Seimas „netyčia“ legalizavo metamfetaminą ir kitus sunkius narkotikus

pri

pri

 

VARTOK NARKOTIKUS LIETUVOJE DRĄSIAI, NES JEI TAVE PAGAUS, JIE TAU PABRANGS TIK 20 EURŲ, arba kam pritarė susipratėliai ir nesusipratėliai Seime?
.
Taigi Laisvės partijos narkotikų garbintojai puolė pirmyn, ir pateikė nedidelio kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimo įstatymo projektą.
Koalicijos partneriai konservatoriai su G. Landsbergiu priešakyje, Liberalų sąjūdis, Scdm vadas G. Paluckas ir kiti „nesusipratę“ Seimo nariai, kilstelėjo rankytes aukštyn ir leido Laisvės partijos lyderei A. Armonaitei ploti katučių ir pulti dėkoti tiems, kurie suprato ir palaikė, bei tiems kurie nesuprato, bet vis tiek palaikė (Domas Griškevičius).
Taigi kas suprato už ką balsavo, o kas ne ir kodėl?
Jei pamenat, Laisvės partijos atstovai prieš rinkimus aiškino, jog jie legalizuos KANAPES, jei bus išrinkti.
Būtent pabrėžiu – ne bet ką, o KANAPES, tad tarsi vykdydami savo pažadą, jie pateikė šį įstatymo projektą.
Tačiau pateiktu įstatymo projektu, dekriminalizuojamos ne tik KANAPĖS, bet ir absoliučiai visos mums žinomos narkotinės medžiagos (jų nedidelis kiekis), pradedant aguonomis ir opijumi, kanapėmis ir heroinu, bei baigiant amfetaminu, kokainu ir morfinu, (viso 253 skirtingos narkotinės medžiagos).
Taigi, kas yra tas nedidelis kiekis, kuriuos „dekriminalizavimo „ tie gudrieji Seimo nariai?
Pateiksiu Jums pavyzdį – populiariausių narkotinių medžiagų, vartojamų Lietuvoje nedidelius ir didelius kiekius :
nedidelis kanapių kiekis yra 5g (tuo tarpu vieną kanapių suktinę/dozę, rūkomą per viena kartą, sudaro apie 0,5 -1 g kanapių)
Didelis kanapių kiekis iki 500g.
Nedidelis kokaino kiekis – 0,2 g ( vieną uostomoji dozė apie 0,05 -0,1g. Gydytojų teigimu, 1g kokaino, suvartoto per burną arba 0,2-0,5 g, kai naudojama intraveniniu būdu ar įkvepiant, gali būti mirtina dozė. )
Didelis kokaino kiekis iki 20g.
Nedidelis Amfetamino kiekis 0,2 g. (dozavimas ir mirtinas poveikis artimas kokainui)
Didelis Amfetamino kiekis iki 20g.
Pateiktame įstatymo projekte yra naikinama baudžiamoji atsakomybė, UŽ BET KOKIŲ narkotinių medžiagų, nedidelio kiekio turėjimą, vartojimą, įsigijimą ar gaminimą, neturint tikslo jų platinti.
Kaip sako jaunimėlis, dabar galėsi bet kur susisukti „kasiaką”, pauostyt kokso arba amfos, na, o jei vis tik pagaus, tai atsipirksi 20 eurų bauda.
Vartok narkotikus Lietuvoje, ir jei tave pagaus, jie tau pabrangs tik 20 eurų, toks galėtų būti šio įstatymo šūkis. Neblogai ką?
Kiek žinau po balsavimo Seime, kai kuriems balsavusiems UŽ, paaiškinus, už ką jie ką tik prabalsavo, jie pradėjo mirkčioti akytėms, ryt seiles ir nerišliai lementi, jog nebuvo įsigilinę į klausimą, tačiau tai jau esmės nekeičia, įstatymas pateiktas.
Utriruodamas bandau įsivaizduoti konservatorių lyderį G. Landsbergį, bendraujantį su savo vyresniais rinkėjais kurie balsavo už konservatorius, apie narkotikų dekriminalizavimą ir jo naudą.
Matyt tai turėtų skambėti kažkaip taip:
(G.L. – Gabrielius Landsbergis, p. Laima – laiminga močiutė, balsavus už konservatorius)
G.L.: Na dabar ponia „Laima“, Jūsų anūkas „Mykoliukas“ galės uostyti kokainą sau į valias, nebijodamas, kad susigadins sau gyvenimą.
p. Laima.: Sakykite prašau, o kas bus jei pagaus, kaip tąsyk mano „Tomuką“, ar ir vėl bandys pasodyt į kalėjimą?
G.L.: Na ką Jūs, jei pagaus, tai teks nuo pensijos tik 20 eurų pridėti ant baudos, ir toliau galės „sniegelį“ uostyti.
Sunku patikėti, kad konservatorių atstovai, būdami, kaip jie teigia, vienintele tikra dešinės politikos jėga, nesuprato už ką balsuoja.
Esu tikras, jog suprato puikiai, tad po tokio balsavimo, save vadinti dešiniaisiais verti tik tokiu atveju, jei valgant laiko šaukštą su dešine ranka.
Na, o jei vis tik tai nesuprato, tai Dieve apsaugok ir padėk mums visus ateinančius ketverius metus.
Apie scdm turbūt, galima būtų pasakyti tą patį, tik neminint Dievo, kad pastarojo neužrūstinti.
Na, o kitus balsavusius, kurie nesuprato, kol neprabalsavo, už ką jie balsavo, galima palyginti su vaikučiais, kuri grįžo iš tualeto į kino salę, o salėje tamsu ir filmas jau prasidėjęs.
Tik filmas šiuo atveju ne apie smagius nuotykius kažkur kitoj planetoje, bet apie ciniškus įvykius Lietuvoje, kur mūsų vaikai tikėtina taps aukomis, dėl tokių štai, „metų degrado „ nominacijos vertų sprendimų.
Taigi, pagal tokį reglamentavimą, LR bus visiškai dekriminalizuotas bet kokių narkotinių medžiagų nedidelio kiekio vartojimas, ir tai YPATINGAI neigiamai atsilieps Lietuvos respublikos piliečiams ir jų sveikatai, vaikams ir jaunimui.
Turbūt niekam nepaslaptis, kad narkotines medžiagas Lietuvoje bei pasaulyje vartoja vis jaunesni asmenys. Pagal paskutines apklausas, kurias atliko NTAKD, Lietuvoje 6 iš 10 paauglių (iki 18metų) žino kas vartoja, yra vartoję ar buvę aplinkoje, kurioje buvo vartojamos narkotinės medžiagos.
Nemanau, kad reikia skirti didesnę pastraipą apie tai, jog vartoti narkotikus yra žalinga, tad šiuo atveju preziumuokime, kad visi tai suprantam, na bet jei jau kas nors įžvelgsite vartojimo naudą, kaip sakant, rašykit į PM.
PS. Pridedu „herojų“ sąrašą, kad pamatę galėtumėt padėkoti, o jei užeis noras spjauti į veidą – susilaikykit, nes negražu tai yra, nelietuviška.
Seimo narė Morgana Danielė, Seimo narys Kazys Starkevičius, Seimo narys Gabrielius Landsbergis, Seimo narė Aušrinė Armonaitė, Seimo narė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Seimo narė Ingrida Šimonytė, Seimo narys Stasys Šedbaras, Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius, Seimo narė Silva Lengvinienė, Seimo narė Ieva Pakarklytė, Seimo narys Marius Matijošaitis, Seimo narys Vytautas Mitalas, Seimo narys Simonas Gentvilas, Seimo narys Virgilijus Alekna, Seimo narys Andrius Bagdonas, Seimo narė Evelina Dobrovolska, Seimo narys Artūras Žukaus-kas, Seimo narys Kasparas Adomaitis, Seimo narė Paulė Kuzmickienė, Seimo narys Žygimantas Pavilionis, Seimo narė Dovilė Šakalienė, Seimo narys Gintautas Paluckas, Seimo narys Linas Jonauskas, Seimo narys Domas Griš-kevičius, Seimo narys Tomas Bičiūnas, Seimo narė Dalia Asanavičiūtė, Seimo narė Jurgita Sejonienė, Seimo narys Audrius Petrošius, Seimo narys Arūnas Valinskas, Seimo narys Eugenijus Gentvilas, Seimo narys Kęstutis Glavec-kas, Seimo narys Jonas Gudauskas, Seimo narys Matas Maldeikis, Seimo narys Kristijonas Bartoševičius, Seimo narys Vytautas Kernagis, Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Seimo narys Justas Džiugelis
135533127 3455231754599413 7470730720573091484 n.jpg? nc cat=103&ccb=2& nc sid=730e14& nc ohc=F R4ePqXMsQAX8aJM9J& nc ht=scontent.fvno2 1
135102996 3455231737932748 5202629658468476371 n.jpg? nc cat=109&ccb=2& nc sid=730e14& nc ohc=W4dSoT3ZbxwAX aPpeP& nc ht=scontent.fvno2 1
135177658 3455231814599407 7152257331448262909 o.jpg? nc cat=101&ccb=2& nc sid=730e14& nc ohc=Gs9JUo4diWAAX87B0z2& nc oc=AQlRkAs2r Ux3i7eLHI UVb bSmUfGTT7I3aQE5VI2ZpbaH a78qPkKwQqTwQPjdXXg& nc ht=scontent.fvno2 1
Facebook komentarai
});}(jQuery));