„Tėvų forumas“ : toks mokyklų atidarymas prilygsta baseinų be vandens atidarymui

35115_3ecacbb0548df250f4e143300e19b659

35115_3ecacbb0548df250f4e143300e19b659

„Tėvų forumas“ : toks mokyklų atidarymas prilygsta baseinų be vandens atidarymui

Asociacijos „Tėvų forumas“ vadovas Darius Trečiakauskas sako, kad bet jeigu Ingridos Šimonytės vyriausybė pakeis savo sprendimą ir atidarys mokyklas, tai jos neišgelbės nuo ieškinio už žalos vaikų sveikatai padarymą. Be to, toks, koks skelbiama, mokyklų atsidarymas tėra pasityčiojimas, kaip baseinų be vandens atidarymas.

178762162 308276710824788 1703655675242074752 n

D.Trečiakauskas atsakė į LL klausimus:

Ar tas ieškinys teismui dėl uždarytų mokyklų jau parengtas?

Dar ne. Mes susitarėme ne su advokatų kontora, tačiau su grupe advokatų. Kol kas jų įvardinti negaliu.

O kokie reikalavimai?

Jau išdėstyti anksčiau – dėl neužtikrinamo kokybiško ugdymo, dėl vaikų segregacijos. Mes ir reikalaujame, kad būtų panaikinti vyriausybės nutarimai, kurie sukėlė tas pasekmes.

Vyriausybė žada, kad nuo kitos savaitės vaikams bus galima eiti į mokyklas?

Kol kas tokių duomenų neturiu. Šis klausimas dar sprendžiamas. Čia panašiai kaip su baseinais – leidžiama į juos eiti, tačiau neleidžiama į baseinus prileisti vandens. Situacija su mokyklomis – lygiai tokia pati. LRT diskutavome apie mokyklas, ir Šiaulių meras labai aiškiai pasakė, kad ta kartelė iškelta taip aukštai, kad sąlygos (mokyklų atidarymo – aut. pastaba) yra neįgyvendinamos – nei finansiškai, nei fiziškai, nei įmanomos laiku. Todėl mums kyla klausimas – ar valdžia tik deklaruoja norą, kad nori sugražinti vaikus į mokyklas, ar iš tiesų stengiasi tai padaryti.

Vis tiek nesuprantu, kodėl buvo uždarytos mokyklos? (juk virusą gali platinti visi, net ir paskiepyti nuo covid)?

Klauskite tų, kurie uždarė. Valdžia sako, kad dėl pandemijos suvaldymo. Tačiau kai jų klausiame, kokie yra konkretūs skaičiai, kiek moksleivių užsikrėtė, kokia rizika jaunimo amžiaus grupei, kaip jie platina tą virusą, tai jokio atsakymo negauname.

Tačiau jeigu vyriausybė atšauks tuos draudimus, ar būsite pasiekę savo tikslų?

Šis procesas vyksta jau metai laiko, žmonės patyrę ir moralinius, ir finansinius nuostolius. Ir emocinę žalą, ir konkrečią fizinę žalą. Todėl tą teisinę kalbą formuluoja žmonės, kurie žino įstatymus, tarp jų – ir tarptautinius.

 

 

Vyriausybė trečiadienį paskelbė, kad ji „leido” nuo gegužės 10-osios grįžti į mokyklas 5-11 klasių moksleiviams, kartu patvirtino, kad grįžtantiesiems „juodosiose“ savivaldybėse pakaktų periodiškai atlikti greituosius antigeno testus dėl COVID-19.

Karantino pakeitimuose numatyta, kad ugdymas mokyklose 5–11 klasėms bus „vykdomas mišriu būdu“, o be šiuo metu numatytos prievolės mokytojus ir moksleivius tikrinti profilaktiniu COVID-19 tyrimu, įtraukta ir galimybė jiems atlikti „savikontrolę galimai koronaviruso infekcijai nustatyti, kai antigenų testais testuotųsi patys“.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė pabrėžė, kad tai leis atlikti testus nedalyvaujant sveikatos priežiūros specialistams, be to, greitųjų testų rezultatų bus galima ir nevesti į e.sveikatos sistemą.

Facebook komentarai
});}(jQuery));