Teisėjų tarybos pirmininkas A.Valantinas pats ėmėsi nagrinėti bylą, kurioje buvo pažadėta daug kyšių

AV

AV

Teisėjų tarybos pirmininkas ir Apeliacinio teismo pirmininkas A.Valantinas pats ėmėsi nagrinėti bylą, kurioje buvo pažadėta daug kyšių.

 

AV

Paaiškėjo, kad apeliacinio teismo pirmininkas A.Valantinas atsidūrė kolegijoje, kuri turėjo nagrinėti buvusio „Kauno vandenų“ direktoriaus Valiaus Venslovo skundą – prieš tai pastarasis susitarė su šio teismo teisėju Bavėjanu, kad šis už 10 tūkst. eurų kyšį pasirūpins, kad Venslovo skundą nagrinėtų kolegija, kuri jį patenkins, ir skirs menką bausmę.

 

Visos bylos Lietuvos teismuose perkamos ir parduodamos, reikia tik turėti savą žmogų – advokatą arba teisėją bet kuriame teisme. Bylos perkamos ir parduodamos visuose teismų lygiuose, iki pat apeliacinio teismo, kalbos apie tai, kad aukštesni teismai tikrina žemesnių klaidas – fikcija

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjas Valdimaras Bavėjanas 2018-ųjų rudenį, ne vėliau kaip spalio 22 d., susitikimų, telefoninių pokalbių ir susirašinėjimo SMS žinutėmis metu susitarė su buvusiu įmonės „Kauno vandenys“ technikos direktoriumi Valiumi Venclovu, kad duos 10 tūkst. eurų vertės kyšį  kitam Kauno teisėjui Algerdui Urbšiui už tai, kad jis neteisėtai veiktų nagrinėdamas V.Venslovo bylą ir skirtų jam mažesnę, maždaug 10 tūkst. eurų baudą.

Kyšis turėjo būti perduotas per dar kitą Kauno apygardos teismo baudžiamųjų bylų skyriaus teisėją Viktorą Preikšą.

Nors dėl kyšio jau buvo sutarta visose grandyse, tačiau V.Venslovas, seklių duomenimis, laiku neperdavė neteisėto atlygio ir sulaukė maksimalios bausmės – trejų metų laisvės atėmimo bausmės ją atidedant bei beveik 38 tūkst. eurų baudos. Kodėl kyšis nebuvo perduotas laiku perduotas, lieka neaišku, matyt, todėl, kad verslininkas dar nebuvo spėjęs surinkti reikiamos pinigų sumos.

Kai teisėjų gauja buvo susemta, teisėjas Preikšas metė teisėjo darbą, ir tapo advokatu, tačiau jokie įtarimai jam nebuvo pareikšti, tik apklaustas kaip specialusis liudininkas.

„Teisėjas gali atrodyti kaltas, nors jis apie tai nieko nežino. Dėmės sau aš nematau, bet tiek, kad gal per didelė atsakomybė yra spręsti, pasitikėjimas kažkieno gali susvyruoti kitose bylose“, – apie pasitraukimo priežastis žiniasklaidai kalbėjo buvęs teisėjas Preikšas.

15min buvęs teisėjas nurodė, kad su teisėju V.Bavėjanu yra pažįstamas ir bendravo nuo 1985-ųjų, tačiau patikino, kad niekada nejuto, jog kolega jam siektų daryti poveikį, ir kategoriškai neigė, kad su juo buvo tartasi dėl kokio nors teisėjo papirkimo. „Tikrai mes dirbome nuo 1985 m. Kurį laiką prokuratūroje, paskui teisme kartu dirbome. Tai tikrai buvo labai geri santykiai su juo. Bet kad tai galėtų būti priežastis mane paveikti? Man niekados apie tai nebuvo jokios kalbos per tiek metų, kai kartu bendravome, nebuvo jokių įtarimų, nebuvo jokių abejonių, kad tiek jis, tiek aš dirbame savo pareigas“, – kalbėjo V.Preikšas.

 

Nors ir pažadėjo sumokėti kyšį, tačiau teisėjus apgavęs Venslovas sulaukė labai griežtos bausmės, ir tuoj puolė tvarkyti reikalus – pernai spalio 25 dieną, 11.56 val., tyrėjų duomenimis, V.Venslovas Vilniuje, kavinėje „Ad Astrum“ susitiko su V.Bavėjanu ir susitarė pasiūlyti, pažadėti ir duoti didesnės nei 250 MGL vertės kyšį Lietuvos apeliacinio teismo teisėjui ar valstybės tarnautojui, kad byla būtų paskirta galimai V.Bavėjano nurodytam teisėjui.

Beje, teisėjai apie bylos reikalus kalbėjo nesislėpdami, tefenonu arba sms žinutėmis.

Iš šių pokalbių aiškėja, kad V.Bavėjanas su V.Venslovu susitarė, kad V.Bavėjanas pažadėjo susitarti su Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininku Aloyzu Kruopiu, kad šis V.Venslovo apeliacinį skundą pavestų nagrinėti V.Bavėjano pasirinktai teisėjų kolegijai, pažeidžiant bylų skyrimo teisėjams taisykles.

Sekliai neatskleidžia, ar pats apeliacinio teismo pirmininkas Algimantas Valantinas buvo paskirtas nagrinėti Verslovo bylos už pažadėtus kyšius, ir ar tai buvo padaryta pažeidžiant teisėjų skyrimo tvarką.

Tačiau neįtikėtina, kad Bavėjanui susitarus, kad Verslovo skundą nagrinės „tinkama“ kolegija, ir kad jis pasirūpins, kad į ją patektų „savi žmonės“, į kolegija pateko jau minėtas apeliacinio teismo pirmininkas A.Palantinas, Ernesta Montvidienė, Regina Pocienė.

Kolegija per bylos nagrinėjimo laiką nesikeitė, tačiau Venslovo skundo dar neišnagrinėjo.

Pats A.Valantinas po to, kai jo kolegos Kažys ir Bavėjanas buvo išvesti iš kabinetų su antrankiais, buvo šokiruotas, ir prislėgtas, matyt, laukė, kad antrankiai jau parengti ir jam.

Tačiau STT kažkodėl pasigailėjo A.Valantino, ir antrankiais jo nepapuošė.

Prabėgos šokui, A.Valantinas perėjo į kontrataką, ir spaudos konferencijoje paragino teisėjus priimti „drąsius sprendimus“.

Visi tai suprato kaip raginimą teisėjams traukti iš kalėjimo savo įkliuvusius bendrus.

Iki šiol apeliaciniame teisme dirba tike A.Kruopys, kuris turėjo pasirūpinti, kad Verslovo skundą nagrinėtų teisinga kolegija, tiek ir pats A.Valantinas.

Pats Bavėjanas nepripažino jam mestų įtarimų, ir sakė, kad yra kaltas tik prieš Dievą.

https://www.youtube.com/watch?v=NFzo2L1CmAo

Teisėjas taip pat tvirtino, kad prezidentas Gitanas Nausėda neturi teisės siūlyti jį atleisti dėl teisėjo vardo pažeminimo. Esą šis procesas gali vykti tik apkaltos būdu. V.Bavėjanas yra vienas iš aštuonių teisėjų galimos korupcijos byloje. Vasarį jis buvo suimtas dešimčiai dienų. Kauno veikėjas V.Venslovas už grotų praleido mėnesį.

Facebook komentarai
});}(jQuery));