Sunkią ligą įveikęs Justas: sirgti – nelengva

Kaunokliniknuotrauka

Kaunokliniknuotrauka

Sunkią ligą įveikęs Justas: sirgti – nelengva

Neseniai vienuoliktą klasę pabaigęs septyniolikmetis Justas, prisimindamas savo istoriją, sako, kad svarbiausia – neprarasti vilties ir pasitikėti gydytojais. Prieš trejus metus vaikinui diagnozuotas trumpųjų kaulų piktybinis navikas – Ewing sarkoma. „Nejaučiau jokių ligos simptomų, o mano istorija prasidėjo nuo traumos, kurią patyriau žaisdamas futbolą, – pasakoja Justas. – Traumos metu lūžo dešiniosios kojos vidurinis pirštas, todėl atvykau į Kauno klinikas tyrimams.“

Apžiūrėjus vaikiną, sužeistame piršte pastebėtas darinys. Atlikus darinio biopsiją, nustatyta, kad Justas serga ketvirtos stadijos onkologine liga. Kauno klinikų Vaikų onkologijos ir hematologijos sektoriaus ir centro vadovė doc. Giedrė Rutkauskienė teigia, kad Ewing sarkoma – retas kaulinis ir minkštųjų audinių, esančių aplink kaulą, navikas. „Dažniausiai šia liga serga paaugliai ir tai antras pagal dažnumą kaulų navikas, tačiau Lietuvoje ir visame pasaulyje jis diagnozuojamas itin retai. Remiantis mūsų šalies populiacija, susirgti galėtų maždaug trys pacientai per metus“, – pastebi doc. G. Rutkauskienė.

Pagrindinė Ewing sarkomos lokalizacija – kojų ir dubens kaulai, rečiau randama stuburo slanksteliuose, krūtinės kauluose arba rankose. „Justo ligos atveju sarkoma gydyta chemoterapija, spinduline terapija. Galiausiai teko atlikti kaulų čiulpų transplantaciją bei pažeisto kojos piršto amputaciją“, – aiškina Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos gydytojas vaikų onkohematologas Mantas Simutis.

Jis priduria, kad Kauno klinikų pacientui Justui dėl išsivysčiusio kaulų čiulpų slopinimo po chemoterapijos, kelis kartus teko atlikti kraujo komponentų transfuzijas. – „Po gydymo Justui taikyta reabilitacija, kurios metu jis atgavo jėgas prarastas susirgus, o pakartojus vaizdinius tyrimus, ligos atsinaujinimo nesimato“, – sako M. Simutis.

Šiuo metu intensyvaus gydymo vaikinui nebereikia. „Visos ligos metu nusilpau ne tik fiziškai, bet ir emociškai. Sirgti reta onkologine liga – nelengva, – neslepia jis. – Dabar jaučiuosi žymiai geriau, džiaugiuosi, kad ligą pavyko įveikti. Jaučiuosi dėkingas Kauno klinikų medikams už profesionalią pagalbą ir sugrįžusias jėgas.“

Liepa – sarkomos žinomumo mėnuo. Juo siekiama atkreipti dėmesį į šią retą onkologinių ligų formą, didinti visuomenės supratimą apie jas ir supažindinti su iššūkiais, kurie tenka pacientams, nustačius šią diagnozę. Pacientai, kuriems pirmą kartą nustatytas arba įtartas vėžys, gydytojo onkologo konsultacijai registruojami pirmumo tvarka tel. +37037326256, +37037326068. Vaikų onkologijos ir hematologijos centro registratūros numeris +37037326033. Registracijai būtinas gydytojo siuntimas.

Kauno klinikų informacija

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: JOVITA GUDELEVIČIŪTĖ, LIETUVOS SVEIKATOS MOKSLŲ UNIVERSITETAS
Facebook komentarai
});}(jQuery));