Sunaikinta „Mažeikių naftos” privatizacijos byla atskleidžia siaubingus Vytauto Landsbergio nusikaltimus

senis

senis

„Laisvas laikraštis” išsaugojo „Mažeikių naftos” privatizavimo bylos kopiją.

Ši byla buvo nagrinėjama Vilniaus apygardos teisme, buvo teisiami buvę ministrai Didžiokas, Kaktys ir Antanas Bartulis . Jie buvo kaltinami piktnaudžiavimu tarnyba. Mat pasirašė sutartį, kurioje buvo numatyta, kad pvz., „Mažeikių naftos” valdytojas „Williams” niekaip neatsako už įmonei „Mažeikių nafta” padarytą žalą.

Tiksliau, jau sutartyje buvo numatyta, kad aferistai, prisidengę „Williams” vardu”, ateina plėšti „Mažeikių naftos” ir avansu numato, kad jie niekaip neatsakys už šias vagystes.

Kai kurie tuometės vyriausybės nariai, pvz., toks buvęs Teisingumo ministras Balčiūnas bandė priešintis – jis parašė pažymą, kad minėta sutartis prieštarauja Lietuvos įstatymams.

Vos jis išsiuntė šią pažymą į vyriausybę, sulaukė tuomečio Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio skambučio. Landsbergis išprievartavo ministrą Balčiūną pasirašyti minėtą pažymą, kad sutartys neva atitinka įstattmus. Nors tai buvo melas – Balčiūnas tai suprato ir atsisakė pasirašyti sutartį, bei atsistatydino.

Balčiūnas pasidavė spaudimui ir minėtą pažymą perrrašė. Sutartis buvo pasirašyta, o jos „signatarai” Didžiokas, Kaktys ir sėdo į teisiamųjų suolą.

Kaip žinia, trečdalis „Mažeikių naftos” akcijų paketo minėta sutartimi buvo perduota „Williams”, kuri po to įsigijo ir dar papildomai išleistas įmones akcijas tam, kad valdytų 51 proc. „Mažeikių naftos” akciju.

2002 m. „Willliams” neva už 85 mln. dolerių „Mažeikių nafta” perdavė Rusijos žydui M.Chodorkovskiui ir jo kompanijai „Jukos”.

Žinoma, kad tai apsimestinis sandoris, nes „Jukos” 2006 m. pardavė minėtas akcijas – 53 proc. „Mažeikių naftos” akcijų Lenkijos koncernui „Orlen” – jau už 3,8 mlrd. litų (daugiau nei milijardą dolerių tuometiniu kursu). Šie pinigai nukeliavo ne į Lietuvos biudžetą, bet į Chodorkovskio sąskaitas.

Lietuvos valstybė gavo tik apie 850 mln. dolerių, lenkams pardavusi likusias trečdalį įmonės akcijų.

https://www.delfi.lt/verslas/verslas/pkn-orlen-isigijo-mazeikiu-nafta-is-jukos.d?id=11519082

Spausdiname prokuratūros kaltinamąjį aktą ministrams, kurie buvo teisiami šioje byloje – dabar ši byla yra sunaikinta, tik redakcija buvo pasidariusi jos kopiją, todėl ją ir turi

 

MN

 

MN1

 

Kaltinamasis aktas W (2004-03-26) 31

Facebook komentarai
});}(jQuery));