„Gerovės” prezidento paranoja : Nėra pinigų pensijoms, tačiau 300 mln. eurų sraigtasparniams „Black Hawk” pirkti atsirado

Aurimas Drižius

Kiekviena diena artina šios neįvykusios valstybės – Lietuvos respublika – pabaigą. Nes ją valdo visiški bepročia, kurie baigia sunaikinti šią valstybę iš vidaus.

Nors „gerovės prezidentas” Gitanas skaičiuoja, ką čia dar apmokestinti, kad pensininkams padidinti pensijas 10 eurų, tačiau tuo pačiu metu valstybė taško pinigus visiškai niekam nereikalingam karo žaislams.

Tik šiandien paskelbta, kad KAM vadovybe nusprendė už maždaug 300 mln. eurų įsigyti šešis naujus amerikietiškus sraigtasparnius UH-60M „Black Hawk“.

Krašto apsaugos ministerija teigia, kad artimiausiu metu pradės derybas su JAV Vyriausybe dėl galimybės įsigyti sraigtasparnius, sutartį siekiama pasirašyti iki 2020 metų pabaigos. Planuojama, kad pirmieji sraigtasparniai Lietuvą pasiektų 2024 metų pabaigoje. Anot ministerijos, JAV Vyriausybė šiuo metu ieško galimybių, kaip galėtų paremti šį pirkimą iš amerikiečių saugumo paramos lėšų.

Prieš kelis menesius ta pati KAM paskelbė, kad pirks 200 šarvuotų visureigių, tačiau Pentagonas patikslino, kad KAM meluoja – Lietuvai bus parduodama 500 visureigių.

„Bus perkama 200 visureigių. 500 yra tiesiog apsidraudimui, jeigu mes nuspręstume pirkti daugiau, kad nereikėtų naujo Kongreso patvirtinimo“, – BNS sakė krašto apsaugos ministro atstovė spaudai Vita Ramanauskaitė.

Vašingtonas teigia, kad sandorio vertė sieks 170,8 mln. dolerių (154 mln. eurų). Anksčiau Lietuva nurodė, kad pirkimui ketina skirti 142 mln. eurų.

Pernai KAM už 400 mln. eurų prisipirko šarvuočių „Boxer” – labai keista, kad KAM perka šarvuočius, kurie naudojami tik puolamiesiems veiksmams, o partizaniniam karui, kuri deklaruoja KAM, tikrai ne.

Šiais metais KAM biuždetas pasiekė 2 proc. BVP – maždaug vieną milijardą eurų. Pinigų kariuomenė turi tiek daug, kad nieko nebestebina joss perkami ‘auksiniai šaukštai”. 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));