Šlapiu skuduru: Lenkija, Vengrija, Čekija ir Slovakija neįvertino D. Grybauskaitės nuopelnų tarptautinėje politikoje

Šlapiu skuduru: Lenkija, Vengrija, Čekija ir Slovakija neįvertino D. Grybauskaitės nuopelnų tarptautinėje politikoje

 

 
Paskelbta: 2019-06-05 10:00 Autorius: ekspertai.eu

Screenshot%202019 06 05%20at%2009 59 32
Kaip žinoma, iki Prezidento rinkimų finalo likus savaitei, Rusija buvo bandžiusi smogti Daliai Grybauskaitei, paskelbiant nederamą informaciją apie mūsų valstybės vadovę.

Ir štai po rinkimų nepraėjus net dviems savaitėms, mūsų lyderė sulaukė naujo smūgio.

Dienraštis „Rzeczpospolita“ pranešė, kad kadenciją baigiančios Lietuvos prezidentės D. Grybauskaitės kandidatūros į Europos Vadovų Tarybos pirmininkės pareigas nepalaiko Lenkija, Vengrija, Čekija ir Slovakija.

Apie tai skelbiama publikacijoje „UE: Grybauskaite za Tuska? Polska jest na „nie“.

Straipsnyje rašoma, kad vadinamoji Višegrado grupės valstybės – Lenkija, Vengrija, Čekija ir Slovakija – informavo dabar šias pareigas einantį Donaldą Tuską, kad neremia D. Grybauskaitės.

„Jos niekas nesiūlo. Tuo tarpu Višegrado grupė (Lenkija, Vengrija, Čekija ir Slovakija), kurios nuomonę šiuo reikalu zondavo Tuskas, yra nusistačiusi prieš“, – Lenkijos dienraštyje cituojamas vienas Vakarų šalių diplomatų.

Kitas neįvardytas pareigūnas sakė, kad D. Grybauskaitė yra individualistė, nekelianti entuziazmo savo kolegoms, tačiau jie galbūt būtų pasiruošę ją priimti kaip regiono kandidatę.

ES šalių lyderiai derėtis dėl aukštų postų susirinks birželio 20-21 dienomis, o galutiniai sprendimai gali nusikelti į liepą. Derybose taip pat sprendžiama, kas taps Europos Komisijos, Europos centrinio banko ir Europos užsienio politikos vadovais.

Susiję:

Iki Prezidento rinkimų finalo likus savaitei, Rusija ir vėl pabandė smogti Daliai Grybauskaitei  

logo bottom
Facebook komentarai
});}(jQuery));