„Švyturio“ treniruotė krepšinio rinktinei: buriavimo pamoka su Roku Milevičiumi

„Švyturio“ treniruotė krepšinio rinktinei: buriavimo pamoka su Roku Milevičiumi

 

Ketvirtadienį, liepos 23 dieną, ilgametis Lietuvos nacionalinės krepšinio rinktinės rėmėjas „Švyturys“ jau šeštąjį kartą pakvietė Lietuvos krepšinio rinktinę pasitreniruoti Baltijos jūroje. Šįkart rinktinės laukė ypatinga treniruotė ant denio, kurioje savo patirtimi su krepšininkais dalinosi olimpietis buriuotojas Rokas Milevičius.

 

„Aistra ir pergalės siekimas – tai bruožai, siejantys kiekvieną atkakliausią buriuotoją ir krepšininką. Kaip ilgametis rinktinės rėmėjas ir didelis sirgalius, jaučiame pareigą įkvėpti krepšininkams jėgų, ryžto ir motyvacijos. Todėl šiemet „Švyturio“ rengiamoje krepšininkų treniruotėje ant vandens savo patirtimi pasidalinti pakvietėme aistringą ir savo darbais įkvepiantį buriuotoją Roką Milevičių. Tikiu, kad ši patirtis padės atjaunėjusiai rinktinei sustiprinti savo komandinę dvasią ir įgauti dar daugiau ryžto siekiant pergalių bei užkariaujant Europos krepšinio vandenis“, – teigė „Švyturio-Utenos alaus“ vadovas Rolandas Viršilas.

 

Šiemet rinktinę denyje treniravęs Rokas Milevičius – pirmasis Lietuvos buriuotojas, dalyvavęs prestižinėse jachtų lenktynėse aplink pasaulį „Volvo Ocean Race“. Taip pat jis yra apiplaukęs buriuotojų Everestu vadinamą Horno rago kyšulį.

 

Krepšininkų treniruotėje ant denio R. Milevičius ne tik supažindino rinktinę su buriavimo iššūkiais, bet ir pasidalino asmeninėmis istorijomis iš sudėtingiausių ir įdomiausių plaukimų tarptautinėse regatose.

 

„Augant Lietuvoje tikriausiai neįmanoma nežaisti krepšinio. Pamenu, dar mokyklos laikais krepšinio aikštelėje teko susigrumti ir su Mantu Kalniečiu, bet jis visada laimėdavo. Tad nors ir teko paragauti krepšinio duonos, vis dėlto pasirinkau buriavimo karjerą, – mintimis dalinosi R. Milevičius. – Tačiau tiek krepšinio aikštelėje, tiek ir laivo denyje nuolatiniai sunkumai ir netikėti posūkiai gali išmušti iš vėžių. Todėl šiandien mes jus supažindinsime su buriavimo iššūkiais, kurie pasitinka kelyje į pergalę. Treniruotė ant denio prasideda! Aukštyn bures!“

 

„Dabar pažiūrėsime, ar vyrai gerai fiziškai padirbėjote“, – prieš prasidedant treniruotei ant vandens juokavo vyr. rinktinės treneris Jonas Kazlauskas, vėliau stojęs už šturvalo.

 

Bene uoliausiai į darbus ant denio įsijungė Domantas Sabonis, aktyviai vykdęs nurodymus.

 

Katamaranui sugrįžus ir prisišvartavus Klaipėdos uoste, R. Viršilas įteikė laive plaukusiai įgulai Baltijos jūros regiono jūrlapį. Rinktinės vyrų ir „Švyturio“ vadovo pasirašytas jūrlapis turėtų priminti rinktinei savo gimtąjį uostą.

 

„Klaipėda – tai „Švyturio“ ir kiekvieno iš mūsų namų uostas. Todėl įteikdami šiuos jūrlapius tikime, kad tai taps simboliu, lydėsiančiu jus per krepšinio audrų jūrą“, – šalies krepšininkams linkėjo R. Viršilas.

 

Šiemet šeštus metus organizuotos „Švyturio“ vyrų krepšinio rinktinės išlydėtuvės Baltijos jūroje jau tampa tradicija. 2010-aisiais krepšininkai susipažino su legendine, pasaulį apiplaukusia jachta „Ambersail“, 2011 metais rinktinės vyrai turėjo išmėginti tris modernias jachtas, tačiau užėjusi liūtis, neleido net atsišvartuoti nuo kranto ir vyrai tik apžiūrėjo naujutėlaičius burlaivius. 2012 metais krepšininkai plaukė didžiausiu Lietuvoje burlaiviu „Brabander“, o 2013 vasarą plaukė pirmąja lietuvių jachtą, apiplaukusia pasaulį, – „Lietuva“. Pernai krepšininkai pasidalino į komandas, plaukusias dviejose jachtose, ir išbandė savo jėgas rungtyniaudami ne krepšinio aikštelėje, bet Baltijos jūroje.

 

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę bendrovė „Švyturys-Utenos alus“ remia nuo 1999-tųjų. Per šiuos metus rinktinė iškovojo auksą Europos čempionate Stokholme, olimpinę bronzą Sidnėjuje, bronzą pasaulio čempionate Turkijoje, bronzą Europos čempionate Madride bei sidabrą Slovėnijoje.

Facebook komentarai
});}(jQuery));