Naujasis teatro sezonas prasideda – Vilniaus mažasis teatras kviečia į tris premjeras, kuriose kalbės apie žmogų, jo dvasią, likimą

Naujasis teatro sezonas prasideda – Vilniaus mažasis teatras kviečia į tris premjeras, kuriose kalbės apie žmogų, jo dvasią, likimą

Alfredo de Musset „Fantazijus“, Ingmaro Bergmano „Dvasiniai reikalai“ ir Viljamo Gibsono „Dviese sūpuoklėse“, tai pavadinimai spektaklių, kurių premjeras žada Vilniaus mažasis teatras, skelbdamas naujojo  29-ojo sezono pradžią.  „Nieko nėra gražesnio kaip kurti grožį, atverti likimus, istoriją papasakoti. Tai  –  viltingi spektakliai. Su savo skauduliais. Bet apie žmogų. Tai mane džiugina“, – sako teatro meno vadovas Rimas Tuminas. Šį sezoną Vilniaus mažasis teatras atsisuka į savo prigimtį, savo pavadinimą  ir siūlo  jaukius, kamerinius spektaklius.

 

Vilniaus mažasis teatras naująjį sezoną pradės Alfredo de Musset  kūriniu „Fantazijus“, kurio ėmėsi režisierė Gabrielė Tuminaitė. Ši XIXa. parašyta pjesė Lietuvoje pastatyta pirmą kartą! Ji netelpa į klasikinius apibrėžimus, tai – komedija, kuri baigiasi liūdnai, arba drama su laiminga pabaiga. Pasakiškas „Fantazijaus“ siužetas scenoje suskamba šiuolaikiškai: spektaklio komanda ieško kūrybingo santykio tarp kūrinio specifinės kalbos bei šiuolaikinio žiūrovo, įžengiančio į teatro erdvę šiandien. Spektaklyje skamba grupės „Kabloonak“ gyvai atliekama muzika, išvysime Vogue šokio elementų.  Fantazijus – bastūnas, kuris negali ir nenori priklausyti „normai“, kuris visada bus „kitas“. Fantazijus – tai kažkas, kas neegzistuoja, tam tikra fikcija, kuri sujudina nusistovėjusius, užpelkėjusius gyvenimus. „Fantazijus“ – susitikimo šventė, kuomet tiesiog gera būti kartu, kalbėti, filosofuoti, negalvojant apie veikimą.  „Fantazijus“ – Vilniaus mažajame teatre nuo 2017 m. rugsėjo 22 ir 23 d.

 

Šį sezoną numatyta režisieriaus Kirilo Glušajevo premjera „Dvasiniai reikalai“ pagal Ingmaro Bergmano kūrybą. Pagrindinį vaidmenį atliks Vilniaus mažojo teatro aktorė Gintarė Latvėnaitė. Video menininkas  – Mikas Žukauskas. Kompozitorius – Tomas Stirna. „Dvasiniai reikalai“ – 40 metės moters monologas, po vyro netekties išgyvenančios asmeninę krizę, o krizė gali reikšti tiek pabaigą, tiek naują pradžią.  Spektaklis apie vienatvės ir žmogiškos šilumos trūkumą, egzistencinę vienatvę, neištikimybę, mirtį, dvasinę ligą, paslaptingas žmogaus vidinio gyvenimo žaizdas ir niekada nesibaigiantį vidinį karą. Tai  – I.Bergmano ir režisieriaus K.Glušajevo „Dvasinių reikalų“ pamatinės temos.

 

„Kuriame dramą apie šeimyninius santykius, apie moterų amžiaus krizę. Iš moterų reikalaujama labai daug, bet retas kuris paklausia, kas ten stovi  už tų gerai atliekamų socialinių vaidmenų: ar laimingas žmogus, kokia asmenybė? Pagrindinis vaidmuo spektaklyje teko aktorei Gintarei Latvėnaitei, kuri yra teisėta mano žmona. Tad mūsų repeticijose – šeimyninio gyvenimo laboratorija. Iš  vyro turiu tapti režisieriumi, iš režisieriaus  –  vyru. Repetuojam namie,  gatvėj, pietaudami“, –  sako režisierius Kirilas Glušajevas, kuris naujausiu spektakliu tęsia MOTERŲ temą („Motina“, „Terapijos“, „Dvasiniai reikalai“) ir kviečia į naujausią premjerą jau 2017m. spalio 20-21.

 

2017 m. gruodį Vilniaus mažasis pakvies į  spektaklio  „Dviese sūpuoklėse“ (Viljamas Gibsonas) premjerą. Spektaklį režisuoja – R.Tumino mokinys, kirgizų kilmės režisierius Ulanbekas Bayalievas, kuris į savo kūrybinę komandą pasikvietė bulgarų kilmės scenografą Youlianą Tabakovą, aktorius Mantą Vaitiekūną ir Indrę Patkauskaitę.  „Dviese sūpuoklėse“ statoma kaip pjesė apie neįmanomą dviejų veikėjų meilę, keliamas klausimas – kam vyras ir moteris reikalingi vienas kitam. Šis spektaklis kalba apie vienatvę. Vienatvę būnant kartu ar būnant atskirai. Tai santykių drama, kuri bus atpažįstama daugumai žiūrovų. Tai ir apie meilę, ir apie pasiaukojimą,  ir apie pavydą, ir apie aistrą.  Žodžiu apie tai, kas nutinka, kai susitinka dvi vienišos sielos, o iš paskos velkasi praeitis ir neužgijusios žaizdos“,  – sako pagrindinio vaidmens atlikėjas Mantas Vaitiekūnas ir laukia žiūrovų „Dviese sūpuoklėse“ premjeroje 2017 m. gruodžio 8-9 dienomis.

 

2017 m. spalio 12 d. Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre pradedame vykdyti projektą „Gyvojo teatro pamokos Vilniaus mažajame teatre“.  Projekto tikslas – ugdyti kūrybinius vyresniųjų klasių moksleivių gebėjimus pasitelkus šiuolaikinį Teatro meną. Projektu siekiama  padėti jauniems žmonėms pažinti, suprasti, pamilti šiuolaikinį lietuvišką teatrą, o pedagogai, dėstantys teatro pamokas, galės kelti kvalifikaciją, turtinti žinias ir gebėjimus.  Projekto metu bus aptariama: šiuolaikinė lietuvių dramaturgija,  režisieriaus profesijos iššūkiai, scenografija, muzika, teatro kompozitoriaus profesija, aktoriaus menas šiuolaikiniame Lietuvos teatre, teatro techninės galimybės, šiuolaikinės teatro kritikos santykis su teatriniais procesais.

 

Šį sezoną Vilniaus mažajame teatre bus tęsiamas Valdos Bičkutės inicijuotas poetinės improvizacijos spektaklis – „Pasikalbėk su manimi eilėmis“,  kurio premjera įvyko gegužės mėn.  tęsiant  kūrybinių vakarų ciklą – „Susitikimai Vilniaus mažajame teatre”. Improvizacijos vakare dramaturgija, siužetas ir meninė kulminacija kiekvieną kartą gims naujai, bus kuriama iš poezijos čia ir dabar, žiūrovų apsuptyje. Projekto iniciatoriai išduoda, kad reikalavimas jų pasirinktai  poezijai vienintelis – vakare skambės tik tai, kas iš tiesų artima kiekvieno atlikėjo širdžiai. Aktoriai Valda Bičkutė, Jokūbas Bareikis, Virginija Kochanskytė ir  poetas Mindaugas Valiukas pirmąjį susitikimą šiame sezone su poezijos gurmanais  suplanavo 2017 m. lapkričio 7 d. 

 

Parengė VMT atstovė spaudai  Rūta Jakimauskienė, tel. 8677 23127

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ : RŪTA JAKIMAUSKIENĖ, VALSTYBINIS VILNIAUS MAŽASIS TEATRAS

Facebook komentarai
});}(jQuery));