Specialiosios pajėgos Lietuvoje ir pasaulyje

Andrius-Jurgaitis

Andrius-Jurgaitis

Specialiosios pajėgos Lietuvoje ir pasaulyje

Kristina Sulikienė

Ši tema nėra labai paprasta ir nesudėtinga: Lietuvoje specialiųjų operacijų pajėgų tema vengiama kalbėti, arba kuriamos propagandinės laidos, dokumentiniai filmai, iš kurių tačiau visiškai neaišku – kokius LIETUVOS piliečius ir kokius LIETUVOS interesus yra per savo egzistavimo laikotarpį išgelbėję šios konkrečios Lietuvos kariuomenės ir Lietuvos krašto apsaugos ministerijos pavaldume esančios pajėgos.

Visame pasaulyje įprasta, jog minėtos pajėgos veikia išimtinai tik tada, kai yra kilusi reali grėsmė šalies piliečiams užsienyje, ir tai dažniausiai yra pagrobimo atvejai, piratavimas, kita neteisėta veika – dažniausiai, terorizmas.

Andrius Jurgaitis

Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgos visus tuos metus veikė taip paslaptingai, jog apie jų darbą neišleista nei viena grožinės literatūros knyga ir nepastatytas nei vienas meninis filmas – o tomis „dokumentinėmis“ neverta tikėti, nes jas rašo labai gerai finansuojami „žurnalistai“.

Pasaulyje įprasta praktika SOP atsiskaityti už savo darbą – paviešinti dalį informacijos, dažniausiai, per laikraščius, arba meninių filmų pavidalu.

Štai Prancūzijos SOP paviešino apie savo ypatingąjį būrį nesename filme „Forces speciales“, kuriame atvaizdavo specialiųjų operacijų pajėgų karių klaidas, kurios ištinka dėl per didelio pasitikėjimo savimi, daugelio operacijų sėkmės, bei emocionalumo, kai dirbamas šis darbas per ilgai.

Filme visiškai nekaltinami nei talibai, nei Prancūzijos valdžia, kuri neatsiunčia specialiųjų operacijų karių įkaitų laisvinimo operacijos dalyviams pagalbos. Nes elementariai, neatvykus į sutartą vietą, praradus dalį įrangos, ir talibams perėmus radijo signalus, pagalba nebegalima.

Ši tragiška istorija, greičiausiai grįsta tikrais įvykiais, parodo SOP kasdienybę, bei griežtas taisykles, apie kurias Lietuvoje nekalbama. Yra pateikiama, kad neva mūsų SOP gali skristi kur nori, ir dalyvauti kokiose nori operacijose. Deja, tai neatitinka tikrovės, nes netgi Pakistano genčių teritorija turi savo suverenitetą. Yra tokia tiesa, kad valstybių sienos egzistuoja, o SOP kariai, padarę nors menkiausią klaidą, yra skaudžiai baudžiami aplinkybių – pagalba nebeatskrenda.

Lietuvoje išimtinai visas kariuomenės darbas vaizduojamas kaip amžinos atostogos, kariai pateikiami su gitaromis – nors tai tėra viešųjų ryšių dalis. Iš tikrųjų kariams draudžiama viskas, kas tik leidžia mąstyti, neduodamas aprūpinimas, ir jie verčiami žygiuoti, bei valgyti sugedusį maistą, kai tuo pačiu metu „sąjungininkai“ prie gretimų stalų valgo visiškai kitokio raciono „bliūdus“.

Lietuvos kariuomenė ir jos suvokimas valdžios lygyje nebus niekada toks pats, kaip užsienio kariuomenių pagarba visų pirma sau patiems.

Pirmadienį išplatintas pranešimas, jog Hagos tribunolas dėl Afganistano karo nusikaltimų palies ne tik JAV kariuomenę, šios šalies specialiąsias tarnybas (įvardyta konkreti tarnyba – tai CŽV), bet ir šioms institucijoms talkinusias kariuomenes.

Labai „pagalba Amerikai“ didžiavosi ir tebesididžiuoja Lietuvos kariuomenės specialiųjų operacijų kariai, kurie, ne paslaptis, 2013 metų vasaros gale dalyvavo pasitarime su vienu iš JAV karinių reikalų vadų Vilniuje, SOP būstinėje Kairiūkščio gatvėje 14, Vilniaus bazėje. Net sargų būda buvo perdažyta žaliais dažais, o kariai vaikščiojo už kariuomenės teritorijos tvoros ginkluoti ir akivaizdžiai apduję. 

Po kurio laiko Rusijos spauda pranešė turinti duomenų apie beveik 56 Lietuvos karius arba samdinius Sirijoje, ką Lietuvos valdžia ėmė intensyviai paneiginėti.

Šiandien jau Lietuvoje pasigirdo kalbos, jog neva mes kariausime su Islamo valstybe.

Pažymėtina, jog subrendusi visuomenė ir subrendusi valstybė nesiblaškytų, ir nekeistų taktikų ir pozicijų. Jeigu Lietuvos SOP įlindo į Sirijos karą, ir palaikė Islamo valstybę – tai neturėtų dabar pareikšti, jog su ja kovos, nes teks kovoti prieš pačius save.

Tas pats būtų, jeigu Lietuvoje imtų skleistis idėja apie „pagalbą baigiant Ukrainos pilietinį karą“ – o kas jį įkūrė? Kas stimuliavo? Lietuvos kariuomenės specialiųjų operacijų skyrius.

Beje, Amerikos kinematografininkai net neslepia, jog JAV CŽV aktyviai veikė Ukrainoje, kitame filme „Centrinė žvalgyba“ nurodyta, jog CŽV agentai kažkokių kosminių satelitų kodų ieško 2016 metais Kijeve. Amerikos kūrėjai neslepia, jog jų specialiosios tarnybos mėgsta kištis į pasaulio įvykius, ir juose dalyvauti.

Tik Lietuvoje priimta burunduko, kurmio ir stručio pozicija vienu metu: mes ne prie ko, mes nieko nežinome, Ukraina kovoja už mus visus.

Ar tikrai?

Juk Pravyj Sektor tėra Rytų Europos Al Quedos filialas.

O karą Ukrainoje įpūtinėjo ir tebeįpūtinėja specialusis agentas, toks švedas Jonas.

Ne – ne Jonelis, o visas Jonas. O už jo ir Irano penktoji karinės žvalgybos valdyba, kuri atsakinga už…Islamo pavasarius visame pasaulyje.

Kviečiu Lietuvos LK SOP atsibusti iš slogaus sapno. Gal pasižiūrėti vieną kitą filmą. Ir kaip daro ne vienas ir ne du „specukai“ – kuo greičiau pereiti į šauktinių mokymą, sausumos pajėgas, nusiskusti tas idiotiškas barzdas, ir kuo greičiau gailėtis. Gal dar neteis asmeniškai už karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmogiškumui.

Juk kariai, kurie skraidino teroristus į Lietuvą, yra žinomi, jie išsiduoda.

O Hagos tribunole jau išaiškintas kitas periodas: tai CŽV kalėjimai Lietuvoje 2003-2004 metais.

Vadinasi, jie buvo įsteigti prie Rolando Pakso, o jam sužinojus apie juos, kilo isterija, ir Tautos rinktas Prezidentas buvo pašalintas.

Rolandas Paksas visada galvojo, jog jis buvo nuverstas, nes jis nesutiko jų steigti. Ne – jis buvo pašalintas, nes jam už nugaros jie buvo įsteigti. Nes Lietuvos specialiosioms tarnyboms ir jų talkininkei SOP joks prezidentas ir jokia šalies valdžia nereikalinga, jie patys yra sau valdžia.

Kaip Donaldas Trumpas ėmė tvarkyti šitą savivalę – matome.

Dalia Grybauskaitė per silpna. Turi ateiti naujas vadovas, ir išmėžti šitą SOP ir CŽV- Rytų Europos filialas – Al Queda- Europa nesąmonę.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));