Seimo nario P. Gylio pranešimas: „Prokuroro skyrimas: Prezidentė turėtų gerbti parlamentinę šalies sąrangą“

Seimo nario P. Gylio pranešimas: „Prokuroro skyrimas: Prezidentė turėtų gerbti parlamentinę šalies sąrangą“

Po nepavykusio Editos Dambrauskienės skyrimo į Generalinio prokuroro postą, Prezidentė turi blaiviai įvertinti situaciją ir keisti savo elgesio su parlamentu strategiją. Ji Seimui turi teikti bent du kandidatus ir tie kandidatai turi būti kruopščiai atrinkti. Kandidatės stūmimas „buldozeriu“, nekreipiant dėmesio į viešojoje erdvėje pasirodžiusią neigiamą informaciją, buvo akivaizdžiai nedemokratinis Prezidentės poelgis.

Susiklosčius tokiai situacijai, reikėjo laikinai stabdyti Generalinio prokuroro skyrimo procedūrą ir tik įsitikinus, kad informacija yra neteisinga, tęsti procedūrą. Skubotas ir neargumentuotas kandidatės „išteisinimas“, kurio ėmėsi dabartinė Generalinės prokuratūros vadovybė, tik pagilino Seimo narių įtarimus, kad bandoma paskirti dar vieną „kišeninį“ prokurorą. Dauguma Seimo narių tam pasipriešino.

Kad būtų išvengta tokių atvejų ateityje, šalies vadovė turi vengti neskaidrių situacijų ir „rankų laužymo“ Seimo nariams. Pateikiant bent porą gerų kandidatų ir leidžiant Seimui iš jų rinktis, Generalinio prokuroro skyrimo klausimas išsispręstų. Lietuva žengtų žingsnį brandesnės demokratijos link.

Facebook komentarai
});}(jQuery));