Savaitgalį Visaginas gyvens kantri ritmu

Savaitgalį Visaginas gyvens kantri ritmu

Tradicinis, tarptautinis muzikos festivalis „Visagino country“ rugpjūčio 18-20 dienomis vyks jau 24 kartą. Į festivalį atvyksiantys JAV atlikėjai tikina, kad tarp kantri muzikantų, keliaujančių po Europą, šis festivalis yra žinomas, kaip vienas iš tų, kuriame tiesiog privalai sudalyvauti.

 

Be būrio atlikėjų iš užsienio, šiais metais žiūrovus linksmins į festivalio sceną sugrįšiantis ansamblis „Jonis“. Ir kaip gi be legendinio Virgio Stakėno! 

 

Prancūzas Kevin Buckley sugrįžta ir atsiveža draugų iš JAV

 

Prieš metus „Visagino country“ svečius sužavėjęs atlikėjas Kevin Buckley su grupe „The Yee – Haw band“ vėl sugrįžta. Tai itin retas atvejis, kai tas pats užsienio atlikėjas koncertuotų dvejus metus iš eilės. Vis dėlto, organizatorių įsitikinimu – kitaip būti ir negalėjo. Lietuvos žiūrovų sužavėtas prancūzas pažadėjo sugrįžti su visai kita programa.

 

„Praėjusiais metais kartu su grupe pirmą kartą apsilankėme Lietuvoje. Ir tai buvo nuostabus atradimas. Malonūs žmonės, nuostabi gamta, puiki scenos įranga ir dar puikesnė publika. Tai mus ir paragino vėl sugrįžti į Visaginą šiemet. Šį kartą atliksime ne mano kūrybą, o savo mėgstamiausių atlikėjų dainų versijas. Tikime, lietuviams jos patiks taip pat, kaip ir mums“, – pasakojo atlikėjas.

 

Kevin Buckley padėjo įkalbinti į „Visagino country“ atvykti JAV atlikėjus Buddy Jewell bei April May. Pasak muzikanto, tai padaryti nebuvo sudėtinga, nes abu kantri muzikantai žino, kad jei keliauji per Europą, „Visagino country“ yra festivalis, kuriame privalai sudalyvauti.

 

Festivalyje žiūrovai pirmą kartą pamatys atlikėjus iš Gruzijos, kuriai atstovaus grupė „Windshield“ į pagalbą pasitelkusi smuikininką iš Italijos Paolo Calavaglio.

 

Pirmą kartą festivalio istorijoje koncertuos ir tik merginų grupė „Country sisters“ iš Čekijos. Iš Lenkijos atvyks kantri Karaliene tituluojama Alicja Boncol su grupe „Koalicja“. Ukrainai šį kartą atstovaus „Dos Paises“, o iš Latvijos kantri dvasią atveš Linita Medina.

 

Ansamblis „Jonis“ atvyksta ne tik koncertuoti

 

Į „Visagino country“ festivalį ansamblis „Jonis“ sugrįžta po 3 metų pertraukos. Ir šį kartą savo linksmą ir energingą, neretai „greitakoju“ vadinamą muziką papildys grupės „Crazy crow“ gitaristo Evaldo Daujoto bei Algirdo Klovos smuiko garsais.

 

„Mums „Visagino country“ yra tarsi kantri atlaidai. Festivalis per tuos metus išlaikė savo dvasią, aukštą techninę pusę. Tiek pasirūpinant scena, tiek garsu. Tikimės, kad su mumis koncertuosiantys kantri virtuozai įneš kiek kitų atspalvių į mūsų muziką ir savo repertuarą papildysime kantri roko kūriniais“, – pasakojo ansamblio „Jonis“ narys Pranciškus Trijonis.

 

Muzikantas atskleidė, kad šį kartą su grupe festivalyje planuoja ne tik groti patys, bet ir atvažiuos diena ankščiau pasiklausyti kitų atvykusių grupių, pasimėgauti festivalio atmosfera.

 

„Organizatoriai mus pačius vis nustebina, atrasdami negirdėtų kantri muzikos grupių iš viso pasaulio. Šiemet matome ir ne vieną kantri atlikėją iš už Atlanto. Tad nusprendėme, kad šį savaitgalį skiriame tik „Visagino country“. Visa grupė su šeimomis atvyksime ir patys įsikursime palapinių miestelyje bei mėgausimės šia švente. Užteks verstis per galvą ir savaitgalį koncertuoti keliose vietose. Laikas pasimėgauti festivaliu ir patiems“, – šypsodamasis pasakojo atlikėjas.

 

Stakėnas kvies dainuoti kartu

 

Puikiai žinomas dainas festivalio metu atliks 23 kartą iš 24 galimų ant scenos lipsiantis Virgis Stakėnas. Šį kartą dainuoti jis ketina ne vienas, o su kantri klubų nariais bei visais žiūrovais.

 

„Mano repertuaro dainos tapo puikiai žinomos ne tik kantri muzikos gerbėjams. Daug metų jas dainuojant atėjo mintis, į pagalbą pasitelkti chorą. Bet ne paprastą, o visą festivalio žiūrovų minią. Man ant scenos pagelbės kantri klubų rinktinė, o pritars, tikiuosi, visas fanų orkestras. Tikiu, kad visi trauksim iš dūšios“, – pasakojo festivalio tėvu tituluojamas atlikėjas.

 

Kad žiūrovams būtų lengviau, visų dainų žodžiai bus rodomi dideliame ekrane ant scenos.

 

Iš Lietuviškų grupių kantri gerbėjai taip pat išgirs „Country Live Project“ debiutą. Savo pasirodymą paruošė ir šiame festivalyje užaugę muzikantai – Alvita bei Sepa su grupe „Asorti“ iš Visagino. Kantri šokius demonstruos Visagino šokių kolektyvo „Rūta“ ir Šilutės grupės „Dakota“ narės.

 

Netrūks ir kitų linksmybių

 

Penktadienį festivalį tradiciškai pradės motorizuotas paradas. Organizatoriai jame dalyvauti kviečia visus norinčius. Savo transporto priemones padabinusius kantri atributika į festivalį įleis nemokamai. 

 

Tradiciškai renginio metu vyks jaunimo muzikos projektas „Kantri viltys“, kuriame bus galima išvysti augančią kantri atlikėjų kartą.

 

Festivalio dalyvių abi dienas laukia tikros kaubojiškos linksmybės. Festivalio teritorijoje bus įrengti atrakcionai, tarp jų ir amerikietiško buliaus sutramdymas. Žiūrovai, atvykę su kemperiais ar nakvosiantys palapinėse galės įsikurti praplėstoje poilsio zonoje. Netoli scenos vyks ir kaip niekad gausi tautodailės mugė bei kitos atrakcijos. Dalyviai galės pasimėgauti net ir tailandietišku masažu, išbandyti įvairias pramogas ir paragauti įvairiausių pasaulio virtuvių maisto. Ką jau kalbėti apie mokymąsi linijinių šokių.

 

Šeštadienį visiems susidomėjusiems dainininkė April May  pristatys amerikietiško kantri istoriją.

 

Daugiau informacijos – http://visaginocountry.lt/

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ : JURGA CHOMSKYTĖ-MCGEEVER , UAB „EFCOM”

Facebook komentarai
});}(jQuery));