Vienintelis klausimas – ar kariuomenė sutiks šaudyti į tautą per rugsėjo 10 d. mitingą prie Seimo

maxresdefault-1

maxresdefault-1

Aurimas Drižius

Nebelieka abejonių, kad rugsėjo 10 d. tautą, susirinkusią prie Seimo reikalauti naujų Seimo rinkimų, pasitinks ne tik „orkos” iš Viešojo saugumo tarnybos, tačiau ir Lietuvos kariuomenė.

Kitas klausimas – ar kareiviai, dauguma kurių šauktiniai ir savanoriai – iš Lietuvos provincijos, sutiks šaudyti į savo tėvus, susirinkusius prie Seimo reikalauti, kad šia „šaika” išsivaikščiotų ir būtų skelbiami nauji Seimo rinkimai.

Toks klausimas – ar kariuomenė sutiks šaudyti į savo tautą, kamuoja ir visą dabartinę valdžią. ‘Orkos” iš VST mielai puolė mušti žmones, susrinkusius prie Seimo, tada gavo atgal, ir visa tai buvo pavadinta „riaušėmis”.

Tačiau tas greitis, su kuriuo Seimas ir Nausėda priiminėja sprendimas, kad būtų galima legalizuoti kariuomenės naudojimą susidorojimui su protestuojančiais žmonėmis, tiesio stebina, ir dar kartą įrodo, kaip Narcizas ir visas seimelis bijo savo tautos. Tada dabar kareivukams teks atsakyti į sau nemalonų klausimą – ar teks šaudyti savo tautiečius?

Šiandien prezidentūra paskelbė tokį pranešimą :

Prezidentas pasirašė dekretą dėl teisų kariams suteikimo ekstremaliosios situacijos metu  Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį pasirašė dekretą Dėl teisių kariams suteikimo ekstremaliosios situacijos atveju.

Šią savaitę Seimas neeilinės sesijos metu priėmė Lietuvos Respublikos karinės jėgos naudojimo statuto 13 straipsnio  pakeitimo įstatymą ir Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 18 straipsnio pakeitimo įstatymą, kuriais leista kariams suteikti atitinkamas teises esant ekstremaliajai situacijai, sparčiai didėjant ekstremaliojo įvykio mastui ir siekiant išvengti grėsmės visuomenės rimčiai, kai būtina padėti policijos, VSAT ar VST pajėgoms vykdyti jų funkcijas.

Šalies vadovas pasirašė šiuos įstatymų pakeitimus, pabrėždamas, kad šiuo metu jie yra itin svarbūs, nes leidžia panaudoti karių pagalbą efektyviausiu būdu neskelbiant šalyje nepaprastosios padėties.

Vadovaudamasi šiais įstatymais Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija kreipėsi į Vyriausybę su prašymu teikti siūlymą Prezidentui suteikti kariams įstatyme numatytas teises. Prezidentas, atsižvelgdamas į susiklosčiusią padėtį, šiais metais keliasdešimt kartų išaugusį neteisėtai sieną kertančių užsieniečių skaičių, nusprendė suteikti kariams įstatyme numatytas teises, leidžiančias veikti kartu su Valstybės sienos apsaugos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnais ir efektyviai valdyti migracijos krizę – naudoti įstatymuose numatytas priemones prieš neteisėtai sieną su Baltarusijos Respublika kertančius, sulaikytus ir (ar) apgyvendinimo vietose esančius migrantus bei kitus asmenis, prisidedančius prie neteisėtos migracijos ar trukdančius civilinės saugos sistemos pajėgoms tinkamai atlikti jiems nustatytas funkcijas.

Atitinkamas teises kariai turės tik veikdami pasienio ruože ir asmenų, neteisėtai kirtusių sieną, laikino sulaikymo ir (ar) apgyvendinimo vietose.

Prezidento dekretas įsigalioja nuo jo priėmimo. Jis teikiamas Seimui tvirtinti artimiausiame Seimo posėdyje.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: RIDAS JASIULIONIS, LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTO KANCELIARIJA
Tikrasis Lietuvos šeimininkas Vytautas Ožys Landsbergis jau viešai deklaravo, kad jis nuspręs, ko mums reikia :
Iš esmės šis pranešimas reiškia tik tiek, kad artimiausiu metu Seimas paskelbs ekstremalią situaciją ir tada chunta ims siautėti – tam buvo rengtasi ne vienerius metus. Nors jokių sąlygų skelbti nepapaprastąją padėtį nėra, nes tie sienos pažeidėjai jau nebeina į Lietuvą (tiesa, dabar atrodo logiška, kad visa ši akcija su migrantais buvo gerai sukoordinuota su Batka, kad Lietuvoje būtų paskelbta nepaprastoji padėtis). Todėl valdžiai prieš rugsėjo 10 d. reikia imtis bet kokių provokacijų, kad pateisinti savo siautėjimą.
Visa naujai iškepti įstatymai tai tik įrodo – žmonės, nepamirškite, kad už tai, kad per nepaprastąją padėtį būtų naudojama kariuomenė, balsavo visas Seimas (ne tik konservatoriai, liberalai, tačiau ir visa „opozicija” – valstiečiai ir darbiečiai). Tai dar vienas įrodymas, kad jokios opozicijos nėra, yra tik akiū dūmymas.
Facebook komentarai
});}(jQuery));