skip to Main Content

Vėjo jėgainės jūrose pritraukė 13,3 mlrd. metinių investicijų

Investicijos Europoje į jūrose statomas vėjo jėgaines per metus padvigubėjo, o praėjusieji metai tapo rekordiniais, kai investicijų suma pasiekė 13,3 mlrd. eurų. 2015 m. jūrose pastatyta dvigubai daugiau vėjo jėgainių nei 2014-aisiais.

 

Visa Europoje esančių jūrų vėjo jėgainių galia dabar siekia 11,027 MW.

 

Praėjusiais metais jūrose buvo instaliuota 3,019 MW vėjo jėgainių galios. Tolimesnis 3,034 MW pajėgumų jūrinėse Europos teritorijose diegimas turėtų pasiskirstyti per 10 projektų, sprendimas dėl investicijų į juos buvo priimtas praėjusiais metais.

 

Ypač sparčiai vyksta jūrų vėjo energetikos plėtra Vokietijoje (2,282 MW), Jungtinėje Karalystėje (556 MW) ir Nyderlanduose (180 MW). Šiose šalyse sėkmingai užbaigta iš viso 14 projektų, ir tebevyksta kiti 6 projektai, kurie papildomai pridės dar 1,9 GW prie jau esančių pajėgumų.

 

2015 m. elektros tinklus Europoje papildė 754 naujos jūrų vėjo turbinos, o jų vidutinė galia, lyginant su pastatytomis anksčiau, pakilo nuo 3,7 MW iki 4,2 MW. Taip nutiko ir todėl, kad jėgainių gamintojai kuria didesnius modelius, galinčius sugeneruoti daugiau energijos.

 

„Iki 2020 m. jūrų vėjo jėgainių galia Europoje turėtų pasiekti  20 GW, tačiau plėtra skirtingų šalių jūrinėje teritorijoje yra labai netolygi. Lietuvai priklausančioje Baltijos jūros dalyje jau atlikti keli poveikio aplinkai vertinimai, tačiau projektai kol kas toliau nevykdomi, kadangi atsakingos valstybės institucijos neskuba įgyvendinti atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo nuostatų ir iki galo neišsprendžia teisinio reglamentavimo klausimų“, – sako Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos direktorius Saulius Pikšrys. 

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: BARBORA GEDVILAITĖ, UAB „MANIAC“

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));