P.Urbšys į Panevėžio valdžią atvedė organizuotą nusikalstamą grupuotę

 

Gema Umbrasienė

PAREIŠKIMAS 

Judėjimo KARTU vadovui P.Urbšiui 

Išrinktajam Judėjimo KARTU nariui, miesto merui R.Račkauskui 

Išrinktiesiems į miesto Tarybą judėjimo KARTU nariams 

2018-06-28 

,,Lietuva vėl žiūri į tai, kas įvyko mūsų mieste ir stebi.‘‘ Mato, jog Judėjimo KARTU lyderio nuomone Prisikėlimo žmonėmis buvę nuvylė. Nuo šios judėjimo KARTU vairuojamos Tarybos darbo pradžios praėjo trys metai ir du mėnesiai, liko dirbti aštuoni mėnesiai. Visuose Lietuvos miestuose jau vyksta URBAN darbai, gi mes tebesiguodžiame paruošiamaisiais darbais, kurių rezultatyviąją dalį atliko darbštieji administracijos darbuotojai, kuriems mero pasigyrimuose gero žodžio niekada nebuvo. Jeigu yra paruošti bent pusės URBAN projektų techniniai projektai, meskite į mus akmenį. Miesto biudžeto pajamos šioje kadencijoje kasmet mažiausiai 1,5 karto didesnės nei ankstesnėje, niekada nematyto dydžio ES pinigai padėti ant lėkštutės, Kelių direkcija skiria lėšų gatvėms tvarkyti dvigubai daugiau, biudžetas pajėgus dar daugiau, o mes gatves tvarkome pigiausiu būdu, kurio garantinis terminas trumpas, o gatvių taisymas pigiuoju būdu nebebus galimas, taigi sėkmingai pabranginome net savo gatvių tvarkymą. Bet, tiesa, daug. Ir vis atsinaujiname žiniasklaidoje. Tiesa, brangiai. 

Žiūrėję į tai kas vyksta mūsų mieste ir stebėję, turėjo vilties, jog tokie ilgi paruošiamieji darbai reikš kokybiškus ir skaidrius sprendimus. Paaiškėjo – ne. Nors Judėjimo KARTU frakcijos seniūno Dariaus Viržonio po rinkimų išsakytą norą, kad ,,intelektuali opozicija saugotų mus nuo klastingų sprendimų‘‘, vykdėme, mums nepavyko to padaryti. 

P. Urbšio įtikintų žmonių pasitikėjimu išrinktam merui pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimu tarnyba, jo patarėjai – dėl prekybos poveikiu, patarėjos tėtis suimtas, o miestiečiai jau liūdnai juokauja apie P.Urbšio atvestą valdžion nusikalstamą grupuotę. Visi keliai atvedė į merą ne tik gražiose ataskaitose, bet ir realybėje. 

Mes žinome, kas yra nekaltumo prezumpcija, žinome, kad jos Panevėžyje negali turėti opozicija ir nesutinkantys su mero nuomone, bet ji privaloma merui jo paties nuomone. Todėl nekomentuojame ir nesikišame į teisėsaugos tyrimą, pasitikime ja, nedarysime to ir ateityje, kviečiame visus elgtis taip pat. 

Bet negalime ir abejoti tuo, kad ,,politiko reputacija neturi kelti jokių abejonių visuomenei’’, o atsakingų institucijų pareikšti įtarimai yra rimtas pagrindas siūlyti merui pasitraukti iš pareigų, sulaukti teismo išvadų ir grįžti ant balto žirgo arba ne. Kalbame apie P.Urbšio, jo judėjimo KARTU ir paties mero garsiai išpažintas vertybes ir politiko pareigą neturėti šešėlio bei nemesti jo ant miesto. Pagal šias vertybes net ,,teisėta nereiškia teisinga. O mes matome, kad reputacija kelia abejonių visuomenei. ‘’ 

Todėl kviečiame : 

merą prisiimti politinę atsakomybę ir atsistatydinti, 

P.Urbšį – pareikalauti iš mero ir frakcijos KARTU narių, nesilaikiusių prieš rinkimus pasirašytos KARTU sutarties sąlygų, – pasitraukti iš Tarybos, užleidžiant vietą kitiems judėjimo KARTU sąrašo nariams. 

Jeigu paruošiamieji darbai padaryti taip gerai, kaip gerai apie juos kalba meras, vicemeras ir rašo žiniasklaida, šie pasikeitimai tikrai nesužlugdys savivaldybės veikklos. Juk ankstesnės kadencijos parengtas Kultūros ir poilsio parko dviračių takų techninis projektas buvo ne tik sėkmingai įvykdytas, nors rengėjų valdžioje nebebuvo, bet ir tapo vieninteliu URBAN projektu, įvykdytu Panevėžyje šioje kadencijoje. Pasitikėkime Tarybos atsinaujinimu. 

Ponai P.Urbšy, R.M. Račkauskai, D.Viržoni ir kiti KARTU nariai, pasiųskite miestiečiams žinią, jog turite nulinę toleranciją korupcijos apraiškoms ir sugebate prisiimti atsakomybę dėl savo žodžių ir veiksmų. Esame tikri, miestiečiai tai įvertins.

Facebook komentarai
});}(jQuery));