skip to Main Content
bega

JAV vyriausybė daug metų slepia, kodėl Dalia Grybauskaitė buvo deportuota iš JAV

‘Laisvas laikraštis“ dar prieš trejus metus – 2016 m. rugojūtį kreipėsi į JAV valstybės departamentą, ir remdamasis Freedom of information act („Įstatymu dėl informacijos laisvės“), paprašė pateikti dokumentus, dėl kokių priežasčių Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė 1999 m. buvo deportuota iš JAV.

 Po trijų metų tylos, po to, kai LL redakcija kreipėsi dar kartą, birželio 6 d. gavome tokį laišką, kuris reikštų, kad Valstybės departamentas vis dėlto pateiks prašomus dokumentus:

 

Dear Aurimas Drizius,

 

This is in reference to your email below regarding the status of your FOIA case control number F-2016-10404. Your request is in process. You will be notified of the results of the Department’s search and review efforts in response to this request as soon as that information becomes available.

 

If you have any questions, please contact the FOIA Requester Service Center (FRSC) at (202) 261-8484, or fax us at (202) 261-8579 or send an e-mail to foiastatus@state.gov.

Sincerely,

 

U.S. Department of State

FOIA Requester Service Center

 

 

Official – Transitory

UNCLASSIFIED

 

From: FOIArequest <FOIArequest@state.gov>
Sent: Friday, June 7, 2019 7:00 AM
To: FOIA Status <FOIAStatus@state.gov>
Subject: FW:

 

bega

Tuo metu Dalia Grybauskaitė dirbo Lietuvos ambasadoje Vaišintone, ir jai buvo nurodyta per 24 valandas palikti JAV teritoriją.

Lietuvos specialiosioms tarnyboms signatas Z. Vaišvila buvo nurodęs ir faktą, kurį gali patvirtinti tuometinis Minstras Pirmininkas Gediminas Vagnorius ir tuometinis užsienio reikalų ministras Algirdas Saudargas, kad 1999 m. Lietuvos Vyriausybė buvo gavusi JAV Vyriausybės nurodymą per 24 valandas išsiųsti iš JAV antrąjį pagal rangą Lietuvos ambasados JAV asmenį Dalią Grybauskaitę.

Aišku ir tai, kad diplomatai iš JAV metami už vienintelią veiklą – šnipinėjimą priešiškoms valstybėms. Aišku ir tai, kad D.Grybauskaitė negalėjo šnipinėti draugiškos Lietuvai JAV, tačiau matyt šnipinėjo rusų naudai, turėdama Lietuvos diplomatės neliečiamybę, todėl ir buvo paprašyta neišdintis iš JAV

Dar 2016 m. rugpjūčio 23 d. gavau JAV Valstybės departamento atsakymą, kad mano prašymas priimtas, biurokratai pradėjo ieškoti mano prašomų dokumentų ir juos gavę man atsiųs:

 

FOIA

 

 

Beje, valstybės departamento atsiųstame laiške buvo aiškiai parašyta, ko ieškoti JAV valstybės archyvuise : „deportation of Lithuanian diplomat Dalia Grybauskaite“ (Lietuvos diplomatės Dalios Grybauskaitės deporatcija)

Nuo to laiko praėjo trys metai, ir iš JAV Valstybės departamento – jokio signalo ar ženklo

Kreipiausi pakartotinai šiandien

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));