Vilniaus knygų mugėje neatrasti personažai ieškos savo autorių

Vilniaus knygų mugėje neatrasti personažai ieškos savo autorių

Viso pasaulio knygų skaitytojų, leidėjų bei autorių bendruomenei laukiant rudens pradžioje įvyksiančių dviejų pagrindinių metų įvykių – didžiosios Frankfurto knygų mugės ir 2015 metų Nobelio literatūros premijos laureato vardo paskelbimo – Lietuvos knygų skaitytojų švente vadinamos Vilniaus knygų mugės organizatoriai skelbia 2016 metų temą – personažas ieško autoriaus.

 

„Kaip personažai įtakoja mus, ar mes į juos lygiuojamės, ar mokomės iš jų pasiekimų ir klaidų?“ – šių atsakymų, mugės organizacinio komiteto nario, poeto, vertėjo Mariaus Buroko nuomone, galėsime ieškoti Vilniaus knygų mugėje, – „ten, kur kasmet susitinka visi ir viskas – ir Personažai, ir Skaitytojai, ir Rašytojai“. 

 

Mugės organizatoriai teigia, kad tokios temos iškėlimas leis lankytojams pažvelgti į tai, kokie personažai lietuvių skaitytojui yra mieliausi, patraukliausi, o kokių  nemėgstame labiausiai, taip pat – kokių personažų lietuvių literatūroje apstu, o kokių – galbūt – trūksta.

 

2016 metų Vilniaus knygų mugėje bus visiems visko: ir naujovių, ir tradicijų. Išlaikydama senąsias tradicijas – kūrybinę studiją vaikams, diskusijų klubą, susitikimus su mėgstamais ir naujais autoriais, mugė augs ir didės. Viena iš pagrindinių mugės naujovių – atnaujinta ir išgražėjusi Vaikų literatūros salė, specialiai sukurta mažiausiems skaitytojams bei šeimoms. Čia planuojama ne tik įkurdinti kūrybinę studiją „Tu gali sukurti knygą“, naujausias knygas vaikams pristatančias leidyklas, bet ir didesnę, erdvesnę Vaikų sceną, kurioje vyks spektakliai, koncertai, susitikimai su vaikų rašytojais bei jų sukurtais personažais.

 

Lankytojų pamėgti ir kasmet dėmesio sulaukiantys mažieji knygynai bei skaitytų, senesnių knygų prekeiviai įsikurs naujose Bukinistų pasažo erdvėse, o Muzikos salė, pasak antrus metus šį projektą inicijuojančios ir rengiančios asociacijos AGATA atstovų, kitąmet bus dar gyvybingesnė, žadanti dar daugiau įdomių susitikimų su šalies atlikėjais, kompozitoriais, muzikos leidėjais, taip pat ir koncertų, naujausių albumų pristatymų, ilgųjų muzikos vakarų.

 

Vilniaus knygų mugė vyks 2016 m. vasario 25-28 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO. Jos tema – personažas ieško autoriaus. Mugėje vėl ketina dalyvauti per 300 leidyklų, knygų prekybininkų iš Lietuvos ir užsienio šalių, joje bus surengta apie 400 įvairių renginių, knygų pristatymų, susitikimų su autoriais, diskusijų, kino peržiūrų, spektaklių ir koncertų.  

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: RASA KELIUOTYTĖ, LIETUVOS PARODŲ CENTRAS LITEXPO

Facebook komentarai
});}(jQuery));