Stasys Jakeliūnas sako, kad R. Kuodis ir V.Vasiliauskas yra „nusikaltėlių gaujos nariai“

Stasys Jakeliūnas

Šiandien Seime vienai partijai po diskusijų apie krizės tyrimą pasiūliau pasivadinti „Moralinių debilų sąjunga“. Tai joks ne įžeidimas, o išvestinė sąvoka iš kitos – „moralinis intelektas“. Tai 2005 m. suformuluota sąvoka. O 2011 m. trys mokslininkai pateikė vertinimą, kad tai – svarbiausias, kertinis intelektas, išskiriantis žmogų iš kitų padarų. Katės, pvz, turi puikų „emocinį intelektą“, kurio mokytojų priviso ir Lietuvoje. O kas moko „moralinio intelekto“. Ir kas tai yra? O jei jo beveik nėra (kaip pvz. M. Majausko ir kai kurių jo partijos bičiulių atveju), tuomet logiškai seka, kad toks žmogus, – „moralinis debilas“. Kažkada, kuomet buvau VU studentas, kaip tik rašiau apie intelektą. Ir diplomas dar kažkur stalčiuje yra, jei reikės teikti paaiškinimus etikos komisijai, kas čia per „diagnozė“.

 

Va čia tai skandalas! Jakeliūnas bandė darbintis ne tik SEB, bet ir Lietuvos banke. Kadangi nepriėmė, dabar keršija visiems iš eilės su tuo savo krizės tyrimu. Taigi čia šitų veikėjų – G. Nausėdos ir V. Vasiliausko „vendetukės“ už nuolat keliamus nepatogius klausimus. Per savo 24 metus po studijų JAV finansų srityje šį tą nuveikiau (galima pasižiūrėti CV ir iki 2005 m., jei ką). Ne mažiau, nei bet kuris iš šitų žmonių. Gali būti, kad jie abu pažeidė Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymą. Jau nekalbant apie savo institucijų (SEB ir LB) personalo politikos ir etikos nuostatas. Bet tiesa, juk etika ir moralė – ne šių žmonių pasaulio dimensijos. O R. Kuodžio krykštavimai šia tema – visiškai apgailėtini. Ir jis žino kodėl. Na ir publika, vieni kitus dengia ir dengs, matyt, iki pabaigos, nes – „brothers ir crime“. Todėl kitas LRP turi būti Gitanas arba Ingrida. Bet kokia kaina… Todėl mušk Jakeliūną. Diskredituok, marginalizuok, provokuok, demonizuok. Taip kaip darė Joseph Goebbels.

 

Prieš kelias dienas (bal. 1) jau ir BBC, pasikalbėjęs su keliais buvusiais Revolut darbuotojais, parašė, kad N. Storonsky jau nuo 2016 m. ignoravo pinigų plovimo prevencijos reikalavimus ir nuolat keitė šios srities darbuotojus. Nes jam svarbiausia – kuo didesnis klientų skaičius, o iš kur ir kokių, nesvarbu. Iš kitų duomenų aiškėja, kad jis itin globoja ir saugo nuo tikrinimų klientus iš Rusijos. 2018 m. vasarą buvo atjungtos Revolut kontrolės sistemos, užtikrinančios, kad automatiškai stabdomi pavedimai asmenų, galimai esančių sankcionuotų sąraše. Tai asmenys, kurių „aktyvai užšaldyti, kurie įtariami pažeidę cheminių ginklų kontrolės reikalavimus ir kurie yra grupuotės „Islamo valstybė“ nariai“. Taip rašo BBC. Kuomet trečiadienį laidoje LB vado V. Vasiliausko paklausiau, ar jis, žinodamas tai, kas išaiškėjo apie Revolut po licencijos išdavimo (2018-12), vėl svarstytų licencijos jam klausimą, atsakymas buvo „taip“. Tokios štai jo išmoktos pamokos iš stambiųjų bankų pinigų plovimo skandalų (kur daugiausia problemų kilo dėl sąskaitų, susijusių su Rusija) ir 2008-2009 metų krizės. Ir dar klausia, kodėl užduodu klausimus Vasiliausko-Kuodžio laikų Lietuvos bankui. Klausimų daugiau nei profesionalių ir atvirų atsakymų. Makaronus ir kalėjimo leksiką („santykiai su lavonais“, „kurmiai“ ir pan.) pasilaikykite sau arba bendravimui su tokiais pačiais kaip ir jūs.


https://www.youtube.com/watch?v=9Hfr85Qc0kc&fbclid=IwAR1teK52OR2Z2hb2wk3-tIBAJ6QKO5OFRlfwy5tIt5-MOYpIZwaDDv6CsYA

R. Jasiulionis, buvęs premjero A. Kubiliaus patarėjas propagandos klausimais pakvietė į laidą aptarti finansų aktualijas. Žinau jo nuostatas, lyg ir nėra pats aršiausias ir tendencingiausias propagandistas, tad nuėjau. Kaip reikiant padiskutavome su LB vald. pirmininku V. Vasiliausku. Visko toje diskusijoje buvo, paminėsiu kelias detales. Žmogų, siunčiantį man svarbią ir objektyvią informaciją, Jasiulionis pavadino „kurmiu“. Vasiliauskas tokiam apibūdinimui pritarė. Toks šio aukšto pareigūno požiūris į profesionalų ir sąžiningą elgesį smarkiai primena sovietinių laikų tradicijas, na ir galbūt V. Putino valdžios praktiką. Šlykštu. Kita detalė – Vasiliauskas netikėtai pasakė, kad epitetai „marodieriavimas“ ir „santykiai su lavonais“ yra skirti ne Seimui kaip institucijai, kuri priėmė sprendimą pradėti krizės tyrimą, o asmeniškai man. Nors dar išvakarėse (antr. 12 val. spaudos konferencija LB) sakė, kad tai aš „nuėjau į asmeniškumus“. Taip jis tikriausiai bandys išvengti atsakomybės dėl Seimo reputacijos žeminimo ir kišimosi į politiką ir bandys viską suvesti į mūsų asmeninį konfliktą/nuomonių skirtumus. Gudru. Na, ir paskutinė detalė – laidos antraštė. Ji puikiai dera su galingojo politikų-propagandistų kartelio veikimo principais – „mušk antraštėmis, nesvarbu kas tekste“. Jei įdomu, susiekite šią antraštę su tuo, kas yra ankstesniame šios dienos įraše. O naratyvas kuriamas toks – Jakeliūnas dėl siaurų politinių/rinkimų tikslų ir visiškos nekompetencijos priešinasi finansų technologijų, inovacijų ir pažangos atėjimui į Lietuvą, siekia iš Lietuvos išvaryti Revolut ir jau išvarė Google. Žodžiu, debilas, degradas ir kenkėjas. Išvada – reikia pulti toliau, provokuoti ir išvesti iš pusiausvyros. Na, o ten žiūrėk atsiras ir koks pagrindas skundams į visokias etikas ir pan. o gal ir apkaltai Seime. Ir vėl – kaip sovietų sojuze. Tad sėkmės jums, homo sovieticus lituanus!

Facebook komentarai
});}(jQuery));