Saulius Skvernelis bando atimti iš R.Karbauskio “valstiečių”partiją

Skverno

Skverno

Saulius Skvernelis bando atimti iš R.Karbauskio “valstiečių”partiją

Aurimas Drižius

Nors Ramūnas Karbauskis ir išsilizingavo gana nebrangiai premjerą Saulių Skvernelį, tačiau atrodo, kad tas pirkinys jau lenda per gerklę pačiam “valstiečių” lyderiui.

Skverno

Prieš kelias dienas S.Skvernelis dėl to, kad prezidento rinkimuose jis liko tik trečias, apkaltino R.Karbauskį, ir pareiškė, kad jis ir toliau “vadovaus” vyriausybei, nors prieš prezidento rinkimus buvo davęs žodį, kad atsistatydins, jeigu nepateks į  antrą turą. Dabar jis jau niekaip nebenori paleisti premjero posto, puikiai suprasdamas, kad toks “profesionalas” kaip Skvernelis, yra tikras anekdotas, ir į šiais pareigas jis niekada daugiau nepateks. Nes žmonės rinkimuose balsavo ne už „valstiečius”, o prieš konservatorius, todėl dreifas su Tėvynės sąjunga reiškia ankstyvą politinę mirtį bet kuriai politinei jėgai.

Tačiau kol Ramūnas Karbauskis didelių pastangų dėka sulipdė koaliciją, S.Skvernelis suvarė peilį iš nugaros – pareiškė palaikymą prie savo kėdės priaugusiam Pranckiečiui, ir visaip kaip bandė sumenkinti Karbauskį.

Gerai, kad pastarajam užteko kantrybės patylėti, ir niekaip nereaguoti į savo lizinguojamo premjero patyčias. Kita vertus, R.Karbauskiui anksčiau ar vėliau teks spręsti lizingo problemą, nes Skverneliui atrodo, kad jis yra nepakeičiamas premjeras.

 

Skvernokarbo

Taip ir yra – nes jeigu “valstiečiai” nekels Skvernelio premjeru, tai šis išeis iš frakcijos ir išsivęs visus “skvernelininkus”, kurie nubės pas juos jau seniai viliojančius konservatorius. Tik klausimas, ar Gabielius pasiūlys tam pačiam lizinginiui premjerui tas pačias pareigas.

Bet kuriuo atveju tai gera pamoka Karbauskiui – nebrangus „lizingas” jam dabar labai brangiai kainuoja.

 Į LL klausimus atsakė Seimo narys Artūras Skardžius

 

–                           Norėjau paklausti – ar tiesa, kad Skvernelis su “skvernelininkais” nori sugriauti koaliciją ir sudaryti naują daugumą daryti su konservatoriais?

–                           Nemanau, nes man atrodo, kad ai tėra V.Bako demaršas ir toks palaikymas iš premjero pusės. O trintis, atrodo, yra tam valstiečių pirmininko ir premjero.

–                           O tai ko nepasidalina Karbauskis ir Skvernelis?

–                           Nežinau,  nes R.Karbauskiui reikia pasakyti nuoširdų ačiū už tai, kad padirbėjo atsiraitojęs rankoves. Nes niekas prieš tai nesitikėjo, kad Lenkų rinkimų akcija eis į koaliciją kaip tikra dalyvė, ir kad bus išsaugota Tvarkos ir teisingumo frakcija, R.Karbauskiui į ją delegavus savo artimą žmogų. Manau, kad Karbauskis šioje vietoje parodė aukštąjį pilotažą, nors matyt buvo tikimasi, kad jam tai nepavyks. Manau, kad premjeras turėtų džiaugtis, kad Karbauskis taip nuoširdžiai padirbėjo, ir tai tikrai yra jo nuopelnas. Nors V. Bakas greičiausiai turėjo kitų planų, nes jis visą laiką dirbo konservatoriais ir juos dangstė. Realiai net NSGK tyrime, kuriam vadovavo V. Bakas, dėl  “Mg Baltic” visi konservatoriai buvo išplauti, ir visi konservatorių ryšiai su verslu buvo nutylėti ir paslėpti. Kaip ir “tulpių” paštas ir t.t. Todėl konservatoriai labai dėkingi V.Bakui dėl to, kad jis nematė konservatorių korupcijos.

–                           O kodėl V.Bakas dabar metė savo postą, o ne anksčiau?

–                           Aš manau, kad viskas buvo taip suplanuota, kad R.Karbauskiui nepavyks sudaryti naujos valdančios daugumos, o V.Bakas kaip tik to ir laukė. O apie tai, kad Bakas paliks “valstiečius” buvo kalbama jau prieš metus, o R.Juknevičienė su juo visur vaikščiojo apsikabinę.

–                           O kodėl Skvernelis sako, kad “valstiečiai” jam pasidarė blogi, ir kokius žaidimus jis čia žaidžia?

–                           Nežinau, nors manau, kad visa tai vyksta dėl pasirengimo Seimo rinkimams.  Aišku, kad premjeras turi aukštesnį reitingą, pasitikėjimą visuomenėje, o “valstiečiai” ir Karbauskis yra skaudžiai mušami, ypač po prezidento rinkimų. Nors premjeras viešoje erdvėje nėra kritikuojamas.

–                           Norit pasakyti, kad Skvernelis nori perimti “valstiečių” partiją?

–                           Aš nežinau, nors žvelgdamas iš šalies ir manau, kad būtų politiškai teisingas žingsnis, kad Skvernelis ves “valstiečius” į kitus Seimo rinkimus, nes juo labiau pasitiki visuomenė, bent jau žiūrint apklausos rodiklius.

 

 

–                           Tačiau ar R.Karbauskis atiduos šią partiją, nes LŽVS yra jo kūdikis?

–                           Aš nežinau, nors ir sutinku, kad jis yra labai daug investavęs kad ir su Naisių projektais. 

–                           Reiškia, Skvernelio ir Karbauskio konfrontacija neišvengiama?

–                           Bet paprastai protingi žmonės susitaria, siekdami rezultato. Todėl galbūt trūksta susitarimo, ir atsiranda kibirkštys.

–                           O ką darys G.Nausėda šioje situacijoje, kaip jis elgsis?

–                           Aš manau, kad jeigu Nausėda pats valdys šį procesą, o ne atiduos jį atėjusiems patarėjams, kurie bandys susikalti savo įtakos kuoliukus, tai bus gerai. Nes Grybauskaitė parodė, kad ji savo įtakos kuoliukus gali susikalti bet kur – prokuratūroje, teisėsaugoj, bet kur. Todėl prezidentas turi pats valdyti šį procesą, ir žinodamas jo, kaip finansininko galimybes, aš manau, kad jis taip ir darys, o ne atiduos tai savo patarėjams, kurie tikrai nesismulkins šioje vietoje. Ir būtų tas pats, kas buvo prie Grybauskaitės.

–                           Kiek girdėjau, ir socialdarbiečių frakcijoje buvo bruzdėjimų, kažkas ketino kurti dar vieną frakciją?

–                           Ir Čimbaras, ir Butkevičius yra nepatenkinti dabartine situacija, tačiau manau, kad bent iki rudens nieko nebus, o rugsėjį galimi kažkokie persiskirstymai, rengiantis rinkimams po metų. Girdėjau, tik kas pas “tvarkiečius” buvo visi sukilę, tačiau jie su R.Karbauskio pagalba išlaikė frakciją. Faktas tas, kad valdančioji koalicija yra, ir kas nutiks rudenį sunku pasakyti.

–                           Skaičiau 15min. lt, kuri vėl giriasi, kad “teisme laimėjo prieš Skardžių”?

–                           Aukščiausias teismas paliko pirmos instancijos teismo sprendimą, ir tai suprantama, nes visi žino, kas skiria teisėjus į pareigas. Todėl rašysiu peticiją į Europos žmogaus teisių teismą, nes teismas nebuvo sąžiningas, ir atmetė visus mano prašymus apklausti bet kokius liudininkus. Nors visi Seimo komitetai ir STT nerado nieko apie mane, tačiau teismas apie tai nieko nepasakė. Man labai keista, kai Aukščiausiojo teismo pirmininkas važiuoja į EŽTT, nors čia jis neužtikrina sąžiningo teismo savo piliečiams. Tai aš jo ir paklausiau – ką jis ten veiks?  Nes pirmos instancijos teisme man neleido nei pasisakyti, nei liudininkų išsikviesti, net posėdyje dalyvavausi žurnalistė stebėjosi. Tai aš teisėjai ir pasakiau, kad ji neužtikrina mano teisių į teisingą teismą. Prašiau iškviesti liudininkus, tačiau visi prašymai buvo atmesti. Kaip ponia pasakė, taip ir buvo padaryta. Kas gali paneigti, kad nurodymai teismui nebuvo duoti “tulpės” paštu?

–                           Kažkaip “tulpei” visi nusikaltimai – kaip SGD terminalas, ar “Snoras” – kaip nuo žąsies vanduo?

–                           Registruoju dar vieną siūlymą Seimui, kad vyriausybė atliktų nepriklausomą SGD terminalo auditą. Seimas jau buvo įpareigojęs tai padaryti dar praeitą kadenciją, tačiau tai nebuvo padaryta. 

 

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));