Valdas Vasiliauskas : Laisvųjų agentų Seimas ir Vyriausybė

Valdas Vasiliauskas

Laisvųjų agentų Seimas ir Vyriausybė

Atrodo, Seime buvo paskelbta laisvės nuo patyčių kultūros diena: dėl kandidato į premjerus užvirė įnirtinga parlamentinė diskusija tarp vertinimų “geras”, “geresnis” ir “labai geras”. Tai atspindi ir balsavimas – tik vienas buvo “prieš” ( Gabrieliaus Landsbergio), bet ir tas buvo atšauktas. Šiandien Saulius Skvernelis galėjo pasijusti kaip lietuviškos politikos Arvydas Sabonis ar net pats Michael Jordan.

Aliuzija į krepšinį nėra pritempta- mes gyvename laisvųjų agentų( nepainiokit su KGB, VSD ir STT agentais) laikais. Be laisvųjų agentų neįsivaizduojame šiuolaikinio verslo ir profesionalaus sporto( kuris taip pat yra verslas): sportininkai keičia klubus, ieškodami tinkamiausių, top vadybininkai dairosi pelningiausių kontraktų, komandos ir kompanijos konkuruoja dėl sporto ir verslo žvaigždžių.

Kaip Lietuvos partijos- dėl S.Skvernelio, kuris de facto buvo ir yra laisvasis agentas, galintis bet kada nutraukti kontraktą, ištaikęs geresnį pasiūlymą.

Laisvųjų agentų principu buvo sudaryta ir S.Skvernelio “profesionalų Vyriausybė” – vienas Dievas tegalėjo pasakyti, kam atstovavo kai kurie jos ministrai. Turbūt panaši bus ir naujoji Vyriausybė.

Teisybės dėlei dera pasakyti, kad politikos laisvųjų agentų epidemiją pradėjo ne Ramūnas Karbauskis ir “valstiečiai”. Jau praėjusią kadenciją Prezidentūros intrigos lėmė, kad energetikos ir vidaus reikalų ministrais tapo nepartiniai Rokas Masiulis bei Saulius Skvernelis, tik formaliai atstovaujantys Darbo bei Tvarkos ir teisingumo partijoms. Prasidėjo atstovaujamos parlamentinės demokratojos erozija, nūnai pavojingai persimetusi ir į Seimą.

Seimui jau vadovauja faktiškai laisvasis agentas Viktoras Pranckietis, nors dar ir neišmestas iš valdančiosios partijos.

Pats Ramūnas Karbauskis pradėjo Seimo frakciją painioti su sporto klubu, kuris gali skolinti savo žaidėjus kitai komandai, juos parduoti ar išmainyti.

Net ir po kilusio skandalo susigrąžinęs Agnę Širinskienę, jis nesuprato savo liapsuso, paskelbdamas, kad ją pakeisianti Seimo naujokė Audronė Jankuvienė. Tai turėjo padaryti ne R.Karbauskis , o pati Seimo narė. Nė lapė nebūtų sulojusi, jeigu A.Jankuvienė būtų pareiškusi, kad ji nuo mažų dienų svajojusi dirbti Tvarkos ir teisingumo frakcijoje.

Matyt, neišsiversime be Konstitucinio Teismo išaiškinimo, jog Seimo nario laisvas mandatas nepadaro Tautos atstovo laisvuoju agentu.

Facebook komentarai
});}(jQuery));