AR KARAS UKRAINOJE YRA JAV STRATEGIJOS SUSILPNINTI VOKIETIJĄ DALIS?

putin
V.Putino nusikaltimas? Jis atsisakė būti Vakarų kalėjimo kalė.
AR KARAS UKRAINOJE YRA JAV STRATEGIJOS SUSILPNINTI VOKIETIJĄ DALIS? RANDAS SAKO: „TAIP“!
2022 m. rugsėjo 12 d. pagal Larry Johnson
Karas – tai skausmingas malonumas tol, kol nesi užsidaręs rūsyje ar tranšėjoje ir nesimeldi, kad artilerijos sviedinys tiesiogiai nepataikytų į tavo poziciją. Griaudžiantys tankai, spiegiančios raketos ir raketos, automatiniais ginklais šaudantys kariai – tai, ką Holivudas pateikia masėms, norinčioms žiūrėti karo filmus, arba, dar geriau, tiesioginius reportažus iš fronto linijų, kuriuos transliuoja bebaimiai reporteriai.
Tačiau tikroji Rusijos invazijos į Ukrainą žala yra ekonominė ir lems šio karo baigtį. Jis ne tik griauna Ukrainą, bet ir daro realią žalą visam pasauliui. Kai kas mano, kad Jungtinės Valstijos ir NATO naudoja Ukrainą kaip svertą susilpninti Rusiją ir atsikratyti V. Putino. Putino nusikaltimas? Jis atsisakė būti Vakarų kalėjimo kalė. Tačiau 2022 m. sausio mėn. paskelbtoje RAND ataskaitoje teigiama, kad esama kažko tamsesnio, net velniško. Daugiau apie tai vėliau. (PASTABA – tai gali būti ne tikra RAND ataskaita. Priimkite ją su druskos grūdu. Nepriklausomai nuo jos tikrumo, sankcijos Rusijai daro pražūtingą poveikį Vokietijos ekonomikai).
Ekonominėmis sankcijomis buvo siekiama pakenkti visiems rusams – ne tik V. Putinui ir jo pagrindiniams lyderiams. Prisimenate svaigiuosius laikus karo pradžioje, kai buvo konfiskuojamas Rusijos turtas už Rusijos ribų, konfiskuojamas rusų oligarchų, įskaitant tuos, kurie priešinosi Putinui, turtas, o su menininkais ir sportininkais buvo elgiamasi kaip su raupsais, sergančiais aktyvia Ebolos liga. Vakarai faktiškai paskelbė Rusijai karą be šaudymo ir sėdėjo ir laukė, kol Rusijos ekonomika žlugs.
Tačiau tai atsigręžė priešinga linkme ir tai įvyko labai netikėtai. Užuot susilenkusi kaip pigi palapinė per uraganą, Rusijos ekonomika ir toliau klestėjo su minimalia infliacija, nes Vašingtono, Londono ir Berlyno gudruoliai ir gudruolės neatliko savo namų darbų. Jie nesuprato, kad Rusijos, kaip pagrindinės naftos, dujų, trąšų ir kitų svarbiausių metalų bei retųjų žemių iškasenų eksportuotojos, padėtis izoliavo Rusiją nuo skausmo, kurį taip desperatiškai norėjo sukelti Vakarai. Rusija ėmėsi stiprinti ryšius su Kinija, kurios ekonomika patyrė sunkumų, ir paspartino alternatyvios tarptautinės rezervinės valiutos kūrimą, kuri leistų Rusijai prekiauti su kitomis valstybėmis, nepriklausančiomis NATO klubui.
Dabar viščiukai grįžta namo ir tai yra bloga žinia ne Rusijai, o Europai. Galbūt nepastebėjote šių naujausių pranešimų:
ArcelorMittal“ plieno bendrovės vadovas pareiškė, kad Vokietijos bendrovės padalinys nebegali konkuruoti dėl kylančių energijos kainų.
„Gamyba Vokietijoje šiuo metu nebėra konkurencinga“, – teigė Reineris Blaschekas, bendrovės „ArcelorMittal Germany“, kuri neseniai uždarė dvi gamyklas šalyje, generalinis direktorius. Jis ragina greitai įsikišti politikus: „Mums reikia konkurencingų energijos kainų pramonei“.
Dujų ir elektros kainos, kurios pastaraisiais mėnesiais smarkiai išaugo dėl sankcijų ir Rusijos sprendimo nutraukti dujų tiekimą, daugeliui pramonės įmonių yra per didelės, kad jos galėtų išlikti pelningos, todėl daugelis ekonomikos ekspertų prognozuoja, kad pagrindinis Vokietijos pramonės sektorius dar labiau nukentės, o tai turės šalutinį poveikį likusiai Vokietijos ekonomikai.
Ar supratote? ArcelorMittal jau uždarė dvi gamyklas Vokietijoje. Tai reiškia, kad kvalifikuoti darbuotojai liks be darbo. Ir šis nedarbas atsilieps kitoms Vokietijos ekonomikos dalims. Šie darbuotojai nebeturi papildomų pinigų, kuriuos galėtų išleisti restoranuose ir baruose. Jie nebeturi pinigų naujiems namams pirkti, virtuvėms ar vonios kambariams pertvarkyti. Visa tai dėl „sparčiai augančių energijos kainų“, kurios yra tiesioginis idiotiškos žaliosios politikos ir Vokietijos priešiškumo Rusijai, pasireiškiančio per sankcijas, padarinys. Dujų ir naftos kainų šuolis artimiausiu metu nesumažės, o Rusija, nutraukdama dujų tiekimą iš „Nordstream“ dujotiekio, užsuko varžtus Europai.
Švedija, kuri neseniai įstojo į NATO, taip pat gauna ekonominį smūgį į nosį:
Švedijos buitinės technikos gamintoja Electrolux AB paskelbė apie sąnaudų mažinimo programą po to, kai pranešė apie sumažėjusią buitinės technikos paklausą Europoje ir JAV.
Antroji pagal dydį buitinės technikos gamintoja pasaulyje po Whirlpool teigė, kad „pagrindinių buitinės technikos prietaisų paklausa Europoje ir JAV trečiąjį ketvirtį, palyginti su antruoju ketvirčiu, gerokai sparčiau mažėjo dėl didelės infliacijos poveikio ilgalaikio vartojimo prekių pirkimui ir mažo vartotojų pasitikėjimo“.
Europos Sąjunga taip pat susiduria su stipriais ekonominiais sunkumais, kuriuos sukėlė sankcijos Rusijai:
Penktadienio susitikimas Briuselyje užbaigė įnirtingą 27 valstybių bloko vyriausybių veiklos savaitę, per kurią paaiškėjo, kaip sudėtinga rasti bendrą atsaką į energetikos krizę, atsižvelgiant į iššūkių įvairovę. . . .
Prieš kiek daugiau nei savaitę Rusija dar labiau padidino reikalavimus, kai PJSC „Gazprom“ neribotam laikui nutraukė dujų tiekimą į Europą dujotiekiu „Nord Stream“.
Tai sukėlė dar vieną biudžetą varžančių priemonių etapą, nes vyriausybės paskelbė apie papildomą pagalbą, kad padėtų žmonėms apmokėti sąskaitas. Jos taip pat buvo priverstos spręsti naują finansinę krizės grėsmę. Kadangi dėl sparčiai kylančių energijos kainų kai kurios įmonės sunkiai randa pakankamai grynųjų pinigų maržoms padengti, šalys paskelbė apie milijardus eurų likvidumo finansavimą.
Už ekonominio chaoso Europoje slypi besiartinanti ekonominė katastrofa Ukrainoje. Ukrainos ekonomika nesukuria pakankamai grynųjų pinigų srautų, kad galėtų išlaikyti savo karines pastangas. Dabar ji visiškai priklauso nuo Jungtinių Valstijų ir Europos dosnumo. Taigi kyla esminis klausimas – kiek ilgai Europos vyriausybės, susidūrusios su didėjančiais neramumais šalies viduje, ir toliau išrašinės tuščius čekius Volodomirui Zelenskiui ir mažins savo karines atsargas?
Dar viena kelionė atgal į Antrąjį pasaulinį karą. Pirmaisiais karo su Vokietija metais Sovietų Sąjunga patyrė katastrofiškų nuostolių. Nacių kariuomenei plūstant į rytus, sovietai skubiai supakavo fabrikus ir gamyklas ir išsiuntė juos į rytus nuo Uralo kalnų. Kaip manote, ar Jungtinės Valstijos, jei būtų buvusios užpultos, būtų galėjusios išardyti savo automobilių ir lėktuvų gamyklas Ilinojaus valstijoje, išsiųsti jas į Aliaską, vėl surinkti ir per metus vėl pradėti gaminti? Nes būtent taip padarė sovietai. Nors frontuose jie patyrė neįsivaizduojamus žmonių nuostolius, o kaimai ir miestai buvo sulyginti su žeme, Sovietų Sąjunga ir toliau naudojo gamybos pajėgumus ir atstatė savo kariuomenę naujais rekrūtais.
Ukraina nieko iš to nedaro. Ukraina negali saugiai vežti naujokų į Vakarų Ukrainoje esančias stovyklas baziniam mokymui, nerizikuodama, kad į juos pataikys Rusijos tiksinčios raketos. Didelė dalis Ukrainos gamybos centrų dabar yra Rusijos rankose. Prisimenate Mariupolį? Neturėdama saugių karinio rengimo centrų ir veikiančių gamyklų, Ukraina negalės padaryti tokio ekonominio stebuklo, kokį Antrojo pasaulinio karo metais padarė sovietai.
Kol Rusijos ekonomika išliks nepažeista ir ji galės parduoti savo svarbiausius produktus kitoms šalims, kurios nepritaria Ukrainos palaikymui, Rusija nugalės. Baigdamas norėčiau pagirti Rand analitikus. Sausio mėn. Rand paskelbė įžvalgią ataskaitą, kurioje pateikiamas nerimą keliantis įžvalgumas apie nedorą motyvą, paaiškinantį, kodėl Vašingtonas verčia Berlyną remti Ukrainą ir nutraukti ryšius su Rusija:
Dabartinė JAV ekonomikos būklė neleidžia manyti, kad ji gali funkcionuoti be finansinės ir materialinės paramos iš išorės šaltinių. Kiekybinio švelninimo politika, kurios pastaraisiais metais reguliariai griebėsi FED, taip pat nekontroliuojama grynųjų pinigų emisija per 2020 ir 2021 m. Covid blokavimą lėmė staigų išorės skolos augimą ir dolerio pasiūlos didėjimą.
Labai tikėtina, kad dėl toliau blogėjančios ekonominės padėties Demokratų partija praras pozicijas Kongrese ir Senate per artėjančius rinkimus, kurie vyks 2022 m. lapkričio mėn. Tokiomis aplinkybėmis negalima atmesti prezidento apkaltos, kurios reikia vengti bet kokia kaina. . . .
Dabartinis Vokietijos ekonomikos modelis grindžiamas dviem ramsčiais. Tai – neribota galimybė naudotis pigiais Rusijos energijos ištekliais ir pigia Prancūzijos elektros energija, nes veikia atominės elektrinės. Pirmojo veiksnio svarba yra gerokai didesnė. Sustabdžius Rusijos tiekimą, gali kilti sisteminė krizė, kuri būtų pražūtinga Vokietijos ekonomikai ir netiesiogiai visai Europos Sąjungai.
Is the War in Ukraine Part of a U.S. Strategy to Weaken Germany? RAND Says, “YES”!