Seime inicijuojamas specialiosios tyrimų komisijos sudarymas dėl Dalios Grybauskaitės nuslėptų mokslų KGB (pildoma)

 

 

Gerbiami žiniasklaidos atstovai, kviečiame Jus į specialiąją spaudos konferenciją Seime (spaudos konferencijų salėje), vasario 6 dieną, ketvirtadienį 11:00 val., kurios metu visuomenei bus paskelbti ir paviešinti naujausi įrodymai (filmuoti kadrai) apie galimą prezidentės D.Grybauskaitės mokslą KGB mokykloje bei pranešta apie tai, kad Seime inicijuojamas specialiosios tyrimų komisijos sudarymas.

 

Viešai prabilusių liudytojų teigimu, prezidentė D.Grybauskaitė praėjusiais metais pati asmeniškai jiems prasitarė, kad mokėsi KGB mokykloje. Prezidento rinkimų įstatymas įpareigoja kandidatus dar iki įregistravimo pateikti VRK duomenis apie savo mokslus SSRS ar buvusių sovietinių respublikų NKVD, NKGB, MGB, KGB mokyklose. 

 

Nuslėpdama šią aplinkybę nuo VRK ir visuomenės, kai du kartus kandidatavo prezidento rinkimuose, prezidentė galimai padarė esminį Prezidento rinkimų įstatymų pažeidimą.

 

Seime inicijuojamos komisijos tikslas nustatyti visas su šiuo naujausiu liudijimu susijusias aplinkybes ir įvertinti ar prezidentė D.Grybauskaitė iš tiesų mokėsi KGB mokykloje, jeigu taip – kokiais metais, kokiame mieste, ar ją baigė, ar vykdė KGB užduotis, kokias, kieno atžvilgiu ir tt? Ar nuslėpdama šią aplinkybę nuo VRK ir visuomenės prezidentė padarė esminį rinkimų įstatymo pažeidimą?

 

Liudyti Specialiajai Seimo komisijai bus kviečiama ir pati prezidentė D.Grybauskaitė ir jos prisipažinimą girdėję bei jį paviešinti visuomenei sutikę asmenys.

Spaudos konferencijoje dalyvauja Seimo narys, specialiosios tyrimų komisijos sudarymo iniciatorius N.Puteikis ir jo patarėja R.Janutienė.

 

Gražios dienos.

 

Pagarbiai,

 

Seimo nario Naglio Puteikio patarėja

Aurelija Aleškevičienė

 

Šios iniciatyvos autorius Naglis Puteikis atsakė į LL klausimus:

Kodėl G.Nausėda nusprendė vetuoti turto konfiskavimo įstatymą?

V.Bakas siekia ginti viešąjį interesą, kaip jis ginamas Vakarų Europoje. Jeigu valstybės ižas yra apkraustomi, tada valstybė taiko įstatymą atgal laike ir naudoja tokį mechanizmą, kad nusikalstamu būdu įgytas turtas būtų konfiskuotas. Jeigu, pvz., turtas įgytas prieš 9 metus, ir dėl to buvo pradėtas tyrimas, tai tokiems piliečiams būtų taikomas reikalavimas pagrįsti turto kilmę. Jeigu jie negali pagrįsti turto, kurio vertė – virš 100 tūkst. eurų, savo pajamomis, tas turtas konfiskuojamas. Esminis dalykas, kad įstatymas veikia atgal 10 metų. Tai pagrįsta tarptautine praktika ir tarptautiniu teismų pavyzdžiais. Tą patį patvirtina ir Širinskienė. Jeigu du priešingų pažiūrų politikai supranta viešą gynimą vienodai, tai mano pareiga jiems padėti.

– kaip rasite Lietuvos piliečių turtą užsienyje, jeigu jis Lietuvoje nėra deklaruotas?

– Įstatymas taikomas dviem kategorijoms – žmonėms, kurie įtariami korupcija, ir tie, kurie priklauso organizuotoms gaujoms. Jų turtas būtų ieškomas visame pasaulyje

– Labai siaura kategorija – kas nuspręs, kad pilietis korumpuotas?

– Teismas. Visa procedūra vykdoma tik teismo sprendimu. Turima omenyje stambioji politinė korupcija, ir tokie veikėjai, kaip Eligijus Masiulis. O ne 50 eurų davimas, pvz. gydytojui. Prezidentas, vetuodamas šią Bako iniciatyvą, kurią parėmė valdančioji dauguma, stojo visų tų, kurie dabar labai išsigandę šio naujojo įstatymo reikalavimų, pusėn. Prezidentas kažkodėl stojo ne iždo ir valstybės, ir viešo intereso pusės, tačiau jis tvirtai stojo visų įtariamųjų korupcija pusėn.

– Kažkodėl – tai kodėl?

– Prie Grybauskaitės atsirado tradicija, kad stambiausios advokatų kontoros valdo Lietuvą. Kitaip sakant, turtingiausi Lietuvos žmonės per didžiausias advokatų kontoras siunčia savo žmones į prezidentės Grybauskaitės aplinką. Tokie kadrai tampa Lietuvos bankų, konkurencijos tarybos ir kitų stambių įstaigų vadovais, ir taip stambusis kapitalas ir valdo Lietuvą, ir formuoja teisinę ir ekonominę praktiką, mokesčius ir t.t. Deja, prezidentas eina Grybauskaitės keliu, vėl apsistatė advokatų kontorų kadrais. Nes advokatų taryba kreipėsi dėl veto, ir neabejotina, kad tie advokatai ir parengė veto tekstą prezidentui Nausėdai. Tai labai gaila, kad prezidentas stogo turtingiausiųjų pusėn.

– Kai kas sako, kad minėtas įstatymas neveiks, nes nėra privalomo turto deklaravimo, ir labai sunku surasti turtą už Lietuvos ribų, kurį yra įsigiję kokie nors Eligijai Masiuliai?

– Melagingas argumentas, lygiai tokios pat vertės, kaip ir tie, kuriuos naudojo minėtos advokatų kontoros, kai jos sakydavo, kad progresiniai mokesčiai  reiškia, kad pensininkai mokės už sodo namelius.

– O iš kur galima sužinoti, kad koks nors Eligijus Masiulis turi, pvz., vilą Graikijoje ar pan., jeigu nėra prievolės tai deklaruoti?

– jeigu Navalno organizacija sugeba prasimušti pro griežtai kontroliuojama Rusijos nekilnojamojo turto duomenų bazę, tai manau, kad Lietuvos teisėsaugai tai bus juokingai lengvas darbas. Juk atsirado kažkokių prokurorų, kurie ėmėsi „Grigeo“ vamzdžio. Vadinasi, randasi prokurorų, kurie gina viešąjį interesą. Tačiau turime jiems duoti normalius instrumentus. O prezidentas pribėgo, ir su laužtuvu trenkė per Bako ir Širinskienės pasiūlytą kovos su korupcija būdą.

– O ko jūs siekiate, inicijuodami komisiją tirti Grybauskaitės mokslus KGB mokykloje?

– Teisingumo. Lietuvos politikai kenčia dėl baisios veidmainystės . jie viena sako, kita daro, visą laiką išvertinėja kailius ir keičia partijas bei Dievus.

– Grybauskaitė pati pasigyrė, kad mokėsi KGB mokykloje – kas jai už tai gresia – juk kadencija pasibaigė? Ką duotų tokios komisijos išvados?

-2020 m. nė vienas kandidatas į Seimo narius nedrįs nuslėpti savo kdgistinės praeities. ARBA nebūtinai KGB-istinės – yra įvairių užsienio spec. tarnybų, kurios taip pat yra pavojingos. Kinijos šilko kelio trasa per Klaipėdos uostą tikrai yra parengta padedant Kinijos spec. tarnyboms, nes to didžiojo išorinio uosto Klaipėdoje niekam nereikia, tik Kinijai.

– Kodėl Lietuvos spec. tarnybos 10 metų buvo užsimerkę, kai Grybauskaitė sakė, kad ji nebendradarbiavo su KGB, t.y. melavo visiems rinkėjams?

– Lietuvos spec. tarnybos yra pajungtos Lietuvos politikų valiai ir joms trūksta savarankiškumo. Manau, kad spec. tarnyboms buvo duotas nurodymas šių dalykų neviešinti.

– Ar jūs manote, kad Grybauskaitė yra prisipažinusi KGB agentė?

– Ne, mes galvojame, kad Rusijos spec. tarnybos nusprendė jai atkeršyti ir nutarė šią informaciją paviešinti. Todėl atliekamas toks pasiskiepijimas. Ši informacija nutekinama Tapino laidoje, o Tapinas jos neiškerpa. Nes jeigu tai būtų klaida, tai Tapinas būtų tą dalį iškirpęs savo laidoje ją montuodamas.

– tačiau Grybauskaitė sąmoningai paleido tą žinią, kad ji mokėsi KGB mokykloje, pasakiusi tai filmo režisieriui.  Prie ko čia KGB kerštas, nesuprantu?

– bet kokiu atveju mūsų pareiga yra užtikrinti teisingumą ir tai, kad tokių atvejų daugiau nebūtų. Visuomenė turi žinoti tokius dalykus – mes norime šią žinią paskelbti visuomenei, ir tada imtis iniciatyvos. Jeigu šis Seimas nesugebės surinkti tokios komisijos, tai padarys kitas Seimas. Tegul rinkėjai mums padeda surinkti tokią komisiją.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));