Valdas Vasiliauskas : Tylinčioji (nutildyta) visuomenė: valdžios dalybos

 

 

Valdas Vasiliauskas

Tylinčioji (nutildyta) visuomenė: valdžios dalybos

 

Sklinda gandai, kad Lietuvoje šiais metais vyks net treji rinkimai, randasi net liudininkų, neva rinkimų į savivaldybių tarybas vajus jau prasidėjęs. Bet tai karšinčiai , vis dar žiūrintys iš akmens amžiaus išlikusių vedėjų TV ir interneto tariamų diskusijų laidas, o daugiau patikimų įrodymų viešose erdvėse nėra. Nebent rinkimai įvyks pogrindyje.

 

Antai pogrindyje surengtas visuomeninių rinkimų į Vilniaus miesto tarybą komitetų rinkimų numerių burtų traukimas, kai Vyriausioji rinkimų komisija(VRK) nomenklatūrines partijas į burtų traukimo iškilmę pakvietė Seime, kur krepšelyje galėjo ir nebūti nepatraukliausių numerių – kas patikrino ar juolab patikrins?

 

Kai protestuojantys dėl tokios diskriminacijos vilniečių net penki visuomeniniai rinkimų komitetai šiandien surengė spaudos konferenciją, ji vėl vyko pogrindyje- didžioji žiniasklaida jos nepastebėjo . Vėl diskriminacija? Nemanau.

 

Mat žiniasklaida, informavusi apie šią konferenciją, būtų sulaukusi VRK įtarimų, ar tai nėra užslėpta politinė reklama. Redaktorius, įdėjęs žinutę apie rinkimų dalyvį, gali sulaukti bėdos. Įtariamuoju tampa ir pats rinkimų dalyvis, jeigu jis skelbiasi FB paskyroje ar rašo savo svetainėje ir pats savęs neapspjauna,atbaidydamas ištikimiausius draugus, nuoširdžiausias savo mintis pavadindamas politine reklama.

 

Visi rinkimų kampanijos dalyviai yra Lietuvoje įtariamieji, kuriuos budriai stebi VRK. Iš rinkimų pašalintas verslas( juridinių asmenų finansinė parama yra nusikaltimas), savo politinės pozicijos ir paramos rinkimuose negali pareikšti Lietuvos menininkai – jų surengtas koncertas ar vieno kūrinio atlikimas šalia rinkimų kampanijos dalyvio būtų rinkėjo papirkimas . Žinoma, tik Lietuvoje, bet ne laisvame demokratiniame pasaulyje.

 

Laisvame demokratiniame pasaulyje rinkimai yra pirmiausia linksma ir triukšminga piliečių šventė, kurioje garsiausiai skamba įvairiausi visuomenės balsai. Lietuva per rinkimus virsta nykos kraštu. Lietuvoje per rinkimus visuomenė tyli, lyg per demokratijos pakasynas. Tiesą sakant, tai ne rinkimai, o valdžios dalybos. Po kilimu.

Facebook komentarai
});}(jQuery));