauti nei fiktyvių paskolų ir laidavimų dokumentai. Net nebuvo aiškinamasi, kam buvo išmokėti fiktyvių paskolų pinigai ir nenustatyta, kas tuos pinigus pasisavino. Pareigūnai net suklastojo mano mirusio vyro Antano Vaitekūno ligos istoriją, t.y. gydymąsi už 2006-2007 m. Kauno universiteto klinikose. Taip pat buvo suklastota ir Kęstučio Žalio gydymosi Klaipėdos jūrininkų ligoninėje dokumentai.
 3. 2020.02.13 kreipiausi į Lietuvos banką, prezidentą, FNTT dėl šios baudžiamosios bylos atnaujinimo ir Pakruojo kredito unijos nusikalstamų veiklų ištyrimo.
 4. Šioje byloje teikiau prašymus prezidentei D.Grybauskaitei dar 2010 m., tačiau į mano prašymus apskirtai nebuvo reaguota. O 2020.02.12 priėmusi mano dokumentus prezidentūroje Asta Virbilaitė pasakė: ‚Mes tą žinome jau dešimt metų, ateinate čia su viltimi, o mes tą viltį sudaužome“.  Pašiurpau nuo tokiu Daivos Virbilaitės žodžių ir supratau, kad kol tokia panelė dirbs prezidentūroje, tol prezidentai bus bejėgiai  ir teisingumas Lietuvoje bus vykdomas tik už pinigus.
 5. FNTT direktorius Antonis Mikulskis nurodė, kad skundą dėl bylos atnaujinimo išnagrinėjo , ir kad Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroro Karpalovo nutarimu ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas, kadangi nustatyta, kad nebuvo padaryta jokia nusikaldama veikla.  Manau, kad ir FNTT direktorius visiškai nemoka skaityti, arba turi kitokių sveikatos problemų.
 6. Pakruojo kredito unijos sukčiai, nusipirkę teisėsaugos pareigūnus, tačiau nebegalėdami toliau apgaudinėti žmonių, kad neva išduoda jiems fiktyvias paskolas, sugalvojo naują būdą, kaip pasiplėšikauti. Pateikė teismui ieškinį, kad aš su žentu savo UAB išaugintus ir sausio mėnesį nukultus grūdus pavogėme ir padarėme kredito unijai žalą. Šiaulių apylinkės teismo teisėjas Danas Lisas labai norėjo priteisti kredito unijai išgalvotą, sunkiai protu suvokiamą žalą. Todėl daugybę kartų buvo šalinamas, tačiau nesišalino. Dėl to, kad kelis kartus siekiau teisingumo šioje byloje, buvau baudžiama baudomis po 800 eurų, o dėl pasakytų žodžių, kad „teisėjui dzin, teisėjas gavo atlygį ir nenusišalino nuo išgalvotos bylos ir t.t.“, man buvo iškelta baudžiamoji byla. Pernai rugpjūčio 26 d. policijos pareigūnų buvau sumušta, man daromas DNR, paimti pirštų antspaudai, man liepta neišvykti, nes žodžiais dėl teisėjo Dano Liso padariau keturis sunkius nusikaltimus. Šiaulių apygardos teismo baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Laisvydas Zedertštemas manau, kad prarado atmintį, nes pamiršo, kaip buvo nušalintas, dar būdamas teisėju Pakruojyje, nagrinėjant daugiau nei 50 bylų, susijusių su manimi. Tačiau norėdamas man dar labiau pakenkti, baudžiamąją bylą  dėl Dano Liso „pažeminimo“ persiuntė „saviems“ teisėjams Telšių apylinkės teisme. Teismo pirmininkas Zederštremas visiškai nereagavo į mano nušalinimą visam Šiaulių apygardos teismui.
 7. 2020.02.18 Telšių apylinkės teismo teisėja Vitalija Liauzginienė savo elgesiu visiškai pribloškė mane. Pateikus jai pagrįstą nušalinimą, teisėja man garsiai rėkė : ‚Ar girdi Vaitekūnienė“. Manau, kad gal ji turi problemų su klausa. Posėdžio metu paaiškėjo, kad teisėja Liauzginienė jau iš anksto suderinusi kito posėdžio laiką su teisėju Danu Lisu. O nukentėjęs Danas Lisas dar pateikė jam apmokėti už 30 litrų benzino, kad nuvažiavo iš Šiaulių į Telšius. Aišku, kad vežėsi ir man paskirtą advokatą Zakrasą, kuris prieš posėdį mane puolė, kad aš taip „įžeidžiau“ teisėją. Dėl tokio abiejų teisėjų elgesio kreipiausi į teisėjų etikos komisiją, tačiau jokios pagalbos nesulaukia, nes ši institucija manau reikalinga tik nesąžiningiems teisėjams apginti.
 8. O dėl sausio mėnesį nukultų grūdų toliau nagrinėja Šiaulių teismo teisėjas Vaidotas Narvidas, jau turintis patirtį ir išnagrinėjęs Kęstučio žalio skundą dėl fiktyviai jam Pakruojo kredito unijos neva išduotos paskolos. Teisingasis teisėjas Narvidas taip išnagrinėjo bylą, kad Kęstučio Žalio vardu suklastotos paskolos nepanaikino, tačiau dar uždėjo jam baudą, kad tas daugiau po teismus nesivalkiotų ir nesiskųstų. Kadangi Lietuvoje teisingumas supuvo, prezidentams vadovauja Asta Virbilaitė, Lietuvos banko nupirkti vadovai užmigo letargo miegu, tai liko tik „Laisvas laikraštis“, kad visą tai sužinoję Lietuvos žmonės tokius pareigūnus pasmerktų savo širdyse..

 

 

 

 

Lietuvos bankas ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba aiškinasi, kaip galėjo atsitikti, kad FNTT Šiaurių skyrius dešimt metų slėpė sunkius nusikaltimus Pakruojo ūkininkų kredito unijoje, o Lietuvos bankas, žinodamas tuos faktus, nieko nedarė, kad tai sustabdyti.

 

Dar 2004 m. pagal Pakruojo ūkininkės Ramutės Vaitekūnienės skundą buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas Šiaulių FNTT.

 

Mat Pakruojo ūkininkų kredito unijos vadovai daug metų vogė pinigus, ir išduodavo fiktyvias paskolas žmonės, kurie net nėra buvę toje unijoje.

 

FNTT apklausė keliasdešimt žmonių, kelis metus vykdė „ikiteisminį tyrimą“, iškviesti liudininkai papasakojo, kad nėra buvę minėtoje kredito unijoje, todėl labai nustebo, kad teismas jiems priteisė tariamas skolas už paimtus kreditus.

 

Paaiškėjo, kad unijoje tokiu būdu buvo masiškai vagiami indėliai – paskolos išduodamos fiktyviai, klastojant dokumentus.

 

Viena iš tokių aukų – vietos ūkininkė Ramutė Vaitekūnienė. Teismas iš jos šeimos priteisė keliasdešimt paskolų pagal suklastotas paskolų sutartis. Galiausiai varžytinėse buvo parduotas ūkininkės šeimos turtas – keliasdešimt hektarų žemės.

Prokuroras Artūras Karpalovas nutarė nutraukti ikiteisminį tyrimą

 

 

Ramutės Vaitekūnienės pareiškimas – jai ir jos vaikams kredito unija neva išdavė 520 tūkst. litų per vieną naktį. Nors kredito unija naktimis nedirba, FNTT tai nebuvo įdomu

 

Visą tą laiką FNTT žinojo, kad vykdoma sunki nusikalstama veikla, tačiau jos tyrimas ilgai nesibaigė. Galiausiai FNTT nutraukė tyrimą, nusprendusi, kad kai kuriems nusikaltimams jau suėjo senatis, o kiti nėra reikšmingi.  Minėtas 100 puslapių FNTT nutarimas, kuriame su visomis detalėmis buvo parašyta kredito unijos nusikaltimai, buvo padėta į seifą, o ūkininkė net negavo nutarimo, kad tyrimas jau nutrauktas. Tik vėliau paaiškėjo, kad FNTT net nebuvo jos įtraukusios į bylą kaip nukentėjusios, o nusikaltimo auka buvo tik liudininkė – FNTT specialiai taip padarė, kad nereikėtų jai siųsti nutarimo apie nutrauktą tyrimą, ir moteris negalėjo jo skųsti teismui.

 

Tik neseniai gavusi minėtą FNTT nutarimą R.Vaitekūnienė kreipėsi į FNN vadovus ir LB, prašydama atnaujinti šį tyrimą, ir pareikšti įtarimus nusikaltimus slėpusiems asmenims. Ūkininkė įsitikinusi, kad FNTT nusikaltimus slėpė už didelius kyšius.

 

„Supratusi, kad buvau apgauta, nes nei vienas žmogus, kuriuos aš rekomendavau, negavo suformintų paskolų pinigų, nors jiems tų paskolų nereikėjo, bet tapo kredito unijos skolininkais, todėl kreipiausi į teisėsaugos institucijas ir 2010 metais buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas baudžiamojoje bylojePakruojo ūkininkų kredito unijos atžvilgiu, – pasakojo moteris, –  FNTT Šiaulių apygardos valdybos tyrėjai nekreipė dėmesio net į suklastotus žmonių parašus ir dokumentus, nesiaiškino kam iš tikrųjų buvo išmokėti suformintų paskolų pinigai. 2014 m. sausio 10 dieną Šiaulių apygardos prokuratūros prouroras Artūras Karpalovas nutarė: ikiteisminį tyrimą nutraukti , kadangi nepadaryta veika , turinti nusikaltimų požymių. Apie priimtą sprendimą tik pranešti, o su šios bylos medžiaga ir priimtu nutarimu negalėjau susipažinti, nes man nebuvo leista.

 

Vilniaus apygardos teismui išreikalavus baudžiamos bylos Nr.40-1-158-10 medžiagą ir susipažinus su ja sužinojau, kad yra suforminta dvidešimčiai žmonių paskolų, kurių suma yra 6071375,00 (šeši milijonai septyniasdešimt vienas tūkstantis trys   šimtai septyniasdešimt penki ) litai. Tie žmonės net nežinojo, kad jiems suformintos tokios paskolos, nes jų parašai buvo suklastoti. Taip pat buvo įtraukti tie patys žmonės gavę paskolas ir laiduotojais, kurie laidavo vieni kitiems net nežinant, nors Lietuvos Centrinė Kredito Unija buvo pateikusi rekomendacijas šitaip nedaryti, tačiau Pakruojo ūkininkų kredito unijos vadovas nesilaikė šių rekomendacijų ir toliau klastojo paskolų ir laidavimo dokumentus. Per šiuos suklastotus dokumentus labai nukentėjo mano šeimos nariai ir pažystami žmonės.

 

 

 

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));