Šiandien valstiečiai- žalieji ir konservatoriai dar kartą pardavė Lietuvos miškus ir miškininkus

Gintautas Kniukšta

YouTube

Šiandien valstiečiai- žalieji ir konservatoriai dar kartą pardavė Lietuvos miškus ir miškininkus. ŽODĮ „pardavė” rašau labai atsakingai, nes Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje turėjo būti galutinai balsuojama dėl Miškų įstatymo pataisų, kurios būtų įteisinusios girininkijas ir urėdijas, o tai reiškia, kad būtų užtikrinta reikiama tiek valstybinių, tiek privačių miškų priežiūra.
Deja, prieš balsuojant už galutines išvadas nusišalino konservatoriai Paulius Saudargas ir Aistė Gedvilienė, demonstratyviai iš salės išėjo ministras K. Mažeika, Seimo nariai V. Vingrienė ir P. Nevulis.

Buvo sužlugdytas kvorumas ir jokio sprendimo šiuo klausimu nepriimta. Asmeniškai per posėdį kreipiausi į Seimo narį P. Saudargą, kad šis nežlugdytų pataisų priėmimo, tačiau jis dalyvauti posėdyje, svarstant šį klausimą, kategoriškai atsisakė. Išvakarėse savo rinkėjams balsuoti už pataisas buvo pažadėjęs valstietis P. Nevulis, tačiau per posėdį savo pažadą pamiršo ir gėdingai išsliūkino iš salės.

Kuo vadovaujantis Seimo narys balsuoja už vieną ar kitą įstatymą? Savo protu, savo sąžine, rinkėjų nuomone? P. Saudargas sakė, kad taip jam elgtis liepė frakcija, kuriai vadovauja Gabrielius Landsbergis?

Taip ir norisi paklausti abejų Landsbergių: ką reiškia iš tikrųjų jūsų patriotinės kalbos? Ar jums dar maža, kad iš miško buvo išvaryta 1000 žmonių, mūsų tautiečių, sulaužyti jų likimai, sunaikintos 42 pelningai dirbusios įmonės vien dėlto, kad urėdijos vadovais dirbo ne jūsų partijos nariai ? Ar norite, kad ir toliau būtų kertami nacionaliniai parkai, saugomos teritorijos, draustiniai, ar jūs nematote kaip miškuose pūva sukrauta mediena, kurios niekas neperka, o valdžia toliau didina kirtimų normas, kad to žadėto skaidrumo miškų valdymo sistemoje nė su žiburiu nerasi.
Nematote? Ar tiesiog nenorite matyti ir kuriate savo partijos gerovės ateities viziją visos Lietuvos žmonių sąskaita?

Dalinuosi posėdžio vaizdo įrašu, ačiū komiteto pirmininkui Juozui Imbrasui, kad leido tarti keletą žodžių (39 min).

 

https://www.youtube.com/watch?v=QXLMTf8ZK-Q&feature=share&fbclid=IwAR1oP-RqHSkagFDWiExwp4KMOv8PBKvHr5NkHuYyDgsyqOPsDunqrqV1d8g

Facebook komentarai
});}(jQuery));