Vilniaus valdžia net nesvarsto pigesnio stadiono pasiūlymo

Vilniaus-nacionalinio-stadiono-projektas

Vilniaus-nacionalinio-stadiono-projektas

 
Vilniaus valdžia net nesvarsto pigesnio stadiono pasiūlymo
 
„Vilniaus nacionalinio stadiono” pozicija dėl šios dienos konkurso komisijos posėdžio sprendimo.
 

„Vilniaus nacionalinio stadiono” vadovas Renatas Načajus šiandien padarė tokį pareiškimą:

Kvietimo iš komisijos pristatyti savo preliminarų pasiūlymą negavome, todėl šiandien vykusiame uždarame posėdyje nedalyvavome.

Dėl komisijos sprendimo yra ruošiama pretenzija, kuri šiame etape bus teikiama komisijai, o jei sulauksime neigiamo komisijos atsakymo, šis bus skundžiamas teismui. Skundžiamas komisijos sprendimas yra grindžiamas VPT ir CPVA neigiamomis išvadomis, kurių turinys mums iki šiol nėra atskleistas, nors beveik prieš savaitę prašėme komisijos kaip įmanoma skubiau pateikti mums šiuos dokumentus, kad rengdami skundą galėtumėme tinkamai atsakyti į juose išdėstytus motyvus.

 Vilniaus nacionalinio stadiono projektas

Vienas dalyvis nacionalinės reikšmės infrastruktūrinio projekto konkurse – tikrai nėra išeitis, palankiausia visuomenei. Šiame etape buvo teikiami tik preliminarūs neįpareigojantys pasiūlymai, kuriuos tolimesniame etape reikės detalizuoti. Vadinasi, iškart panaikinus bet kokią galimą konkurenciją, komisija ne tik atsisako viešų diskusijų, koks projektas yra aktualus lietuviams bei kaip racionaliausiai panaudoti valstybės lėšas, bet ir įrodo nekreipianti dėmesio į kokybišką pasiūlymo turinį.

 

Mes ruošiame pigesnį stadiono kompleksą – 77,886 mln. eurų vertės pasiūlymą. Iš šios sumos 73,1 mln. eurų bus ES, valstybės ir savivaldybės biudžeto lėšos, o likusią sumą pritrauksime iš investuotojų. Be to, mes siūlome ne tik erdvesnį 16,7 tūkst. vietų stadioną, bet ir olimpinius standartus atitinkantį 50 m. ilgio baseiną, kasdieniam miestiečių naudojimui pritaikytas viešąsias urbanistines erdves. Taip pat numatytos apšildytos VIP, žiniasklaidos, komercinio ir technologinio komercinio aukšto tribūnos. Stadiono sporto technologinei daliai skiriama 1 900 kv.m., komercinei daliai – 2 400 kv.m.,  nacionaliniam sporto muziejui – 1 900 kv.m.

 

Ruošdami komplekso projektą glaudžiai bendradarbiaujame su didžiausia Nyderlanduose 5 žvaigždučių UEFA sertifikatą turinčia Amsterdam Arena. Tarp bendrovės subrangovų yra daugiau nei 300 projektų visame pasaulyje įgyvendinusi „KAYI Insaat“ grupė. Turkų valdoma grupė yra pastačiusi Vilniaus prekybos centrą „Ozas“, didžiausią pietryčių Europoje Gaziantepo integruotą sveikatingumo centrą, „Renault“ ir „Volkswagen“ automobilių gamyklas Rusijoje ir kt.

 —

Facebook komentarai
});}(jQuery));