Vašingtone arbitražo teisme D.Korsakaitė paliudijo, kad D.Grybauskaitė naudoja teisėsaugą šantažui ir spaudimui

Korsakaite

Korsakaite

Buvęs ‘Vilniaus šilumos tinklų” nuomininkas – Prancūzijos kompanija „Veolia” yra pateikusi 100 mln. eurų ieškinį prieš Lietuvą.

Šis ieškinys šiuo metu yra nagrinėjamas Vašingtono arbitražo teisme.

„Veolia“ prieš Lietuvą turi netikėtą kozirį – buvusi Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) pirmininkė Diana Korsakaitė pernai gruodį paliudijo, kad Lietuvos prezidentūra siekė nesąžiningai manipuliuoti šildymo tarifais ir spaudė „Vilniaus energiją“.

Korsakaite

Diana Korsakaitė nepabijojo papasakoti tiesos apie Grybauskaitės veiklos metodus

 

D.Korsakaitė Kainų komisijos pirmininke dirbo 2010–2015 m., jos kandidatūrą tvirtinti Seimui 2010 m. pateikė prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tačiau, pasak šaltinių, gana greitai valstybės vadovė nusivylė D.Korsakaite ir kritiškai vertino jos veiklą.  2016 m. gruodžio 16 d. D.Korsakaitė pateikė parodymus Vašingtono tarptautiniame investicinių ginčų arbitraže (ICSID), kuriame užregistruotas „Veolia“ ieškinys prieš Lietuvą, siekiant prisiteisti 100 milijonų eurų.

D.Korsakaitė teigia, kad „Lietuvos Respublikos prezidentė (Prezidentės administracija), D.Korsakaitei dirbant Komisijos pirmininke, siekė nesąžiningai manipuliuoti ieškovui („Veolia“ – „Vilniaus energija“) nustatytais šildymo tarifais“.

„Prezidentės administracija kartu su ministro pirmininko tarnyba darė politinį spaudimą Komisijai, siekiant nacionalizuoti UAB „Vilniaus energija“ sutaupytas lėšas“, – teigiama parodymuose.

D.Korsakaitė savo liudijime taip pat teigia bijojusi, kad prokuratūra ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) prieš ją gali pradėti politiškai motyvuotą tyrimą. Šie parodymai idealiai atitinka „Veolia“ ieškinį. „Veolia“ kaltina Lietuvą kenkimu bendrovei, šmeižtu, turto nusavinimu.

„Veolia“ dukterinės bendrovės „Vilniaus energija“ ir „Litesko“ viešoje erdvėje nuolatos kaltinamos lupikavimu, į „Vilniaus energiją“ per padidinamąjį stiklą žiūri teisėsauga, pradėjusi nemažai tyrimų. Bendrovė nuolat konfliktuoja su valstybės institucijomis. „Buvęs rubikoninis ikoras tapo grobuonimi, užvaldžiusiu savivaldybių komunalinį ūkį nuo atliekų surinkimo iki vandens ir šilumos tiekimo“, – taip skambiai apie „Vilniaus energijos“, „Litesko“ ir kitų susijusių bendrovių veiklą 2014 metais yra pareiškusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.

D.Korsakaitė meta šešėlį ir teisėsaugai

Arbitražo bylos ištraukose aiškėja ir daugiau detalių – D.Korsakaitė liudijo, kad „Veolia“ grupės įmonėms Lietuvos teisėsaugos institucijos pateikė kaltinimus, nors VKEKK ekspertai paskelbė ataskaitą, kuri nepatvirtino teiktų kaltinimų. D.Korsakaitė kritiškai vertina ir 2016 m. VKEKK teiktas išvadas bei nurodė savo nuomonę grindžiančius argumentus. Be to, Kainų komisija kaltina „Vilniaus energiją“ permokėjus už biokurą, kai bendrovė jį pirko ne biržoje, o iš „Icor“ valdomos bendrovės „Pirmoji galimybė“ (buvusi „Bionovus“). 2016 m. VKEKK pranešė nustačiusi, kad nuo 2012 iki 2014 metų šildymą sostinei tiekianti bendrovė „Vilniaus energija“ į šilumos kainas nepagrįstai įtraukė 24,3 mln. eurų. Iki Vilniaus šilumos ūkio nuomos pabaigos 2017 m. balandį vartotojams buvo grąžinti 6 mln. eurų, bet dar 18 mln. eurų pakibo ore. Vilniaus apygardos teismas šiuo metu nagrinėja bylą, kurioje kaltinimai pateikti buvusiam „Vilniaus energijos“ valdybos nariui, koncerno „Icor“ vadovui Andriui Janukoniui, buvusiam „Vilniaus energijos“ valdybos pirmininkui Jeanui Sacreste’ui ir bendrovės prezidentui bei „Icor“ akcininkui Linui Samuoliui, primena BNS.

Jie įtariami, kad neteisėtai manipuliuojant dujų kainomis vartotojams buvo padaryta daugiau nei 2,9 mln. eurų žalos. ergijos“ komercijos direktorius Rimantas Germanas. V.Jankauskas tikina, kad jo liudijimas pritemptas prie konteksto Vašingtono arbitražo byloje pateikiami ir dar vieno buvusio VKEKK pirmininko – prof. Vidmanto Jankausko – liudijimai. Jis pernai gruodį arbitražui teigė, kad buvo valdžios persekiojamas už parodymus apie „Vilniaus energijos“ veiklos reguliavimą. Mat buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl jo „neva melagingų parodymų“.

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));