S.Skvernelį su R. Šimašiumi suartino bendra 50 mln. eurų afera, arba kodėl „rusai puola“ (pildoma)

Genplanas-stambus-new

Genplanas-stambus-new

S.Skvernelį su R. Šimašiumi suartino bendra 50 mln. eurų afera, arba kodėl „rusai puola“

 

Aurimas Drižius

 

Ilgą laiką galvojau, kad Lietuvą valdantys žalieji valstiečiai, konservatoriai ir visokie kiti turi kažkokią psichinę negalią – juk niekas man negalėjo paaiškinti, kodėl žaidžiami karo žaidimai, kaip, pvz., „Žaibo kirtis“ (jų metu imituojama, kad į Lietuvą nusileidęs rusų specnazas prie Marijampolės savivaldybės reikalaus „duonos“ ir „darbo“), arba kad lietuviškas specnazas naktį užpuls siauroviziją, kuri kažkodėl save vadina LRT, ir gąsdins ten budinčius sargus. Ta imitacija, kad rusai užpuls LRT, ir iš ten praneš apie matyt liaudies respublikos įsteigimą, manęs jau net nepralinksmino – matyt, nemažai žmonių pritartų tokiai idėjai. Panašiai kaip nemažai Marijampolės gyventojų nesuprato kareivių humoro ir pritarė jų šūkiams „ duonos ir darbo“.

Niekada nesibaigiantis rusų puolimas prieš Lietuvą ir kitos valstybės grėsmės – pvz., Seimo narys Bastys išdavė Lietuvą vien todėl, kad susitiko su rusais, turi racionalų paaiškinimą  – vyksta kažkas tokio, kaip, pvz. Leo Lt“ afera arba buvusi „Mažeikių naftos“ privatizacija. Jeigu kas nors pamiršo, tai vyko dar gūdžiais 1999 m., t.y. prieš 18 metų. Tačiau tada Lietuvą taip pat puolė rusai, todėl Mažeikių gamyklą tuoj pat reikėjo perduoti „strateginiams investuotojams“, o iš tikrųjų, „ofšoro“ valdytojams. Kas tie „Mažeikių naftos“ privatizuotojai, iki šiol nėra aišku, kaip neaišku, ir kas tūno už „Independence“ valdantį Bermuduose registruotą „ofšorą“. Beveik neabejoju, kad pamatytume ten gerai pažįstamas pavardes, kurias delfiai šiandien jau surašė kaip kandidatus į prezidentus.

Todėl manau, kad rusai mus puola tik todėl, kad šiuo metu vyksta maždaug 50 mln. eurų vertės valstybės turto pasisavinimo afera – kalbu apie tą žemės sklypą, kurio vietoje Vilniaus centre buvo „Žalgirio“ stadionas, ir kuriame „Hanner“ savininkas Avulis stato didžiulį miestą.

Genplanas stambus new

Kaip žinia, nors visas šis žemės sklypas priklauso Vilniaus miestui ir Lietuvos Respublikai, Avulis sugalvojo, kaip sutaupyti – jis neva nusipirko stadiono griuvėsius iš Šiaulių banko ir todėl neva gavo teisę ten statyti ką nori.

Tačiau tai afera nuo pradžios iki pabaigos – visų pirma, Šiaulių bankas negalėjo parduoti tai, kas ne jo – šis bankelis valdė tik statinius, o ne valstybės žemę. O žemės įstatymas aiškiai sako, kad valstybinė žemė gali būti parduodama tik viešo konkurso ar aukciono būdu, jeigu nori keisti projektus ant šios žemės.

Kai paaiškėjo, kad Avulis pabandė nusavinti 50 mln. eurų vertės žemės sklypą, kilo triukšmas, prokuratūra įpareigojo Nacionalinę žemės tarnybą (NŽT) nutraukti minėtą žemės sutartį su „Hanner“.

Tada garsiausiai ėmė rėkti tie, kurie turėtų ginti valstybės žemę – pirmiausiai Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Jis apsiputojęs ėmė šaukti apie „reketą verslininkams“ – atrodo, kad Remigijus Šimašius yra Avulio, o ne Vilniaus miesto tarnautojas, nes daro didžiulę žalą Vilniui.

Tada į bendrą chorą įsitraukė ir premjeras Saulius Skvernelis – vyriausybė ėmė ieškoti būdų, kaip legalizuoti šią aferą.

Todėl į LL klausimą, ar NŽT jau įvykdė prokuratūros pavedimą nutraukti žemės nuomos sutartį su Avulio „Hanneriu“ redakcija gavo tokio tūrinio pranešimą: „Sutartis nenutraukta. Sprendimas dėl nutraukimo nėra priimtas.

 

Pagarbiai

 

Aušrinė Lisauskienė

Viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė

Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos

Vilniaus miesto taryba kone vienbalsiai (28 tarybos nariai „už“, spetyyni – „prieš“ ir du susliaikė) pritarė šiai aferai:

Remyga1

 

 

Remyga2

 

 

„Šią savaitę žiniasklaidos sukeltas triukšmas, siejamas su gerb. K. Pūku,  skirtas nukreipti visuomenės dėmesį nuo svarbesnių problemų, – mano futbolo gerbėjas Almas Rupšplaukis, – visuomenės nukreipimas taip pat pasireiškia ir su „užaštrintomis“ problemomis, liečiančiomis LRS narį M. Bastį.

 Neapsikentęs šiandien išsiunčiau viešą kreipimąsi su klausimais mūsų vyriausybės nariams, tačiau… jo oficialiai neregistruoja. Rašau dėl „istorinės“ korupcijos schemos Vilniaus savivaldybės administracijoje (duomenys dar renkami). Bandžiau kreiptis į STT, tačiau pareigūnai mano prašymų ir galimų įrodymų nepriima (negalima ant jų pykti). Dalį įrodymų turi VMĮ prie FM, tačiau be oficialaus Lietuvos prokuratūros nurodymo niekas tyrimo nesiima. O tuo tarpu Vilniaus apygardos prokurorų iniciatyvas apginti visuomeninį interesą bandoma sumaišyti su žemėmis. 

Galbūt tai paskatintų Jus inicijuoti tyrimą (pagal galimybes), nes per šią schemą mūsų valstybė praranda milijardus investicinių eurų. „Žalgirio“ stadiono teritorijos (valstybės žemės) pasisavinimo pavyzdys – tik viena grandinės dalelė. Beje, šioje istorijoje absoliutus melas yra tai, jog UAB „Hanner RE“:

• niekada nepirko Teritorijos aplink „Žalgirio“ stadioną, nes stadiono, skirto nugriovimui, vertė – 1 euras;

• tas pat ir su buvusia Ūkio banko Teatro arena – perkant ją iš banko buvo viešai pareikšta, jog bus nugriauta;

• niekada neinvestavo „milijonų“, kuriais atliekami šios teritorijos vystymo darbai atitiktų LR teisės aktus !!!

Tarptautinėje verslo praktikoje priimta, jog tokių pirkinių, siekiant jų pagalba daryti verslą, kainą – apie 10 būsimųjų bendrųjų pelnų (EBIDTA). Viešumoje A. Avulio minimi „investuoti“ 40 ar net 200 mln. eurų yra gerai organizuotos viešųjų ryšių kampanijos dalis. Ši propaganda tikslingai nukreipta suklaidinti visuomenę ir „paspausti“ vyriausybę palikti „Hanner“ sklypus, kurių vertės prasideda nuo 40 mln. eurų. Juk ne veltui p. A. Avulis per JAV ambasadą Lietuvoje siekia „spausti“ LR Vyriausybę. Vienas iš oficialių „Marriott“ vadovų – mano pažįstamas, tad tikrovėje JAV „investuotojo išvarymas“ pačiai kompanijai atrodo kiek kitaip.

 

Pavyzdys su iliustracija. Pagal faktą, toje vietoje, kur kyla „Pilies apartamentai“ namai, oficialiai stūkso Ūkio banko Teatro arena  Dokumentuose „panaikinus“ jos pamatus (jų nr. 4400-4196-5535), automatiškai nutrūktų kažkada NŽT ir UAB „Promola“ sutartys. Iš jų papildymai, pagal kuriuos valstybės žemės vis dar išnuomota Teatro veiklai užtikrinti… Aš, aišku, galiu ir suklysti – tačiau VTSPI dėl suprantamų priežasčių iki šiol nesiima statinių buvimo fakto nustatymo. Faktų sutikrinimui prašau peržiūrėti pridedamą medžiagą ir oficialų išrašą iš VĮ „Registrų centras“:

http://www.registrucentras.lt/ntr/p/index.php?x=&tipas=&sav=461&nam=3&gyv=vilnius&but=&gat=olimpiečių

 

Esu projektų vadovas, dirbau su įvairiais smulkiais projektais – rinkodaros ir personalo valdymas yra mano duona. Tai aš paskatinau Lietuvos prokuratūrą ir NŽT nutraukti sandėrius, įteisinančius valstybinės žemės užvaldymą. Pasekmės – šiuo metu ŽŪM „verčia“ gerb. D. Kuprį iš kėdės, nes tasai siekia pertraukti „istorinę“ korupcijos schemą Vilniuje. Iš principo, galima būtų įvardinti ir šio žmogaus „patraukimu“ suinteresuotus asmenis…

 

Istorija su „Žalgirio“ teritorija yra tik viena – ir ne pati didžiausia – mozaikos dalis. Dar keletas didžiulės vertės valstybės žemės užvaldymo veiksmų įvyko … šalia „Žalgirio“ stadiono teritorijos. Tik žaidėjai kiti ir netokie „rėksniai“, kaip „Hanner“ valdybos pirmininkas p. A Avulis. Tačiau tų pačių „investuotojų“ užvaldyta valstybės žemė vaizdingoje vietoje Trakų rajone siekia per 300 ha… 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));