„Snoro” savininkas kaltina asmeniškai prezidentę Dalią Grybauskaitę šmeižtu (pildoma)

andrius-kubilius-svarbiausia-vyriausybes-uzduotis-islaikyti-ekonomikos-augima2-240x240

andrius-kubilius-svarbiausia-vyriausybes-uzduotis-islaikyti-ekonomikos-augima2-240x240

„Snoro” savininkas kaltina asmeniškai prezidentę Dalią Grybauskaitę šmeižtu

 andrius kubilius svarbiausia vyriausybes uzduotis islaikyti ekonomikos augima2

„Snoro” akcinininko Vladimiro Antono 557 mln. eurų ieškinyje prieš Lietuvos Respubliką, kurį rugsėjo 22 d. pradės nagrinėti Maskvos arbitražo teismas (ir kurio kopiją turi ir ‘Laisvas laikraštis), nurodoma, kad už V.Antonovo šmeižtą ir asmens orumo ir reputacijos pažeminimą bankininkas reikalauja pripažinti, kad D.Grybauskaitės teiginiai jį šmeižia. Daugiau apie šį ieškinį – naujame „Laisvo laikraščio” numeryje.

 

Cituojant prezidentę D.Grybauskaitę, buvo paskelbti duomenys, kurie žemina piliečio V.Antonovo reuptaciją: 

„Labai svarbu, kad sprendimas yra priimtas dabar, – sakė D.Grybauskaitė, – buvo užkirstas kelias galimai finansinei manipuliacijai tiek Lietuvos valstybės turtu, tiek žmonių pinigais. Norėčiau paminėti, kad šis precedentas demonstruoja, jog ateityje Lietuvoje nebus vietos nei lietuviškiems, nei tarptautiniams ar iš užsienio atvykusiems finansiniams spekuliantams ir manipuliantams“, – sakė šalies vadovė. „Asmeniškai manyčiau, kad taip (tai buvo sąmoninga ataka prieš bankų sistemą – DELFI). Faktai rodantys, kad šios savaitės pradžioje ryškiai pagreitėjo pinigų išvedimas iš Lietuvos, įrodo, jog ataka buvo sąmoninga“, – teigė ji. Prezidentė pripažino, kad šio banko buvimas Lietuvoje „ilgą laiką atrodė įdomiai“. „Lietuvišku banku šį banką pavadinti sunku – 68 proc. akcijų priklauso Rusijos piliečiui. Šis bankas buvo valdomas ir realiai buvo nuosavybė tik dviejų asmenų. Taigi šio banko buvimas Lietuvoje ilgą laiką atrodė įdomiai. Tikiuosi, kad pradedame skaidresnę ir atsakingesnę epochą mūsų bankinkystėje“, – vylėsi šalies vadovė.

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/verslas/verslas/dgrybauskaite-apie-snora-faktai-rodo-kad-tai-buvo-samoninga-ataka.d?id=51847257

Panašius prezidentės teisginius išplatinio portalai rusų kalba : http://www.rbc.ru/rbcfreenews/20111118034114.shtml , http://rus.tvnet.lv/novosti/za_rubjezhom/182925-gribauskaytje_djejatjelnost_snoras_ataka_na_obschjestvo_litvi

„Dar daugiau mane šmeižiančių teiginių buvo paskleista ir ES leidiniuose – dauguma jų parašė, kad aš organizavau „įžūlų” Lietuvos bankinės sistemos užpuolimą”, – teigia V.Antonovas savo ieškinyje, – tokios žinios žemina mano, kaip pagrindinio „Snoras” banko akcininko, verslininko ir investuotojo, orumą. Visi šie teiginiai buvo paskleisti kartu su žinia apie tai, kad valstybė nacionalizavo 100 proc. banko „Snoras” akcijų, kas lėmė šio banko žlugimą”.

„Todėl visi minėti D.Grybauskaitės teiginiai, šmeižiantyus ir žeminantys mane, buvo paskleisti šalies prezidentės, ir tai reiškė mano, kaip bankininko, verslininko ir investuotojo veiklos pabaigą ne tik Lietuvoje, tačiau ir kituose šalyse, – teigia V.Antonovas, – tokiu būdu mano reputacija buvo nužudyta 2011 m. lapkričio 16 d. Rusijos Federacijos Konstitucija garantuoja man teisę ginti savo garbę ir orumą….Aukščiausias teismas nurodė, kad kompensacijos už pažemintą garbę ir orumą dydis turi būti propocingas, nepažeisti teisingumo ir protingumo kriterijų”.

 Specialisto išvada dėl V.Antonovui padarytos žalos

V.Antonovas pateikė ir specialisto išvadą dėl jam D.Grybauskaitės padarytos moralinės žalos. Specialistas paskaičiavo, kad, kad Lietuvos prezidentė padarė piliečiui V.Antonovui 19 904 862 500 rublių moralinę žalą.

Specialisto išvada daroma tokiais motyvais:

V.Antonovo reputaciją galima palyginti – iki 2011 m. lapkričio 15 d., (kai buvo uždarytas „Snoras”), ir po šios datos.

Buvo paskaičiuota, kad iki banko uždarymo banko akcijų vertė augo, ir su tuo augimu specialistas susiejo ir V.Antonovo reputaciją : „verslininku reputacija buvo susiejama su banko akcijų vertės augimu – Antonovas buvo pagrindinis banko akcininkas, direktorių tarybos pirmininkas, tarptautinis investuotojas. Iš čia daroma išvada, kad iki 2011-11-16 V.Antonovo reputacija buvo nepriekaištinga.

Pagal Vertrybinių popierių biržos duomenis „Snoro” akcijų vertė buvo suskaičiuota, kad iki 2011-11-16 šio banko 100 proc. banko akcijų vertė lygi 416,5 mln. eurų.

 Specialistas nurodo, kad nuo 2009 m. „Snoro” akcijos vertė išaugo 163 proc., o 2010 m. akcijos vertė padidėjo 50,61 proc. ir siekė 1,52 lito.

http://www.snoras.com/lt/about/news/archive?item=2963&metai=2011&page=6&print=1 

Todėl banko kapitalizacija išaugo 84 proc., ir siekė 739 mln. litų.

Todėl specialistas paskaičiavo, kad žmogaus reputaciją galima prilyginti jo turėtų akcijų vertei, ir nurodė, kad turėdamas 68 proc. banko akcijų, jis turėjo labai daug teisių, ir tokiu būdu nustatė, kad jo akcijos arba reputacija verta 19,9 mlrd. rublių.

„Antonovui susigražinti reputaciją neįmanoma per trumpą laiką, tam reikia visos eilės priemonių, mano specialistas, – tarp jų turi būti teismų sprendimai, kurie pripažins, kad Lietuvos vyriausybės veiksmai buvo neteisėti….

 

0rusai

 

 

0rusai1

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));