Ukmergės ligoninėje merdinti moteris buvo išmęsta į gatvę, bijant, kad ji serga korona virusu

 

Atėjo laikai, kai vėl visa informaciją reikia skaityti tarp eilučių.

Matyt, kad čia rezultatas to, kad dar prieš kelias dienas „kokybiška“ žiniasklaida kreipėsi į Skvernelį, kaulydama biudžeto pinigų ir žadėdama, kad „objektyviai nušvies įvykius“.

Ką mes žinome apie pirmąją mirtį nuo korona viruso.

Moteris, apie 80 metų, penktadienį naktį buvo išmęsta į gatvę iš Ukmergės ligoninės, nors ji akivaizdžiai merdėjo.

Tai galima suprasti iš šios dienos sveikatos apsaugos viceministro Šešelgio spaudos konferencijos :

„Medikai išleido moterį, nes ji turėjo ne vieną, ženkliai daugiau problemų, dėl ko gydėsi ligoninėje, įtarti, kad tos problemos susijusios su koronavirusu medikams pagrindo nebuvo“, – teigė jis.

Ką tai reiškia? Vadinamieji „medikai“ išmetė merdinčią moterį į gatvę, matydami, kad ji merdėja, ir viceministras tai pripažįsta.

Tačiau kad nuslėpti  savo nusikaltimus, „medikai“ matyt suklastojo dokumentus – pasak Ukmergės mero  Janicko, vėlionė į namus iš ligoninės tą pačią dieną, kai buvo patvirtintas koronaviruso atvejis medikei (ketvirtadienį). „Ji buvo išrašyta geros būklės, kaip pasveikusi“, – sakė Janickas.

Tačiau tai paneigia viceministras ir mirusios anūkė:

Šiandien mirusios moters anūkė papasakojo, kad : 

„Į ligoninę paguldytai močiutei medikai nustatė plaučių uždegimą, gydė antibiotikais, bet vėliau nepasistvirtino ir daugiau niekas jokios priežasties neieškojo. Į namus ji buvo išleista labai prastos būklės, ištisai kosėjo, pati nebegalėjo vaikščioti, tai patvirtino ją parvežusi giminaitė, kuri dar labiau pablogėjus močiutės sveikatai tą pačią naktį iškvietė medikus. Moteris sako, kad paskutiniai moterį matę giminaičiai patys dabar nežinioje. O ir medikai, kurie atvyko paimti mirusios močiutės, nedėvėjo jokių apsauginių kaukių. Artimieji negali atsistebėti gydytojų aplaidumu ir neatsakingumu, kuomet Ukmergės ligoninėje patvirtintas užkratas, o ligonis su tokia patalogine liga išleistas namo sunkios būklės ir neatlikus COVID-19 tyrimo. Giminaitei, kuri buvo šalia iki paskutinės minutės prie koronavirusu užsikrėtusios močiutės tyrimo niekas nedaro kol nėra simptomų“.

Tai, kad „medikai“ išmetė į gatvę merdinčią moterį, ir paskelbė, kad ji buvo pasveikusi, yra labai sunki nusikalstama veikla.

Baudžiamojo kodekso

KEISTA:

1. 2004 07 05 įstatymu Nr. IX-2314 (nuo 2004 07 13)

(Žin., 2004, Nr. 108-4030)

2. 2011 06 21 įstatymu Nr. XI-1472 (nuo 2011 07 05)

(Žin., 2011, Nr. 81-3959)

 

Tas, kas sukėlęs pavojų ar turėdamas pareigą rūpintis nukentėjusiu asmeniu jam nepagelbėjo, kai grėsė pavojus šio žmogaus gyvybei, nors turėjo galimybę suteikti jam pagalbą,

baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

 

Beje, tai parodo, kad ir anksčiau daug žmonių galėjo mirti nuo korona viruso, tačiau niekas to netyrė – buvo nurodomas plaučių uždegimas.

Viceministras Šešelgis neigė, kad toks atvejis gali būti vilkinimo dėl galimų koronatvejų testavimo pasekmė. „Visos priemonės, kurios buvo daromos, buvo daromos žingsniu į priekį prevenciniais tikslais, gal rytoj galėsime atsakyti, kad tos priemonės kurios buvo vykdomos ir buvo pavėluotos“, – visgi pridūrė jis.

Galėjo užsikrėsti ligoninėje

Penktadienį Ukmergės ligoninėje mirusi garbaus amžiaus moteris mirtinu koronavirusu galėjo užsikrėsti Ukmergės ligoninėje, kurioje buvo gydoma.

Kaip šeštadienio rytą Delfi teigė Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, tokia galimybė nėra atmestina, tačiau kol kas – nepatvirtinta. Pasak mero, jei paaiškės, kad pacientas galėjo užsikrėsti gydymo įstaigoje, greičiausiai tyrimą atliks jau ne tik savivaldybė ar pati įstaiga

 

Kalbėdamas apie penktadienį mirusią senolę, meras teigė negalįs nei atmesti, nei patvirtinti tikimybės, kad mirtimi pasibaigusį koronaviruso užkratą moteris galėjo pasigauti gydymo įstaigoje. Pasak jo, tai aiškinasi visuomenės sveikatos specialistai.

„Faktas yra tas, kad tą dieną, kai sužinojome, kad vienai mūsų ligoninės gydytojai yra patvirtinta koronaviruso diagnozė, ligoninėje gulėję pacientai buvo išrašyti į namus, 14-os dienų karantinui, arba perkelti į kitas gydymo įstaigas. Taip pat izoliuotas bei ištirtas ir visas apie 120 žmonių ligoninės personalo kolektyvas. Ligoninė praktiškai uždaryta, dezinfekuojama“, – sakė Ukmergės rajono meras.

Politikas sakė, kad iš ligoninės į namus karantinuotis išrašytų žmonių „nebuvo labai daug, tačiau tikslaus skaičiaus reikėtų tikslintis“.

Pasak R. Janicko, į namus iš ligoninės tą pačią dieną, kai buvo patvirtintas koronaviruso atvejis medikei (ketvirtadienį) buvo išrašyta ir velionė. „Ji buvo išrašyta geros būklės, kaip pasveikusi. Tačiau moteris buvo informuota, kad privalo 14-a dienų būti saviizoliacijoje“, – sakė R. Janickas. Į Ukmergės ligoninę sunkios būklės pacientė pateko jau kitą dieną. Medikams jos gyvybės išgelbėti nepavyko.

Autopsijos metu paaiškėjo, kad moteris sirgo koronavirusu. Koronavirusu serganti Ukmergės ligoninės gydytoja gydoma Santaros klinikose. Pasak mero R. Janicko medikė kitose sveikatos priežiūros įstaigose, išskyrus Ukmergės ligoninę, nedirbo.

Šis asmuo nebuvo įtrauktas į koronavirusu užsikrėtusių lietuvių statistiką, tad pagal naujausius duomenis, šiuo metu Lietuvoje užsikrėtė 69 žmonės ir vienas mirė.

Facebook komentarai
});}(jQuery));