„Vilniaus energijos“ kalėdiniai siurprizai paplonins vilniečių kišenes

„Vilniaus energijos“ kalėdiniai siurprizai paplonins vilniečių kišenes

„Vilniaus energijos“ kalėdinė dovanos vilniečiams – gruodžio mėnesį po eglute 26,3 procentais brangesnis šildymas. Viskas kaip sviestu tepta – 2015-ieji pradėti manipuliacijomis, bus taip pat ir užbaigti. Keliam šampano taures ir sveikinam „Vilniaus energiją“ – juk jie gavo tiek daug dovanų šiais metais, tai kur čia bėdos, kur čia nesklandumai? Deja, deja – problemą mato visi, bet išspręsti ją – ne taip lengva. Už galvų susiėmusi Vilniaus miesto valdžia nebežino, kur pulti, o Remigijus Šimašius tvirtina – jo rankos surištos.

Įvairiomis manipuliacijomis ir nešvariais žaidimais pagarsėjusi „Vilniaus energija“ tęsia savo žygį, o R. Šimašiaus pasakos apie penktadaliu sumažėjusias kainas už šilumą taip ir lieka pasakomis. Prieš rinkimus žadėjo, o po rinkimų – šnipštas išėjo.

 

„Ne kartą kreipiausi, ne kartą siūliau, ne kartą bandžiau atkreipti gerbiamo R. Šimašiaus dėmesį į Vilniaus problemas, bet meras kalbėtis nemėgsta, meras mėgsta facebooke pasėdėti, nes ten #smagu. Šį kartą nekviečiu tartis ir nesiūlau padėti, neketinu grūmoti pirštu ir sakyti, kaip negerai, kad šilumos kainos Vilniuje kyla, o imuosi konkrečių veiksmų, jog situacija keistųsi“, – teigia Darbo partijos Vilniaus miesto skyriaus pirmininkas Giedrius Mozūraitis

 

Politikas primena, kad R. Šimašius pats viešai pareiškęs, esą jo rankos dėl sostinės savivaldybės ir „Dalkia“ sutarties yra surištos. Tačiau kas merui surišo rankas?

 

„Sutinku ir suprantu, kad surištomis rankomis sunku kažką nuveikti, todėl veiksmų imuosi aš. Pirmą žingsnį jau padariau – į prokuratūrą kreipiausi. O toliau laukia kiti ryžtingi žingsniai, kuriuos tikrai žengsiu, nes man nesurištos nei rankos, nei kojos. Nes man rūpi Vilnius ir vilniečiai“, – tvirtina G. Mozūraitis.

 

Nėra kvotų – nėra ir pinigų

 

 Energetikos ministerija tiesiai šviesiai pareiškė: spalio mėnesį „Vilniaus energija“ pati nusprendė iš „Litgas“ pirkti gerokai didesnį SGD kiekį, nei planavo. Tad vietoj 4,775 mln. kub. metrų SGD nupirkta 13,96 mln. kub. metrų. Žinoma, situacija „ištaisyta“ ir lapkričio mėnesio SGD pirkimo planas sumažintas 13,96 mln. kub. metrų – paprasta kaip du kart du. Dviejų mėnesių suvartotas SGD kiekis nepakito, bet keičiasi kaina. Kodėl? Nes spalį SGD pirkta daugiau negu buvo planuota. Tačiau kodėl iš tikrųjų tai daroma?

 

Energetikos ministerija kritikuoja „Vilniaus energiją“ – veikiausiai taip elgiamasi, nes siekiama atkeršyti už sprendimą panaikinti elektros gamybos kvotas termofikacinėse elektrinėse. Kvotos nešė pelną „Elektros energijai“ – nebėra jų, nebus ir pinigų. Kuriamas vaizdas, kad neva šilumos kaina kyla dėl kvotų panaikinimo, nors taip nutiko dėl sąmoningų „Vilniaus energijos“ veiksmų.

 

Negana to, įžvelgiama galima manipuliacija norint pakenkti energetinį saugumą užtikrinančio SGD terminalo įvaizdžiui ir sukompromituoti neseniai patvirtintą pajėgumų modelį, kuris nuo kitų metų kaip tik ir turėtų sumažinti šilumos kainą.

 

2015-ieji – manipuliacijų metai

 

Primename, kad šių metų pradžioje „Vilniaus energija“ delsė sudaryti sutartį dėl pigesnių dujų pirkimo, o vilniečiai daugiau negu mėnesį permokėjo už biokurą. Yla išlindo iš maišo – dujos pirktos pusantro karto daugiau, nei biržos kaina, iš susijusios bendrovės „Bionovus“. Metų pradžioje delsė, o dabar – nusipirko tris kartus daugiau dujų už išpūstą kainą. Ar galėtume tai pavadinti sąžiningais sprendimais?

 

Šios „Vilniaus energijos“ manipuliacijos ne tik kenkia sostinės gyventojams, bet ir destabilizuoja situaciją energetikos rinkoje. Viską dar labiau komplikuoja sunkiai prognozuojami tiekėjo veiksmai. Energetikos ministerija tvirtina, kad galiausiai vidutinė kaina grįš į normalų lygį, o šie veiksmai – ko gero tik manipuliacijos. Na, jeigu „Vilniaus energija“ stumdo šachmatus ten, kur nori, tai reiktų pastebėti – pasirinktas puikus laikas. Prieš šventes pakeltos kainos už šildymą sukėlė tikrai didžiulį vilniečių nepasitenkinimą ir galėjo pakenkti SGD terminalo įvaizdžiui.

 

Per tiek metų „Vilniaus energija“ įprato būti nekontroliuojama, todėl savo tikslų siekia per manipuliacijas. Energetikos ministerija tvirtina, kad tokie žaidimėliai greitu laiku baigsis – priimti įstatymai vartotojų naudai turėtų viską sutvarkyti, tad belieka laukti ir paskutinįsyk MOKĖTI daugiau.

 

Užmeskime akį į praeitį

 

2001-ųjų gruodžio pabaigoje Generalinė prokuratūra pranešė, kad „Vilniaus šilumos tinklų“ nuomos sutartis su bendrove „Dalkia“ prieštarauja Lietuvos įstatymams. Tačiau prieš tai Vilniaus miesto savivaldybė išplatino pranešimą, kad Generalinė prokuratūra jokių priekaištų neturi. Taip pat paskleisti gandai, kad esą bendrovės atstovai „Dalkia“ šantažuojami, norint kad jie pasitrauktų iš derybų su Vilniaus miesto savivaldybe. Tuomet derybos atidėtos kelioms savaitėms.

 

2002 m. sausio 9 d. Vilniaus miesto savivaldybės taryba sprendimu Nr. 477 neįvardytai bendrovei 15 metų išnuomojo visą nekilnojamąjį ir kilnojamąjį „Vilniaus šilumos tinklų“ turtą.

 

2002 m. vasario 1 d. pasirašoma nuomos sutartis tarp „Vilniaus šilumos tinklų“, Vilniaus miesto savivaldybės, „Vilniaus energijos“ ir „Dalkia“.

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));