Studentai iš Lietuvos JAV pardavė knygų už 800 000 dolerių


Studentai iš Lietuvos JAV pardavė knygų už 800 000 dolerių

Į Lietuvą grįžo 56 studentai, kurie vasarą praleido Jungtinėse Amerikos Valstijose – ten pagal „Southwestern Advantage“ programą pardavinėjo edukacines knygas. Per 3 mėnesius lietuviai pardavė knygų už 800 000 dolerių.

Programa leidžia dalyvaujantiems studentams lavinti verslumo, pardavimų, lyderystės įgūdžius. Jaunuoliai JAV dirba kaip pardavėjai ir prekiauja mokomosiomis knygomis gyventojams. Su amerikiečių kultūra susipažinti iš arti leidžia ir tai, kad dažniausiai lietuviai apsistoja pas vietinių gyventojų šeimas.

„Šioje programoje studentai vertina ne tik uždirbtus pinigus, bet ir visus momentus, kuriuos patiria per šį įsimintiną laikotarpį. Pardavimo taktika ir strategavimas, atkaklumas, vietinė kultūra ir žmonės ir net lokių šeima, kurią žaidžiant pro virtuvės langą matė vienas mūsų kolegų dirbęs Aliaskoje. Darbas užsienyje visokeriopai praplečia akiratį, o bendravimas su daugybe skirtingų žmonių padeda pažinti įvairias kultūras ir užmegzti naujų pažinčių, kurios tęsiasi ir programai pasibaigus“, – teigia I. Ališauskaitė.

Kasmet rezultatai gerėja

Studentai savo įgūdžius JAV demonstruoja jau beveik du dešimtmečius. Programos atstovai pastebi, kad lietuviai kasmet nustebina puikiais rezultatais.

„Lietuviai šioje programoje dalyvauja jau 19 metų, o jų rezultatai vis gerėja. Šią vasarą, kartu su 631 jaunuoliais iš Estijos, Latvijos, Lenkijos, Slovakijos ir Sakartvelo, studentai pardavė edukacinių knygų už rekordinę sumą – 14 mln. dolerių“, – pasakoja „Southwestern Advantage“ atstovė Lietuvoje Ieva Ališauskaitė.

Susipažino su lankomiausiais turistiniais objektais

Bene nuostabiausias aspektas dirbant užsienyje yra tai, kad galima iš arti susipažinti su atitinkamos šalies istorija, papročiais ir šimtus tūkstančių turistų pritraukiančiais lankytinais objektais.

„Šiais metais lietuviai darbavosi šešiose skirtingose JAV valstijose, o taip pat ir Kanadoje. Savaime suprantama, kad į atvykus į svetimą šalį, joje norisi ne tik dirbti. Laisvadienius studentai leisdavo lankydami vietinius traukos centrus, o taip pat aplankė ir gerai žinomas vietas, kaip Niagaros kriokliai, Didysis kanjonas, Jeloustono nacionalinis parkas“, – pasakoja I. Ališauskaitė.

Ruošimasis kitam vasaros sezonui prasidės šį rudenį – studentai jau kviečiami prisijungti prie programos. Programoje dalyvaujančių jaunuolių mokymams ir paruošimui skiriami visi metai. Šaunūs lietuvių rezultatai įrodo, kad pardavimo įgūdžių galima lengvai išmokti ir kad lietuviai tam puikiai tinkami.

Daugiau informacijos apie „Southwestern Advantage“ programą galima rasti:

http://southwesternadvantage.lt

Facebook komentarai
});}(jQuery));