Vidaus reikalų ministro viešas įsipareigojimas nieko nevertas?

Vidaus reikalų ministro viešas įsipareigojimas nieko nevertas?

 

Policijos pareigūnų profesinės sąjungos vis dar negauna nario mokesčio ir policijos pareigūnams vis dar netaikomas nacionalinis susitarimas. 43 dienos – tiek praėjo laiko nuo vidaus reikalų ministro įsipareigojimo išspręsti šias problemas. Be to, ministras Eimutis Misiūnas tai padarė ne bet kur, o Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje. Ministras visiškai nebevaldo Policijos departamento?

Dėl to Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF) imasi aktyvių priemonių: kreipiasi į teismą ir penktadienį nuo 11 val. organizuoja viešo gėdinimo akcijas prie Policijos departamento (PD), Vyriausybės ir Vidaus reikalų ministerijos (VRM).

„Mes visą tą laiką bendravome su Policijos departamentu, naiviai tikėdamiesi, kad PD elgsis geranoriškai ir kad tą geranoriškumą skatins VRM valia. Deja. PD tyčiojasi ne tik iš mūsų. Matome, kad jiems nusišvilpti į tai, ką kalba ministras. Tokio įžūlaus generalinio komisaro ir tokio bestuburio VRM ministro mes dar nematėme. Kam buvo reikalingas šou bažnyčioje? Ministro reitingams? Gal vis tik laikas pradėti dirbti?“, – pasipiktinimo neslepia LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė.

Pateikiame įvykių chronologiją:

Kovo 19 d. Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje vykusiame ministro Eimučio Misiūno, policijos profesinių sąjungų ir policijos vadovų susitikime ministras įsipareigojo ir įpareigojo PD, kad šis užtikrintų, jog profesinių sąjungų nario mokestis organizacijoms būtų pervedamas be trukdžių. Taip pat sutarta, kad policijos pareigūnams bus taikomas nacionalinis susitarimas.

Kovo 25 d. LTPF gavo PD laišką su siūlymu, kuriame policijos pareigūnai paraginti pažymėti sistemoje dėl nario mokesčio pervedimo. Jame buvo ir toks sakinys:

Nepageidauju, kad narystės mokestis būtų išskaitomas iš mano darbo užmokesčio (ketinu mokėti savarankiškai ar pateikti (esu pateikęs) prašymą dėl išstojimo iš profesinės sąjungos).

LTPF gautą pasiūlymą išplatino profesinių sąjungų vadovams. Nepaisant to, kad jis nekorektiškas, nes pateiktame sakinyje skatinama ir išstoti iš profesinės sąjungos.

Kovo 28 d. LTPF atstovai dalyvavo VRM ministro E. Misiūno inicijuotame susitikime su policijos generalinio komisaro pavaduotoju R. Bobinu. Jame sutarta, kad PD pats techniškai išspręs profesinių sąjungų nario mokesčio pervedimo klausimą. PD, neva norėdamas viską padaryti kuo paprasčiau ir greičiau, LTPF paprašė pateikti narių sąrašus. LTPF sąrašus pateikė per 3 dienas.

Beveik po mėnesio, balandžio 23 d. LTPF gavo dar vieną PD raštą, pasirašytą policijos generalinio komisaro pavaduotojo R. Bobino. Jame rašo, kad PD elektroniniu paštu kreipėsi į profesinių sąjungų narius, primindami jiems, kad jie nėra pateikę prašymo dėl nario mokesčio pervedimo Policijos darbuotojų savitarnos portale. Šie priminimai kartojami kasdien, nors su ministru anksčiau buvo sutarta, kad pats PD rankiniu būdu pažymės visus pareigūnus sistemoje, nes turi visų profesinių sąjungų narių popierinius prašymus.

Šiandien situacija nepasikeitė. Po susitikimo su ministru ir PD vadovais bažnyčioje praėjo 43 dienos. Už mėnesius, per kuriuos neišspręsta ši problema, PD profsąjungoms skolingas apie 10 tūkst. eurų.

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pagrindinis lėšų šaltinis, siekiant teikti savo nariams kuo kokybiškesnes paslaugas bei tvirtai atstovauti jų interesams, yra nario mokestis. Taigi, Policijos departamento savivalę, stabdant pareigūnų nario mokesčio pervedimą profsąjungai ir vidaus reikalų ministro delsimą vykdyti įsipareigojimus, vertiname kaip trukdymą profesinių sąjungų veiklai.

Nepakito PD pozicija ir dėl nacionalinio susitarimo – jis policijos pareigūnams vis dar netaikomas.

 

Kontaktiniai asmenys:

 

Loreta Soščekienė,

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė

Tel. +37067017688

 

Roma Katinienė,

Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė

Tel. +37067275477

 

Vladas Sanda,

Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas

Tel. +37060603010

Facebook komentarai
});}(jQuery));