Sveikos gyvensenos entuziastai ir mėgėjai kviečiami varžytis konkurse „Eurofit-2020“

eurofit_2020_logo-400x225-1

eurofit_2020_logo-400x225-1

 

Sveikos gyvensenos entuziastai ir mėgėjai kviečiami varžytis konkurse „Eurofit-2020“

 

Prieš 24 metus LR prezidentas A. Brazauskas įsteigė pereinamąją taurę, skirtą klubui, išugdžiusiam daugiausiai sveikuolių. Tuo metu Lietuvoje buvo 65 sveiką gyvenseną propaguojančių organizacijų, sveikos gyvensenos tradicijos buvo entuziastingai formuojamos šalyje. Daugiau nei 300 dalyvių kasmet draugiškai varžydavosi 18-oje amžiaus grupių. Šiais metais konkursas vyks lapkričio 21 d. Kaune.

 

Kalba ne apie sportą

Fizinis aktyvumas dažnai maišomas su sportu ir tik užsiimantys tam tikra sporto šaka save priskiria prie aktyvių žmonių. PSO fizinį aktyvumą apibrėžia kaip bet kokį kūno judėjimą, kurį sukelia raumenys ir kuriam reikia energijos sąnaudų. Tai ne tik sportas, bet ir mankšta ar tokios veiklos, kaip žaidimai, vaikščiojimas, sodininkavimas, namų ruošos darbai, šokiai. Net ėjimas ar važiavimas dviračiu į darbą yra naudingi sveikatai.

„Tai savo idėja unikalus renginys Lietuvoje. Jame kviečiame dalyvauti visus, kurie domisi sveika gyvensena, mankštinasi, savarankiškai sportuoja, medituoja, lanko įvairias treniruotes, užsiima jogos, Pilates, Belojar, Tai chi, Chi kung, įvairiomis kitomis praktikomis, meditacijomis. Taip pat kviečiame tuos, kurie moko kitus sveikai gyventi ir būti fiziškai aktyviems, turi savo klubus, organizacijas, bendruomenes ar tiesiog bendraminčių būrį. Tai puiki proga visiems susitikti ir draugiškai pasivaržyti tarpusavyje, palyginti savo kūno fizinį pajėgumą su kitais kolegomis“, – teigia Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė.

Galima įvertinti testais

 

Lietuvoje fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenseną skatina prieš 30 metų įkurta Lietuvos sveikuolių sąjunga. Kasmet rengiamas „Euro Fit“ finalinis konkursas (anksčiau vadinęsis „Lietuvos sveikuolis“), kuriame 18-os amžiaus grupių žmonės atlieka specialaus pasiruošimo nereikalaujančius pratimus: 1 km bėgimas/ėjimas, prisitraukimas, atsilenkimai, plaštakos jėgos matavimas, liemens lenkimas į šoną, pusiausvyra stovint ant vienos kojos ir pan. nus . Nugalėtojams skirtingo amžiaus grupėse įteikiami apdovanojimai.

„Nepaprastai džiugu, kai 86 metų senjoras nepamiršta paklausti, ar jo svarbiausias konkurentas, bendraamžis iš kito rajono, irgi dalyvaus konkurse. Juk pernai jis liko antroje vietoje, tad metas revanšui!“, – juokiasi S. Kriaučiūnienė.

Pagrindinė konkurso EURO FIT idėja – skatinti judėti, varžytis ir atrasti miestuose bei rajonuose sveikiausius žmones ir pademonstruoti jų fizinio kūno galimybes finaliniame konkurse. Tai puiki galimybė palyginti save su kitais tos pačios amžiaus grupės žmonėmis, įvertinti savo fizinį pajėgumą. Tai lyg ir ištvermės patvirtinimas, jos pademonstravimas kitiems, palenktyniavimas tarpusavyje, džiaugsmas ne tik savo, bet ir kito pergale.

Renginyje ypač laukiamos jogos, Pilates studijų treneriai, vadovai, jų lankytojai, mėgėjiškų sporto klubų bendruomenės, bendraminčių komandos, sveikuolių klubų, švietimo įstaigų, visuomenės sveikatos biurų komandos, pavieniai entuziastai, šeimos su vaikais ir visi norintys.

„Euro Fit“ vyks Kaune, Lengvosios atletikos manieže, lapkričio 21 dieną nuo 10 val. Šventėje laukia ne tik testai, bet ir Andžej Michme, Lukrecijos Augustaitytės, Sigitos Kriaučiūnienės, Jūratės Marčiulaitienės paskaitos.

 

Registracija vyksta https://www.sveikuoliai.lt/renginys/euro-fit-2020-sporto-svente-jaunimui-seimoms-ir-senjorams/

Informacija teikiama el. paštu  tomas@sveikuoliai.lt arba tel. 860304949

Renginys bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas vykdant projektą “Fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos skatinimas”.

Facebook komentarai
});}(jQuery));