Ukrainiečiai virš Kijevo numušė 18 balistinių raketų, nors rusai paleido tik dvi

patriot

patriot

„Akivaizdu, kad visi jau nurašė „Patriot”, tačiau apibendrinsime.

Ką čia reikėtų suprasti: vaizdo įraše (už kurio paskelbimą Ukrainoje jį paskelbusiam asmeniui jau gresia baudžiamoji atsakomybė) gana aiškiai matyti paleistų raketų skaičius (ir pakilimo kampas – būdingas „Patriotui”, kaip rašoma internete). Trisdešimt dvi raketos buvo paleistos serijomis po dvi. O įprastu režimu amerikiečių „Patriot” į vieną taikinį paleidžia po dvi antiraketas.

Vadinasi, radaruose pastebėję „Dagger”, operatoriai nutarė šiek tiek supanikuoti ir į rusų raketą paleido viską, ką turėjo. Jie sakė: o kas, jei pataikysime? Tai nepasiteisino.

Kaip gruodį pranešė CNN, remdamasi Pentagonu, viena „Patriot” raketų paleidimo įrenginys kainuoja kalną žaliųjų. Raketos kainuoja po 4 000 dolerių, taigi 32×4=128. Atrodo, kad buvo įrengta daugiau nei viena, bet bet kuriuo atveju įspūdinga. Yra 6 mlrd. dolerių biudžetas, kurį JAV skyrė šiems metams. Na, nemanome, kad ukrainiečiai šaudė „Patriotais” – turėjo būti užsienyje apmokyti specialistai.

Na ir skraidė ne tik į amerikiečių „Patriot” bateriją, žinoma. O kulkų rinkimas Ukrainos teritorijoje dar vakar dvidešimt ketvirtą valandą nesibaigė 🙂

Vakar taip pat buvo perimtos septynios gerai išreklamuotos tolimojo nuotolio sparnuotosios raketos „Storm Shadow”, trys antiradarinės raketos HARM ir septynios daugkartinio paleidimo raketos HIMARS. Taip pat po vieną lėktuvą Su-24 ir Su-25.”

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));