SKANDALAS. ŠAUKTINIAI.Kardiologų klastotės: KSMUK gydytojos S. Kėvelaitienės atvejis – 2 dalis

SKANDALAS. ŠAUKTINIAI.Kardiologų klastotės: KSMUK gydytojos S. Kėvelaitienės atvejis – 2 dalis

Kristina Sulikienė

„Laisvame laikraštyje“ gegužės mėnesį aprašėme, kaip Kauno sveikatos mokslų universiteto kardiologijos skyriaus gydytoja Sigita Kėvelaitienė galimai tyčia klastojo potencialiam šauktiniui sveikatos išrašą, nurodydama, jog širdies nepakankamumas tai čia ne liga, ir kad jam gydymo skirti nereikia.

Priminsiu, jog gydytoja S.Kėvelaitienė „diagnozuodama“ paros kardiogramai nebuvo nurodžiusi pildyti dienoraščio – nes tokiu būdu, pažymėjo tyrėjas, analizavęs paros kardiogramą, (Holtero testą), „neįmanoma patikrinti ryšio tarp nusiskundimų ir tyrimo, nes nepildytas dienoraštis“, taip pat neskyrė dviračio mynimo procedūros, kurios metu gaunami reikšmingi diagnostiniai duomenys.

Šauktinis nuėjo į paprastą apylinkės polikliniką, kurioje kardiologai susiėmė už galvos. „Visų pirma, kai yra skausmas širdies plote, ir jeigu dirbant diagnostikoje atmetimo principu, būtina sužinoti, ar skausmas neina nuo nugaros. Kodėl iki šiol nedaryta stuburo rentgenograma?“- pasipiktino apylinkės kardiologė, ir nurodė atlikti tyrimą. 

Tuo pačiu ji paskyrė kardiogramą ir dviračio mynimą, kurio metu paaiškėjo, jog šauktinis turi širdies nepakankamumą.

Fizioterapeutas nurodė kuo skubiau kreiptis į kardiologą, kad jis paskirtų gydymą. Tačiau šis vyras pas kardiologą jau buvo patekęs šių metų kovo mėnesį, ir S.Kėvelaitienė net nemačiusi tyrimų, vos jam įžengus per duris pareiškė, jog jis yra visiškai sveikas ir jam reikia tik pakeisti mąstymą, ir viskas bus gerai. Kai širdies echoskopas parodė širdies ydą, gydytoja toliau tvirtino tą patį.

Akivaizdu, jog Klinikų gydytoja Kėvelaitienė privalo būti tiriama pati: ar ji turi kompetenciją, o jeigu turi, ar viskas gerai yra su jos mąstymu – nes daryti tokias grubias profesines klaidas – tai gali kainuoti žmogaus gyvybę.

Sveikatos apsaugos ministerija raštu ir žodžiu informuota dar kartą. Po skambučio į SAM korupcijos prevencijos skyrių Kauno Klinikos iš viso jokio patikrinimo nedarė, gydytojų komisijos nesušaukė.

Vadinasi, minėta įstaiga gina savo klastotojus. Tuo pačiu metu vengdamas baudžiamosios atsakomybės, bei įkalinimo, į Kauno klinikas buvo paguldytas Kurlianskis, kuriam gydytojui nustatė gresiantį širdies priepuolį – tačiau žinant kokios gydytojos ten dirba, tokia diagnoze labai abejočiau.

Nors ši sveikatos priežiūros įstaiga yra valstybinė, tačiau ji taiko dvigubus standartus.

O taip būti negali. Be to, niekaip nesuvokiama ir tai – kam Lietuvos kariuomenei reikalingi paliegę šauktiniai, ir kodėl gydytojai tyčia, netgi matydami, jog pacientas suvokia, kad yra klastojama, rašo melagingas išvadas medicininiuose dokumentuose.

Facebook komentarai
});}(jQuery));