Vilniečiai už šilumą „Abonentui” permokėjo 24 mln. eurų!..

Juozas Imbrasas. Kas sutramdys „rubikoninį ikorą“? Vilniečiai už šilumą „Vilniaus energijai” permokėjo 24 mln. eurų!.. 

 

Sostinės tarybos narys, partijos Tvarka ir teisingumas vicepirmininkas Juozas Imbrasas drauge su kolegomis Vilniaus apygardos administraciniame teisme 2015 m. gruodžio 11 d. įrodė, kad „Vilniaus energija“ nepagrįstai į šilumos kainas įtraukė daugiau kaip 24 mln. eurų. Šie faktai Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai (VKEKK) buvo pateikti dar 2010-aisiais, deja, akivaizdžių FAKTŲ Dianos Korsakaitės vadovaujama komisija nenorėjo matyti, teko net penkerius metus juos įrodinėti teisme. Tačiau netgi tai įrodžius, nešvarūs šilumos monopolininkų bei politiniai interesai, kol kas, užgožia paprastų vilniečių interesus, jų teisėtus lūkesčius – susigrąžinti už šildymą permokėtus pinigus. 

Dabar atsirado daug tokių, kurie save skelbia pergalės prieš „Vilniaus energiją“ kalviais. O kur jie buvo penkerius metus, kai mes vieni – aš, Bronius Cicėnas ir Kazimieras Jucius – gynėme vilniečių interesus teisme?..  

Stebina tai, jog ir dabartinė VKEKK vadovė Inga Žilienė, pernai teismui patvirtinus, kad „Vilniaus energija“ teikė sąmoningai apgaulingus duomenis, kurių pagrindu VKEKK patvirtino šilumos kainas, nusprendė apskųsti teismo sprendimą. Apskundė, užuot patikrinusi, gal teismas iš tikrųjų teisus?!.. Tačiau praėjusią savaitę VKEKK paskelbė, esą tikrino ir nustatė TUOS PAČIUS FAKTUS, kuriuos mes jau buvome pateikę dar 2010 metais ir kuriuos teismas vėliau patvirtino!..

VKEKK apskundus pernykštę teismo nutartį buvo sugaišti 10 mėnesių, kurie vilniečiams yra labai svarbūs, kadangi 2017 m. balandį baigiasi šilumos tinklų sutartis su UAB „Veola“ (buvusia „Dalkia“) ir ji gali išlipti sausa iš balos.

Esu tikras, jog VKKEK dirba ne vartotojų labui, o tarnauja partiniams ir verslo interesams. Matyt, kažkas paprašė, kad būtų dar „tempiama guma“, nes negali „tvarkiečiai“ prieš Seimo rinkimus laimėti grandiozinės bylos, kuria išsiaiškinta, kad iš vilniečių buvo neteisėtai paimtos milžiniškos sumos.

Šią savaitę Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas priėmė sprendimą bylos nagrinėjimą atidėti. O tai ir vėl kelia papildumų klausimų. Posėdžiui pirmininkavo teisėja Sigita Žalimienė – Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo žmona (berods, š. m. balandžio mėn. pora nutraukė santuoką).

 O kas buvo D.Žalimas tuo laiku, kai su „Dalkia“ buvo sudarinėjama 15 metų trukmės nuomos sutartis? Vilniaus miesto tarybos Konservatorių frakcijos narys. Ir jis balsavo už šitos sutarties patvirtinimą. 

Žiūrime toliau. Ką fiksavo tuometinio STT vadovo Valentino Junoko gauti „Rubicon“ juodosios buhalterijos sąrašai? Kad tuose sąrašuose nurodytos šimtatūkstantinės sumos – prie konservatorių Andriaus Kubiliaus, Arvydo Vidžiūno ir kitų įtakingų politikų pavardžių. Todėl akivaizdu, kad dabar daug kas yra suinteresuotas „tempti gumą“.   

 VKEKK turi būti įpareigota per mėnesį perskaičiuoti šilumos kainą, o permokėtus pinigus per būsimus mokėjimus grąžinti vartotojams. VKEKK pirmininkė Inga Žilienė turi būti atstatydinta, nuomos sutartis nutraukta ir perimtas Vilniaus šilumos tinklų valdymas. Turi būti atliktas ne tik 2012-2014 metų, bet ir viso nuomos laikotarpio nuo 2002 metų auditas. 

Netgi Prezidentė galėtų panaudoti savo politinę įtaką, nes savo inauguracinėse ir kitose kalbose griežtai pasisakė prieš oligarchinį valdymą, konkrečiai nurodydama, kad reikia sutramdyti „rubikoninį ikorą“.  

                                                             Parengė Juozas Ivanauskas

 

    ———————————————————————————————                                                                                

 

Foto komentaras: 

 

Dvi nuotr. J.Imbrasas ir ENERGIJA_M.Azusilio

 

Vilniaus miesto tarybos narys, „tvarkietis“ Juozas IMBRASAS: „VKEKK apskundus pernykštę teismo nutartį buvo sugaišti 10 mėnesių, kurie vilniečiams yra labai svarbūs, kadangi 2017 m. balandį baigiasi šilumos tinklų sutartis su UAB „Veola“ (buvusia „Dalkia“) ir ji gali išlipti sausa iš balos.“

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));