„Ar klasikinė muzika nužudyta?“

„Ar klasikinė muzika nužudyta?“

„Ar klasikinė muzika nužudyta?“ – atsakymo Didžiojoje muzikos mugėje ieškos klasikinės muzikos renginių organizatoriai 

 

Spalio 16–18 dienomis Lietuvos muzikų sąjunga Birštone rengia pirmąją Didžiąją muzikos mugę. Jos tikslas – suburti Lietuvos ir užsienio akademinės muzikos renginių organizatorius, susipažinti ir pasidalinti patirtimi, aptarti problemas. Renginiai vyks sanatorijoje „Eglė“, Birštono kultūros centre ir kurhauze.

 

 „Kas nužudė klasikinę muziką?“ – dar 1996 metais pasirodžiusi ir greitai bestseleriu tapusi knyga, kurios autorius Normanas Lebrechtas gvildena nemažai klausimų, ir šiandien svarbių Lietuvos klasikinės muzikos renginių organizatoriams.

 

Didžioji muzikos mugė suburs ne tik didžiųjų šalies kultūrinių įstaigų vadovus ir renginių organizatorius, bet ir daugumos Lietuvos miestų kultūros centrų atstovus. Bus skaitomi pranešimai, vyks diskusijos aktualiais akademinės muzikos gyvavimo dabartiniais laikais klausimais. Pranešimų autoriai – vertingą patirtį sukaupę Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Rusijos renginių organizatoriai, įvairių kultūros ir koncertinių įstaigų, fondų bei festivalių vadovai.

 

 Didžiosios muzikos mugės dalyviai turės progą ne tik pasidalinti kultūrinės veiklos patirtimi, aptarti našaus bendradarbiavimo galimybes, bet ir susipažinti su Lietuvos muzikų sąjungos pastarųjų metų veikla, koncertinėmis programomis, kurios orientuojamos į gyvos muzikos, dizaino ir mados sintezę.

 

 Didžiąją muzikos mugę papuoš keturios koncertinės programos, apimančios akademinį muzikavimą, teatralizuotus pasirodymus, muzikines-literatūrines kompozicijas ir šokį.

 

 Scenos meno gerbėjai Birštono kultūros centre pamatys muzikinį spektaklį „Arfos glissando“, kurį atliks Joana Daunytė (arfa), Vita Marija Daunytė (fleita), Vesta Gineitytė ir Kristina Tarasevičiūtė (šokis). Spektaklio režisierė – Marija Simona Šimulynaitė, scenografė – Vita Eidimtaitė. Pasirodys ir šeimyninis ansamblis „Regnum musicale“: Vita Marija (fleita), Kotryna (smuikas), Joana (arfa), Elena (violončelė) ir mažoji Augustė (šokis) Daunytės. Ne tik puikiai grojančios savais instrumentais, bet ir dainuojančios bei šokančios seserys ir jų dukterėčia pristatys žaviai jaunatvišką teatralizuotą programą vaikams.

 

 Kamerinės muzikos koncertas vyks Birštono kurhauze, net du vakarus „Eglės“ sanatorijoje prie gėlių sienos skambės „Vakaro serenados“.

 

 Koncertuose pasirodys pianistės Marija Mirovskaja, Gabija Rimkutė, Šviesė Čepliauskaitė, Daiva Stulgytė, Eglė Perkumaitė, Lina Šatkutė, instrumentininkai Antonas Abanovičius (fleita) ir Dmitrijus Germanas (smuikas) iš Maskvos, Eglė Venslovaitytė (smuikas), Aistė Bružaitė (kanklės), Egidijus Ališauskas (birbynė), Viktorija Zabrodaitė (fleita), Vytautas Giedraitis (klarnetas), Borisas Traubas (smuikas) bei „Auksinio disko 2015“ laureatas Robertas Beinaris (obojus). Koncertuose skambės mecosoprano Martos Lukošiūtės, soprano Natalijos Katilienės, baritono Vytauto Vepšto, vaikų ir jaunimo choro „KIVI“ balsai, dalyvaus aktoriai Virginija Kochanskytė ir Šiaulių dramos teatro aktorius Vladas Baranauskas.

 

 Didžiosios muzikos mugės programa:

 

 Spalio 16 d. (penktadienis), Sanatorijos „Eglė“ konferencijų salė

 

 15 val. Seminaras-diskusija „Ar klasikinė muzika nužudyta?“ (pagal Normano Lebrechto knygą „Kas nužudė klasikinę muziką?“). Pranešimai, dalijimas patirtimi

 

 21 val. Vakaro serenada. Sanatorija „Eglė“ (prie gėlių sienos)

Dalyvauja Antonas Abanovičius (fleita), Dmitrijus Germanas (smuikas), Marija Mirovskaja (fortepijonas) ir Eglė Venslovaitytė (smuikas)

 

 Spalio 17 d. (šeštadienis) 

 

15 val. Kamerinės muzikos koncertas. Birštono kurhauzas

 

Dalyvauja trio MARIARS (Anton Abanovič , fleita, Eglė Venslovaitytė, smuikas, Marija Mirovskaja, fortepijonas), Šviesė ČEPLIAUSKAITĖ (fortepijonas), Aistė BRUŽAITĖ (kanklės) ir Egidijus ALIŠAUSKAS (birbynė), Gabija RIMKUTĖ (fortepijonas), DUO SENSIBILE (Viktorija Zabrodaitė, fleita, ir Šviesė Čepliauskaitė, fortepijonas), Vytautas GIEDRAITIS (klarnetas) ir Daiva STULGYTĖ (fortepijonas), Vytautas VEPŠTAS (baritonas), Marta LUKOŠIŪTĖ (mecosopranas) ir AUKSINIO DISKO 2015 laureatas Robertas BEINARIS (obojus)

 

 19 val. Teatralizuotos muzikos koncertas. Birštono kultūros centras

 

 I dalis

 

Muzikinis spektaklis „Arfos glissando“

Atlieka Joana Daunytė (arfa) ir Vita Marija Daunytė (fleita), Vesta Gineitytė ir Kristina Tarasevičiūtė (šokis)

Režisierė Marija Simona Šimulynaitė, dailininkė Vita Eidimtaitė

 

 II dalis

 

Muzikinis pastišas „Tik dėl Jūsų“. Dedikacija M. K. Oginskiui

Atlieka Šviesė Čepliauskaitė (fortepijonas) ir aktorė Virginija Kochanskytė

 

Ansamblis REGNUM MUSICALE

Vita Marija (fleita), Kotryna (smuikas), Joana (arfa), Elena (violončelė) ir Augustė (šokis) Daunytės

 

Vaikų ir jaunimo choras „KIVI“

Meno vadovė Danguolė Aukselienė

 

 21 val. Vakaro serenada. Sanatorija „Eglė“ (prie gėlių sienos)

 

Dalyvauja Natalija KATILIENĖ (sopranas), Borisas TRAUBAS (smuikas), Eglė PERKUMAITĖ (fortepijonas) ir Šiaulių dramos teatro aktorius Vladas BARANAUSKAS

 

Muzikinė-literatūrinė kompozicija „Kaleidoskopas“.

 

 

 

Spalio 18 d. (sekmadienis). Sanatorijos „Eglė“ konferencijų salė

 

 10 val. Diskusijos, veiklos perspektyvų ir bendradarbiavimo galimybių aptarimas

 

Daugiau informacijos

Rasa Aukštuolytė

rasa@muzikusajunga.lt

www.muzikusajunga.lt

tel +37061448314

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: AUDRONĖ NEKROŠIENĖ, LIETUVOS MUZIKŲ SĄJUNGA

Facebook komentarai
});}(jQuery));