Teisėjos dukra, pasmaugusi naujagimį, atostogauja Afrikoje

Teisejosdukra

Teisejosdukra

Teisėjos dukra, pasmaugusi naujagimį, atostogauja Afrikoje

Teisejosdukra

Plačiai nuskambėjusi vaikžudės istorija – teisėjos Gražinos Mataitienės dukra 2012 m. rugsėjo 30 d.  Jurga Mataitytė rūsyje pasmaugė savo naujagimį sūnų. Š. m. balandžio mėn. Lietuvos apeliacinis teismas patvirtino pirmos instancijos teismo nutartį ir pripažino Jurgą Mataitytę kalta dėl tyčinio ir planuoto savo naujagimio nužudymo. Paprastai po minėto teismo nutarčių nuteistieji iš karto teismo salėje yra suimami ir įkalinami. Tačiau teisėjos dukrai, matyt, teisingumas negalioja. Jurga Mataitytė tiek viso teisminio proceso metu, tiek šiuo metu ramiai ir labai audringai toliau gyvena savo gyvenimą lyg niekur nieko. Pvz., balandžio 22 d., t. y. dvi dienos iki Lietuvos apeliacinio teismo posėdžio, linksmai laiką leido Turkijoje su naujuoju mylimuoju, apie tai nevengdama pasidalinti viešojoje erdvėje (nuotraukos pridedamos). O prieš porą dienų Lietuvos Aukščiausiajam Teismui sprendžiant klausimą dėl Lietuvos apeliacinio teismo nutarties teisėtumo, Jurga Mataitytė linksmai Kalėdas leido Afrikoj. Įdomu, kaip nuteista vaikžudė laisvai gali ne tik vaikščioti mūsų visuomenėje, bet ir vykti ne tik į kitą ES šalį, bet ir už jos ribų. Pažymėtina, kad skuodiškė Giedrė K. užkasusi savo du vaikus šiltnamyje buvo uždaryta iš karto po teismo posėdžio. Bet matyt Jurgai Mataitytei pasisekė, nes ją saugo mamos teisėjos mantijos skvernas?

Screenshot 20171228 161645

Nors dar balandį Apeliacinis teismas nurodė, kad nuo artimųjų nėštumą slėpusi ir tėvų namuose kūdikį pagimdžiusi Šiaulių apylinkės teismo teisėjos Gražinos Mataitienės dukra Jurgita Mataitytė siunčiama už grotų – teismas konstatavo, kad naujagimį motinos namų rūsyje pagimdžiusi 26 metų mergina net neketino auginti vaikelio ir jo nužudymui ruošėsi iš anksto, tačiau žudikė iki šiol gyvena laisvėje, atostogauja Afrikoje ir dalinasi savo įspūdžiais socialiniuose tinkluose.

Lietuvos apeliacinis teismas  paskelbė, kad dėl tyčinio naujagimio nužudymo nuteista J. Mataitytė pataisos namuose turės praleisti 9 metus.

Screenshot 20171228 161014

 Kaip pažymėjo bylą apeliacine tvarka išnagrinėjusios teisėjų kolegijos pirmininkas Linas Šiukšta, nusikaltimui J. Mataitytė savo tėvų namuose ruošėsi iš anksto. „Teismas pritarė pirmosios instancijos teismo pozicijai, kad nuteistoji, žinodama, kad yra nėščia, nesiruošė vaiko auginti, iš anksto ruošėsi juo atsikratyti, o eidama į rūsį jau žinojo, kad naujagimį nužudys“, – pažymėjo teisėjas.

Anot jo, nuteistoji, jos atstove paskirta motina ir advokatas apeliacinės instancijos teisme siekė įrodyti, kad J. Mataitytė kūdikį nužudė ne tyčia, o dėl gimdymo nulemtos būsenos, tačiau visiškai priešingai nustatė psichiatrai (byloje buvo atliktos net trys ekspertizės). Teismas nesirėmė nuteistosios pasamdyto nepriklausomo psichiatro pateikta išvada, nes jis net nebuvo susipažinęs su baudžiamojoje byloje surinktais duomenimis. „Nors J. Mataitytė prašė jai perkvalifikuoti kaltinimus, tačiau iš jos pozicijos matyti, kad ji išvis kaltės nepripažįsta – aiškino, jog iki pat gimdymo nesuprato, kad yra nėščia, o būdama pas tėvus kelių dienų laikotarpyje esą net nesuprato, kas vyksta ir nieko neprisimena“, – pabrėžė teisėjas. Šiaulių teisėjos dukros byla buvo nagrinėjama uždaruose teismo posėdžiuose. Panevėžio apygardos teismas dar praėjusių metų rugsėjo 30 d. paskelbė, kad J. Mataitytė pripažinta kalta dėl tyčinio kūdikio nužudymo ir nuteista 9 metų laisvės atėmimo bausme, ją atliekant pataisos namuose. Teisėjos dukra ką tik gimusį kūdikį nužudė dar 2012 m. rugsėjo 30 d. Joniškyje, savo tėvų namuose, rūsyje. Informacija apie šį baisų nusikaltimą nuo visuomenės buvo nuslėpta, šios aplinkybės paaiškėjo tik tuomet, kai baudžiamąją bylą prokurorai perdavė į teismą. Ekspertai yra nustatę, kad kūdikis buvo pasmaugtas. Šiaulių apylinkės teisme teisėja dirbanti J. Mataitytės motina G. Mataitienė anksčiau žurnalistams yra prisipažinusi, kad nežinojo, jog dukra laukiasi kūdikio. „Atsitiko nelaimė, aš tai vertinu kaip nelaimę“, – sakė dukrą į kiekvieną teismo posėdį lydėjusi G. Mataitienė.

 

Screenshot 20171228 161847

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));