ŽMOGUS – TAI LABAI PAPRASTA

ŽMOGUS – TAI  LABAI  PAPRASTA

 

Kreipimasis į mokytojus

 

Jeigu pažvelgtume į Lietuvos ar kitos valstybės struktūrą, jos valdymą, pamatytume, kad ji susideda iš mažesnių dalelių – švietimo, medicinos , ekonomikos. Visos jos yra labai svarbios ir sudėti eiles tvarka galima tik priklausomai nuo to, koki klausimą nagrinėtume. Jeigu kalbėtume apie pragyvenimo lygį, pirmoje vietoje  būtų ekonomika, jeigu gyvenimo trukmę – medicina, bet kaip ten bebūtų turime pripažinti, kad visos tos struktūros priklauso nuo švietimo, nes švietimas – žinių kalvė, kuri reikalinga visiems, tame tarpe medicinai ir ekonomikai.
  Švietimas, nors ir būdamas pirmas, visiškai priklauso nuo ekonomikos, jos sukurtų pinigų, o nuo pinigų kiekio skirtų švietimui, priklausys Lietuvos ateitis.

Vyriausybė sumenkindama švietimą, skirdama mažai pinigų, mokėdama mažus atlyginimus mokytojams, pjauna šaką ant kurios „sėdi” Valstybė.
  Visai neseniai mūsų mokytojai kovojo už savo ekonominę teisę gyventi geriau. Jie pasirinko streikų kelią, kurį šiandien renkasi visa Europa ir aš  šimtu procentu pritariu jų veiksmams, bet savo tikslui pasiekti mūsų mokytojai turi du kelius.
  Pirmas kelias – kova. Mitingai, streikai, revoliucijos, karai, ir t.t., tai paprasta , emocinga, o kartais ir vienintelis būdas pasiekti tikslą arba naują evoliucijos laiptelį.
  Antras kelias – yra sunkus, jo nėra žmogaus instinkte, jam reikia mąstymo ir žinių, tai nesenai atsiradusi galimybė patiems išsirinkti valdžią, prieš kurią nereikėtų kovoti, streikuoti ir kuri dirbtų valstybei ir mums.
  Po kelių mėnesių rinksime miesto ir valstybės vadovus, tai labai palankios sąlygos nueiti antru keliu, todėl šiandien viešai ir labai garsiai noriu visų mokytojų, streiko iniciatyvinės grupės, mokytojų profsąjungos, ir visų tų kurie buvo šios kovos širdimi, paklausti, kodėl pasirinkę pirmą kelią, neinate antru. Kodėl sugebėję taip gražiai susivienyti kovoje už savo teises, nesugebate susivienyti rinkimuose, juk nuo to priklausys jūsų ateitis. Nejau ryt išsirinkę valdžią, poryt vėl prieš ją kovosite, reikalaudami atsistatydinti.
  Vieni jūsų palaikote centro partiją, kiti liberalų, treti demokratų,  o kuris tas vienintelis, visų mokytojų ir ne tik jų, bendras kandidatas į miesto mero ir  prezidento postą, prieš kurį  nereikėtų streikuoti ir miegoti ministerijoje.

Nėra.!!!!!!!
  Laiko liko nedaug, bet aš labai tikiuosi, kad mūsų mokytojai susivienys ir parodys, kad jie yra valstybės elitas, žino patys ir patars kitiems, kas iš jų mokinių, verti vadovauti miestams, valstybei  ir patiems mokytojams.

 

 

Vytautas Kriščiūnas

Klaipėda

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));