Ukrainos saugumas šnipinėja Olandijos tyrėjų komandą, kuri aiškinosi keleivinio lėktuvo MH17 katastrofos priežastis

Kastytis Braziulis

 

Rusijos, Ukrainos saugumas šnipinėja Olandijos tyrėjų komandą, kuri aiškinosi keleivinio lėktuvo MH17 katastrofos priežastis, siekia nustatyti kaltuosius ir patraukti juos baudžiamojon atsakomybėn. Tyrėjų komanda yra tarptautinė. Jos veikloje dalyvauja saugumo darbuotojai, diplomatai, aviacijos ekspertai.

 

Olandijos televizijos RTL NIEWS naujienų vedėjas pranešė, kad jungtinė tyrėjų komanda yra sistemingai ir nuolat šnipinėjama. Tyrėjų komandos nariai, kurie lankėsi įvykio vietoje ir gyveno Kijevo viešbučiuose tvirtino, kad viešbučio kambariuose aptiko pasiklausymo įrenginius, o jų elektroniniai prietaisai patys bandė prisijungti prie belaidžio (Wi-Fi) internetinio tinklo, kartas nuo karto įsijungdavo prietaiso mikrofonas ar video kamera.

 

Olandijos saugumo ekspertai ištyrė tyrėjų elektroninius prietaisus ir nustatė, kad juose apstu šnipinėjimo programų.

 

Olandijos vyriausybė nekomentavo šio klausimo. Tik pasakė, kad kiekviena į Kijevą vykstanti tyrėjų grupė prieš išvykimą yra instruktuojama saugumo pareigūnų. Jiems yra išaiškinama, kad žinutes reikia siųsti šifruotas, o svarbius posėdžio lėktuvo katastrofos klausimais vykdyti Olandijos ambasados Kijeve patalpose. Tyrimu ir tyrimo išvados yra labai svarbios geopolitiniams procesams ir jiems daro didelę įtaką. Todėl yra labai daug suinteresuotų pusių pakreipti tyrimą jiems naudinga linkme.

Facebook komentarai
});}(jQuery));